Aktualności - Archiwum
Rozmiar czcionki
-
Komendant podziękował warszawskiemu taksówkarzowi za jego postawę
Wczoraj o godzinie 14:30 Komendant Rejonowy Policji Warszawa I inspektor Sławomir Piekut gościł u swoim gabinecie Pana Cezarego Klukowskiego. Komendant przekazując drobny upominek oraz pamiątkowy grawer podziękował warszawskiemu taksówkarzowi za to, że dzięki swojemu zaangażowaniu uchronił starszą osobę przed utratą środków finansowych w oszustwie metodą „na policjanta”.
-
Pasażer był bez kasku, kierowca pijany, a skuter kradziony
Policjanci ze śródmieścia zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o kradzież skutera. Funkcjonariusze zareagowali widząc pasażera jadącego bez kasku. Chwilę później okazało się, że skuter jest kradziony a kierowca kompletnie pijany.
-
Ukradł 8 zegarków, ale wspólnikowi przyznał się tylko do dwóch
Śródmiejscy policjanci zatrzymali mężczyzn podejrzanych o kradzież z włamaniem. 35-letni Robert G. i 32-letni Marcin H. działając wspólnie ukradli ze sklepowej wystawy zegarki o łącznej wartości ponad 10 tys. złotych. W samochodzie należącym do jednego z mężczyzn policjanci znaleźli sprzęt fotograficzny także pochodzący z kradzieży. Zatrzymanym grozi teraz do 10 lat pozbawienia wolności.
-
Para okradła obywatela Wielkiej Brytanii
Policjanci zatrzymali na gorącym uczynku przestępstwa kobietę i mężczyznę podejrzanych o kradzież kieszonkową. Pokrzywdzony powiesił kurtkę na oparciu krzesła. To wystarczyło żeby w jednej chwili z jego portfela „zniknęło” 650 złotych. Policjanci odzyskali całą sumę pieniędzy. Za ten czyn kodeks karny przewiduje do 5 lat pozbawienia wolności.
-
Policjanci rozmawiali z Seniorami o ich bezpieczeństwie
Policjanci ze śródmiejskiego zespołu prewencji kryminalnej spotkali się z seniorami w siedzibie Warszawskiego Warsztatu przy Placu Konstytucji. Policjanci rozmawiali o zagrożeniach czyhających na seniorów ze strony grup przestępczych dokonujących oszustw.
-
Biżuteria była przechowywana w… pudełku po słodyczach
Policjanci ze Śródmieścia zatrzymali mężczyznę podejrzanego o włamanie do mieszkania i kradzież przedmiotów o łącznej wartości ponad 28.000 złotych. W zdarzeniu brały udział trzy osoby. Jedna z nich została już tymczasowo aresztowana, poszukiwany jest trzeci ze sprawców. Za to przestępstwo kodeks karny przewiduje do 10 lat pozbawienia wolności.
-
Napadali i bili przypadkowych przechodniów
Śródmiejscy policjanci zatrzymali 4 mężczyzn podejrzanych o pobicie przypadkowo napotkanych osób . Napastnicy byli wyjątkowo agresywni i brutalni. W jednym z przypadków doszło także do kradzieży urodzinowych prezentów. Potwierdzają to zarówno ustalenia śledczych jak i zeznania świadków, pokrzywdzonych oraz zabezpieczone przez policjantów nagrania z monitoringu. Za to przestępstwo kodeks karny przewiduje odpowiednio do 3 i do 5 lat pozbawienia wolności.
-
Tak ją pobił, że kobiecie usunięto śledzionę
Policjanci ze Śródmieścia zatrzymali mężczyznę podejrzanego o ciężkie uszkodzenie ciała. Grzegorz Ł. podczas kłótni dotkliwie pobił swoją konkubinę. Pokrzywdzona trafiła do szpitala. Tam na skutek odniesionych obrażeń lekarze zmuszeni byli operować kobietę i usunąć jej śledzionę. Za to przestępstwo 49-latkowi grozi teraz do 10 lat pozbawiania wolności.Sąd podjął już decyzję o jego tymczasowym aresztowaniu na 3 miesiące.
-
Rozpoznajesz tego mężczyznę?
Śródmiejscy policjanci prowadzą postępowanie dotyczące kradzieży roweru z podwórka przy ulicy Złotej. Kamery monitoringu zarejestrowały wizerunek prawdopodobnego sprawcy tego przestępstwa. Każdy, kto rozpoznaje tę osobę proszony jest o kontakt osobisty lub telefoniczny z policjantami z wydziału do walki z przestępczością przeciwko mieniu w siedzibie jednostki przy ulicy Dzielnej 12
-
Prowadził autokar pomimo sądowego zakazu
Policjanci ze śródmiejskiego wydziału wywiadowczo-patrolowego zatrzymali mężczyznę podejrzanego o niezastosowanie się do wyroku sądu. Krzysztof B. pomimo prawomocnego zakazu kierowania pojazdami mechanicznymi wsiadł za kierownicę autokaru. Za to przestępstwo kodeks karny przewiduje do 3 lat pozbawienia wolności.
-
To była typowa „zgłoszeniówka”, a nie kradzież
Policjanci ze śródmieścia zatrzymali mężczyznę podejrzanego o próbę wyłudzenia odszkodowania od firmy ubezpieczeniowej za rzekomo skradziony samochód. Kradzież toyoty w centrum miasta zgłosiła prawdopodobnie niczego nie świadoma dziewczyna 38-letniego Dominika Cz. Za to przestępstwo mężczyźnie grozi teraz do 5 lat pozbawienia wolności.
-
Rozpoznajesz tego mężczyznę?
Policjanci z wydziału dochodzeniowo-śledczego Komendy Rejonowej Policji Warszawa Śródmieście prowadzą postępowanie w sprawie kradzieży. Wizerunek prawdopodobnego sprawcy tego przestępstwa zarejestrowały kamery monitoringu. Każdy, kto rozpoznaje tego mężczyznę lub ma informacje dotyczące wspomnianego zdarzenia proszony jest o kontakt osobisty lub telefoniczny z policjantami w siedzibie jednostki przy ulicy Wilczej 21.
-
Najpierw ukradł, później zaatakował nożem
Policjanci zatrzymali mężczyznę podejrzanego o kradzież rozbójniczą. Z relacji napadniętego mężczyzny wynika, że 37-letni Rafał S. po dokonanej kradzieży chcąc pozostać w posiadaniu przedmiotów dwukrotnie ugodził go nożem w szyję. Za to przestępstwo kodeks karny przewiduje do 10 lat pozbawienia wolności.
-
Ruszył sezon rowerowy, a wraz z nim znakowanie jednośladów
Policjanci ze śródmiejskiego zespołu prewencji kryminalnej zapraszają wszystkich chętnych do znakowania swoich rowerów. Wystarczy zadzwonić wcześniej i umówić się na bezpłatne wykonanie tej usługi w jednym z dwóch dogodnych dla siebie miejsc.
-
Znasz tego mężczyznę?
Śródmiejscy policjanci prowadzą postępowanie dotyczące oszustwa metodą „na policjanta”. Na skutek tego przestępstwa pokrzywdzona kobieta straciła 60.000 złotych oraz 3000 dolarów. Kamery monitoringu zarejestrowały wizerunek prawdopodobnego sprawcy tego przestępstwa. Każdy, kto rozpoznaje tego mężczyznę proszony jest o kontakt osobisty lub telefoniczny z policjantami z wydziału do walki z przestępczością przeciwko mieniu w siedzibie jednostki przy ulicy Dzielnej 12.
-
Po dokonanym rozboju proponowano mu wykupienie „fantów”
Śródmiejscy policjanci zatrzymali jednego z mężczyzn podejrzanych o rozbój. O sprawie pisaliśmy w marcu tego roku publikując portrety pamięciowe sprawców tego przestępstwa. Ofiara została napadnięta przez dwie osoby podające się za policjantów. Pokrzywdzony stracił wtedy markowy zegarek oraz biżuterię o łącznej wartości około 70.000 tysięcy złotych. Zaraz po zdarzeniu mężczyźnie proponowano wykupienie zrabowanych przedmiotów. 43-letni Grzegorz M. został już tymczasowo aresztowany.
-
Kolejny podejrzany o oszustwa metodą „na policjanta” zatrzymany
Policjanci ze Śródmieścia zatrzymali kolejną osobę zamieszaną w oszustwa metodą „na policjanta”. Tym razem przed sądem stanie Emil S. Jak ustalili śledczy 32-latek był prawdopodobnie jednym ze współorganizatorów przestępstwa, o którym pisaliśmy już wcześniej i do którego doszło pod koniec ubiegłego roku. Wtedy śródmiejscy policjanci zatrzymali trzech jego kompanów w tym jednego na gorącym uczynku w chwili przekazywania pieniędzy odzyskując jednocześnie 40.000 złotych.
-
Poszukujemy tego mężczyzny
Śródmiejscy policjanci prowadzą postępowanie dotyczące oszustwa metodą „na policjanta”. Na skutek tego przestępstwa pokrzywdzona kobieta straciła 40.000 złotych. Kamery monitoringu zarejestrowały wizerunek prawdopodobnego sprawcy tego przestępstwa. Każdy, kto rozpoznaje tego mężczyznę proszony jest o kontakt osobisty lub telefoniczny z policjantami z wydziału do walki z przestępczością przeciwko mieniu w siedzibie jednostki przy ulicy Dzielnej 12.
-
Konkurs „Policjant, który mi pomógł” 2015
Komenda Stołeczna Policji przypomina o trwającej VIII edycji ogólnopolskiego konkursu pod nazwą „Policjant, który mi pomógł” którego inicjatorem jest Ogólnopolskie Pogotowie dla Ofiar Przemocy w Rodzinie Instytut Psychologii Zdrowia „Niebieska Linia”. Konkurs ma na celu wyróżnienie policjantów, którzy w szczególny sposób działają na rzecz ochrony ofiar przemocy domowej. Zgłoszenia w ramach obecnej edycji przyjmowane będą do 31 maja 2015 roku.
-
Próbowała uciec z prawie pół kilogramem amfetaminy
Śródmiejscy policjanci zatrzymali 23-latkę, która na widok policjantów ucieczką próbowała uchronić się przed odpowiedzialnością za wprowadzenie do obrotu znacznej ilości narkotyków. Przy kobiecie policjanci znaleźli pakunek a w nim jak się później okazało blisko pół kilograma środków odurzających, z których można byłoby przygotować około 500 porcji narkotyków. Aleksandrze R. za to przestępstwo może teraz grozić do 12 lat pozbawienia wolności. Decyzją sądu kobieta została już tymczasowo aresztowana na 3 miesiące.
-
Napadali na właścicieli kantorów, zostali już zatrzymani i aresztowani
Policjanci ze śródmieścia po krótkim pościgu zatrzymali trzech obywateli Gruzji i obywatela Ukrainy podejrzanych o kradzieże i włamania. Jak ustalili śledczy mężczyźni obserwowali osoby przewożące pieniądze z banków lub kantorów, po czym przebijając opony i wybijając szyby w samochodach kradli z nich gotówkę oraz inne wartościowe przedmioty. Policjanci odzyskali już także blisko 200.000 złotych zrabowane podczas jednego z napadów.
-
Odpowie za handel i posiadanie narkotyków
Śródmiejscy policjanci podczas prowadzonych działań zatrzymali mężczyznę zamieszanego w posiadanie i handel narkotykami. W trakcie przeszukań znaleziono łącznie około 200 gramów środka odurzającego. Za posiadanie takiej ilości narkotyków grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.