Aktualności - Archiwum
Rozmiar czcionki
-
Hybrydowa toyota na Starym Mieście
Od kilku dni uliczki Starego Miasta patroluje nowy hybrydowy samochód, użyczony przez przedstawiciela jednego z koncernów samochodowych. Hybrydowa toyota o dwóch silnikach: elektrycznym i spalinowym ma wszystkie urządzenia wymagane we współczesnej motoryzacji. Po Rynku Starego Miasta będzie jeździła do 10 maja.
-
Podejrzewany o fałszywy alarm w siedzibie partii zatrzymany
Policjanci ze Śródmieścia zatrzymali mężczyznę, który prawdopodobnie poinformował o podłożeniu ładunku w siedzibie partii na ul. Rozbrat w Warszawie. Na szczęście alarm okazał się fałszywy. Podejrzewany wpadł kilka minut później, w okolicach miejsca zdarzenia. Zatrzymany Przemysław W. lat 25, nie potrafił wytłumaczyć swojego zachowania. Po nocy spędzonej w policyjnym areszcie jutro zajmą się nim śledczy. Może mu grozić do 3 lat więzienia.
-
Kradzież sklepowa i siedem listów gończych
Policjanci ze Śródmieścia zatrzymali kobietę, która próbowała wynieść ze sklepu sześć damskich bluzeczek o wartości prawie tysiąca złotych. Po sprawdzeniu okazało się że 31-letnia Małgorzata H. jest poszukiwana 7 listami gończymi i nakazami doprowadzenia. Dzisiaj dochodzeniowcy przedstawią jej kolejny zarzut kradzieży. Za ten czyn grozi do 5 lat pozbawienia wolności.
-
W plecaku miał 70 tabletek ekstazy
Policjanci ze Śródmieścia zatrzymali 27-latka, który miał przy sobie 70 tabletek narkotyku. Mężczyzna środki odurzające nosił przy sobie w plecaku. Dzisiaj usłyszy zarzut posiadania tabletek ekstazy i amfetaminy. Za ten czyn grozi do 3 lat pozbawienia wolności.
-
Chciał wyłudzić 33 tysiące złotych
Wczoraj po południu policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej z komendy Stołecznej zorganizowali zasadzkę na kolejnego nieuczciwego kredytobiorcę. W ich sidła wpadł 37-letni Tomasz S.. Zatrzymany mężczyzna posługując się sfałszowanymi dokumentami chciał wyłudzić ponad 33 tys. zł. Za czyn, którego się dopuścił grozi do 8 lat więzienia.
-
2.5 promila za kierownicą opla
Śródmiejski patrol zatrzymał nietrzeźwego kierującego oplem. Mężczyzna miał w organizmie prawie 2,5 promila alkoholu. Obok Kierowcy siedział właściciel pojazdu, który użyczył go 36-latkowi oraz czterech innych pasażerów. Policjanci prowadzący sprawę przedstawią mu zarzut kierowania pod wpływem alkoholu, za do grozi do 2 lat pozbawienia wolności. Właściciel pojazdu odpowie za wykroczenie.
-
Pobili i ukradli dwa telefony
Dwóch mężczyzn i kobietę, zatrzymali policjanci ze Śródmiejskiej patrolówki na gorącym uczynku rozboju. Gdy policyjny patrol zbliżał się do miejsca zdarzenia oprawcy jeszcze kopali swoją ofiarę. Napastnicy zostali zatrzymani. Wszyscy byli pod wpływem alkoholu. Każde z nich ma na swoim koncie przestępczą przeszłość. Za czyn którego się dopuścili grozi im do 12 lat więzienia.
-
Gry za 1500 złotych, zostały w sklepie
Śródmiejscy policjanci zatrzymali kobietę i mężczyznę, którzy wczoraj po południu usiłowali okraść sklep z multimediami. Cenne gry konsolowe, których złodzieje chcieli wynieść 7 sztuk wkrótce wrócą na półki. Łączna wartość tego towaru wynosi prawie 1500 złotych. Teraz oboje odpowiedzą za kradzież, za co grozi 5 lat więzienia. Mężczyzna był już w przeszłości notowany za kradzieże.
-
Kieszonkowcy w potrzasku
Po 15.00 policjanci ze stołecznego wywiadu zauważyli dwóch mężczyzn wchodzących do kolejnych restauracji przy Nowym Świecie obserwując siedzące tam osoby. Takie zachowanie jest właściwe złodziejom kieszonkowym szukającym swojej ofiary. Funkcjonariusze nie musieli długo czekać na to aby przekonać się, że mieli rację. Po kilku minutach obserwowani mężczyźni okradli gościa jednej z tamtejszych kawiarni.
-
Wybili mu zęby bo interweniował
Wieczorem na ul. Krakowskie Przedmieście samotnie spacerującą młodą kobietę w wulgarny sposób zaczepiło dwóch pijanych mężczyzn. Wystraszona młoda dziewczyna poprosiła o pomoc napotkanego mężczyznę. Gdy ten podszedł do wulgarnie zachowujących się mężczyzn został obrzucony stekiem wyzwisk i gróźb. Widząc, że niewiele wskóra pokazał legitymację służbową informując, że jest policjantem przywołał ich do zachowania zgodnego z prawem. To rozjuszyło mężczyzn, którzy rzucili się z pięściami na funkcjonariusza i ciężko pobili. Napastnicy niedługo cieszyli się wolnością. Po kilkunastu minutach zostali zatrzymani. Za czynną napaść grozi im do 10 lat więzienia.
-
Areszt dla sprawcy napadu
Trzech pijanych mężczyzn podejrzewanych o dokonanie rozboju zatrzymali wczoraj w nocy policjanci z komisariatu kolejowego. Napastnicy zaatakowali przygodnie spotkanego w okolicach parku przy PKiN mężczyznę, którego obezwładnili i ukradli mu telefon komórkowy. Sprawcy zdarzenia wpadli w penetracji. Wszyscy mając po prawie 2 promile trafili do izby wytrzeźwień. Za napad grozi do 12 lat więzienia.
-
Kierował po narkotykach
Najpierw palił marihuanę a później wsiadł za kierownicę swojego samochodu. Jadąc ul. Kruczą został zatrzymany do kontroli drogowej. Po sprawdzeniu okazało się, że 27-latek jest pod wpływem narkotyków. W czasie przeszukania ujawniono przy nim torebkę foliową z narkotykami. Jeszcze dzisiaj zajmą się nim śledczy, którzy przedstawią zarzut prowadzenia pod wpływem i posiadania środków odurzających. Grozi za to do 2 lat więzienia.
-
Pieniądze zostały w banku
Wczoraj policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej z komendy stołecznej Policji zorganizowali zasadzkę na kolejnych nieuczciwych kredytobiorców. W ich sidła wpadły kolejne dwie osoby, które posługując się sfałszowanymi dokumentami chciały wyłudzić prawie 50 tys. zł. Za czyn, którego się dopuściły grozi do 8 lat więzienia.
-
Wpadka kieszonkowca
Koło południa policjanci ze Śródmiejskiej patrolówki pojechali do interwencji w okolicach Placu konstytucji. Tam pokrzywdzony w wyniku kradzieży kieszonkowej ujął w pościgu mężczyznę, który go najprawdopodobniej okradł. 46-letni Algierczyk, był już notowany do kradzieży. Jeżeli potwierdzi się, że ma on związek ze zdarzeniem wtedy usłyszy zarzut zagrożony karą 5 lat więzienia.
-
Usłyszał zarzut usiłowania zabójstwa
Zwykła bójka o mały włos przerodziłaby się w wielką tragedię. Dwóch młodych mężczyzn zostało zaatakowanych przez 9 osobową grupę nietrzeźwych osób. Napastnicy najpierw dotkliwie pobili swoje ofiary a nastepnie jeden z nich zaatakował nożem jednego z pokrzywdzonych zadając mu kilka ciosów. Wszyscy biorący udział w zdarzeniu zostali zatrzymani. Dwie osoby po przesłuchaniu zwolniono, pięć usłyszało zarzut pobicia, jedna posiadania narkotyków i 20-letni Kacper M. zarzut usiłowania zabójstwa.
-
Odpowie za narkotyki
Po południu załoga policyjna w okolicach Pałacu Kultury i Nauki wylegitymowała pijaną kobietę. W czasie kontroli osobistej przy 32-letniej Patrycji G. ujawniono kilkanaście sztuk clonozepanu. Po badaniu alkomatem z wynikiem prawie 2 promili kobietę przewieziono do izby wytrzeźwień, gdzie spędziła ostatnią noc. Za posiadanie środków odurzających grozi do 3 lat więzienia.
-
Świąteczny weekend na stołecznych drogach
Pomimo apeli o ostrożną jazdę, przestrzeganie dozwolonej prędkości i nie wsiadanie za kierownicę nawet po niewielkiej dawce alkoholu na terenie Warszawy doszło do większej liczby zdarzeń niż zeszłym roku. W święta odnotowaliśmy 29 wypadków i 146 kolizji, zatrzymano też 106 nietrzeźwych kierujących.
-
Odpowiedzą za posiadanie marihuany
Wczoraj przed południem stołeczni policjanci na służbach dodatkowych zatrzymali czterech mężczyzn, przy których ujawniono kilkanaście porcji marihuany. Dodatkowo mężczyźni byli pod wpływem alkoholu. Teraz śledczy ustalą do kogo należały narkotyki. Ich właściciel usłyszy zarzut posiadania środków odurzających. Grozi za to do 3 lat więzienia.
-
Świąteczne Życzenia !
W ten pogodny i słoneczny czas świąt wielkanocnych Komendant Rejonowy Policji Warszawa I insp. Marek Maruchniak, wszystkim policjantom, pracownikom cywilnym i ich rodzinom oraz mieszkańcom dzielnicy składa szczere i gorące życzenia. Pogody ducha, zdrowia, rodzinnego ciepła, wszelkiego dobra, zrozumienia i radości, spędzenia tego świątecznego czasu w miłej i przyjaznej atmosferze w otoczeniu najbliższych. Wesołych i radosnych świąt!
-
"Lewy" kredyt ze strachu przed żoną
Wczoraj po południu policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej ze Śródmieścia zorganizowali zasadzkę na kolejnego nieuczciwego kredytobiorcę. W ich sidła wpadł Andrzej D. Zatrzymany mężczyzna posługując się sfałszowanymi dokumentami chciał wyłudzić 33 tysiące złotych. Za czyn, którego się dopuścił grozi do 8 lat więzienia.
-
Dwóch zatrzymanych, rowery odzyskane
Dzielnicowi ze Śródmieścia zatrzymali złodzieja rowerów. Mężczyzna wskazał mundurowym miejsce, gdzie trzymał rower skradziony 30 marca tego roku. Rower trafi więc do prawowitego właściciela. Policjanci sprawdzają, czy Damian K. PS. Kiełbasa ma na koncie więcej tego typu przestępstw. Tego dnia na śódmieściu wpadł jeszcze jeden amator cudzej własności. 52-etni Janusz P. także odpowie za kradzież jednośladu.
-
3 lata za działkę marihuany
Taka kara grozi zatrzymanemu przez policjantów Wojciechowi D. Mężczyzna miał przy sobie działkę marihuany. Jak stwierdził - susz znalazł. Policjanci jednak nie dali się zwieść zapewnieniom młodego mężczyzny. Dzisiaj zostanie mu przedstawiony zarzut posiadania środków odurzających.
-
Narkotyki i włamania?
Śródmiejscy wywiadowcy zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy mieli przy sobie kokainę. Obaj wzbudzili zainteresowanie policjantów, bo zaglądali do aut zaparkowanych przy ul. Widok. Jak się okazało, jeden z nich miał w plecaku cały arsenał śrubokrętów, brzeszczotów i cążek. Policjanci sprawdzają czy nie włamywali się do aut w centrum miasta.
-
Nowy samochód hybrydowy na Starym Mieście
Od wczoraj uliczki Starego Miasta patroluje nowy hybrydowy samochód, użyczony przez przedstawiciela jednego z koncernów samochodowych. Hybrydowa toyota o dwóch silnikach: elektrycznym i spalinowym ma wszystkie urządzenia wymagane we współczesnej motoryzacji. Po Rynku Starego Miasta będzie jeździła do 10 maja.
-
Odpowiedzą za wtargnięcie na stadion
Dwóch mężczyzn zatrzymali śródmiejscy policjanci przed meczem Legii Warszawa z Lechią Gdańsk. Obaj próbowali wejść bez biletu na tzw. „misia” , czyli korzystając z momentu wejścia innej osoby i „przytulając się”. Ponadto po meczu, policjanci zatrzymali nietrzeźwego kibica, który z autobusu rzucił butelką w radiowóz. Na szczęście policyjny samochód nie uległ uszkodzeniu.