Aktualności - Archiwum
Rozmiar czcionki
-
NIE! dla wypalania traw
Wczesną wiosną trawy są wysuszone i palą się bardzo szybko. W rozprzestrzenianiu ognia pomagają także powiewy wiatru, które często przenoszą ogień na pobliskie lasy oraz zabudowania. W takich pożarach ludzie tracą dobytek całego życia. Dym powoduje zmniejszenie widoczności na drogach, co może prowadzić do powstania groźnych w skutkach wypadków drogowych. W wyniku wypalania traw dochodzi do wielu szkodliwych procesów, a w szczególności, ziemia wyjaławia się, zahamowany zostaje bardzo pożyteczny, naturalny rozkład resztek roślinnych. Niszczone są miejsca lęgowe oraz ginie wiele gatunków zwierząt gnieżdżących się na ziemi i w krzewach.
-
Poszukujemy tego mężczyzny
Śródmiejscy policjanci prowadzą postępowanie dotyczące oszustwa metodą „na policjanta”. Na skutek tego przestępstwa pokrzywdzona kobieta straciła 40.000 złotych. Oto portret pamięciowy prawdopodobnego sprawcy tego przestępstwa. Każdy, kto rozpoznaje tego mężczyznę proszony jest o kontakt osobisty lub telefoniczny z policjantami z wydziału do walki z przestępczością przeciwko mieniu w siedzibie jednostki przy ulicy Dzielnej 12.
-
Policjanci rozmawiali z dziećmi o ich bezpieczeństwie
Policjanci ze śródmiejskiego zespołu prewencji kryminalnej w ramach programu „ Z Borsukiem Bezpieczniej” po raz kolejny odwiedzili dzieci z Zespołu Szkół nr 69 przy ulicy Drewnianej 8. Tematem spotkania z uczniami było szeroko pojęte bezpieczeństwo najmłodszych w tym kontakt z nieznajomym i bezpieczeństwo w internecie.
-
Rozpoznajesz te kobiety?
Śródmiejscy policjanci prowadzą postępowanie dotyczące kradzieży metodą „na administratora”. Na skutek tego przestępstwa pokrzywdzona straciła pieniądze, biżuterię oraz drogocenne przedmioty na łączną sumę ponad 17.000 złotych. Kamery monitoringu zarejestrowały wizerunek prawdopodobnych sprawczyń tego przestępstwa. Każdy, kto rozpoznaje osoby widoczne na publikowanych zdjęciach lub ma informacje na temat tego zdarzenia proszony jest o kontakt osobisty lub telefoniczny z policjantami z wydziału do walki z przestępczością przeciwko mieniu w siedzibie jednostki przy ulicy Dzielnej 12.
-
Zaklejony taśmą wizjer miał zapewnić anonimowość i bezkarność
Policjanci ze śródmiejskiego wydziału do walki z przestępczością przeciwko mieniu zatrzymali mężczyznę podejrzanego o włamanie i kradzież. Sprawca bądź sprawcy dostali się do lokalu uszkadzając wkładkę zamka w drzwiach. Z mieszkania zginął sprzęt elektroniczny oraz dokumenty. Za to przestępstwo notowanemu już w policyjnych kartotekach 38-letneimu Adamowi K. może grozić do 10 lat pozbawienia wolności.
-
Rozpoznajesz tego mężczyznę?
Policjanci z wydziału dochodzeniowo-śledczego Komendy Rejonowej Policji Warszawa Śródmieście prowadzą postępowanie w sprawie kradzieży tabletu. Wizerunek prawdopodobnego sprawcy tego przestępstwa zarejestrowały kamery monitoringu. Każdy, kto rozpoznaje tego mężczyznę lub ma informacje dotyczące wspomnianego zdarzenia proszony jest o kontakt osobisty lub telefoniczny z policjantami w siedzibie jednostki przy ulicy Wilczej 21.
-
Policjanci zapobiegli zagranicznemu przelewowi i oszustwu metodą „na policjanta”
Oficer Dyżurny Komendy Rejonowej Policji Warszawa I oraz jego pomocnik zapobiegli oszustwu metodą „na policjanta”. Kiedy zadzwoniła do nich roztrzęsiona kobieta z pytaniem o tajemniczą akcję policji funkcjonariusze od razu zorientowali się, że chodzi o przestępstwo. Dzięki błyskawiczne reakcji policjantów, skontaktowaniu się z kierowcą taksówki oraz zablokowaniu transakcji nie doszło do przelania na zagraniczne konto 18.000 złotych.
-
„ Z Borsukiem Bezpieczniej”, również w Śródmieściu
Policjanci ze śródmiejskiego zespołu prewencji kryminalnej w ramach programu „ Z Borsukiem Bezpieczniej” tym razem odwiedzili dzieci z Zespołu Szkół nr 69 przy ulicy Drewnianej 8. Tematem spotkania z uczniami było szeroko pojęte bezpieczeństwo najmłodszych w tym kontakt z nieznajomym.
-
Poszukujemy tego mężczyzny
Śródmiejscy policjanci prowadzą postępowanie dotyczące oszustwa metodą „na policjanta”. Na skutek tego przestępstwa pokrzywdzony mężczyzna stracił 20.000 złotych. Oto portret pamięciowy prawdopodobnego sprawcy tego przestępstwa. Każdy, kto rozpoznaje tego mężczyznę proszony jest o kontakt osobisty lub telefoniczny z policjantami z wydziału do walki z przestępczością przeciwko mieniu w siedzibie jednostki przy ulicy Dzielnej 12
-
Rozmawialiśmy z seniorami o ich bezpieczeństwie
Policjanci ze śródmiejskiego zespołu prewencji kryminalnej kolejny już raz spotkali się seniorami w Centrum Pomocy Społecznej przy ulicy Świętojerskiej w Warszawie. I tym razem motywem przewodnim spotkania były oszustwa metodą „ na wnuczka i policjanta”. Jak się ich ustrzec i nie paść ofiarą przestępstwa o tym wszystkim można było się dowiedzieć podczas rozmowy z policjantami.
-
Usłyszeli zarzuty posiadania i udzielania środków odurzających
Śródmiejscy policjanci zatrzymali dwie osoby podejrzane o udzielanie i posiadanie substancji zabronionych prawem. W mieszkaniu 30-letniego Tomasza J. policjanci znaleźli mefedron, metadon oraz heroinę. Drugi z zatrzymanych to 31-letni Daniel P., któremu właściciel mieszkania prawdopodobnie udzielał środków odurzających. Przy nim policjanci znaleźli heroinę.
-
Zatrzymany za włamanie i kradzież
Policjanci ze śródmiejskiego wydziału do walki z przestępczością przeciwko mieniu zatrzymali mężczyznę podejrzanego o włamanie do piwnicy. Piotr R. ukradł z niej wszystko to, co przedstawiało jakąkolwiek wartość. Policjanci odzyskali już część skradzionych przedmiotów oraz zabezpieczyli inne mogące także pochodzic z włamań. Niewykluczone więc, że mężczyzna usłyszy wkrótce kolejne zarzuty. Za to przestępstwo 19-latkowi grozi teraz do 10 lat pozbawienia wolności.
-
Rozpoznajesz tego mężczyznę?
Śródmiejscy policjanci prowadzą postępowanie dotyczące rozboju, do którego doszło 23 lutego tego roku. Nieustaleni dotąd napastnicy używając podstępu a następnie grożąc przedmiotem przypominający pistolet wywieźli za miasto mężczyznę, który w wyniku przestępstwa stracił zegarek i biżuterię o łącznej wartości około 70 000 złotych. Oto portrety pamięciowe prawdopodobnych sprawców tego przestępstwa. Każdy, kto rozpoznaje tych mężczyzn lub ma informacje dotyczące wspomnianego zdarzenia proszony jest o kontakt telefoniczny bądź osobisty z policjantami z wydziału do walki z przestępczością przeciwko życiu i zdrowiu w siedzibie jednostki przy ulicy Wilczej 21.
-
Osaczony odgrażał się i wymachiwał żyletką
Policjanci ze Śródmieścia zatrzymali mężczyznę podejrzanego o rozbój. Radosław D. zaatakował idąca chodnikiem kobietę, pobił ją, wyrwał torebkę i uciekł. W pościg za 39-latkiem ruszyli przypadkowi świadkowie zdarzenia. Zgodnie z kodeksem karnym za to przestępstwo zatrzymanemu mężczyźnie grozi teraz do 12 lat pozbawienia wonności.
-
Policyjne zabezpieczenie meczu Legii Warszawa z Wisłą Kraków
Policjanci prewencji, ruchu drogowego oraz kryminalni zabezpieczali dzisiejszy mecz Legii Warszawa z Wisłą Kraków na stadionie przy ulicy Łazienkowskiej. Dbali o bezpieczeństwo w rejonie stadionu i na drogach dojazdowych, pilnowali, by nie doszło do zakłóceń porządku, kierowali także kierowców na wyznaczone parkingi.
-
Rozpoznajesz tego mężczyznę?
Śródmiejscy policjanci prowadzą postępowanie dotyczące naruszenia nietykalności cielesnej pokrzywdzonego. Do zdarzenia doszło 1 stycznia tego roku w jednym z lokali gastronomicznych w centrum Warszawy. Wizerunek prawdopodobnego sprawcy tego przestępstwa zarejestrowały kamery monitoringu. Każdy, kto rozpoznaje tego mężczyznę, ma informacje dotyczące wspomnianego zdarzenia lub był jego świadkiem proszony jest o kontakt osobisty lub telefoniczny z policjantami z wydziału do walki z przestępczością przeciwko życiu i zdrowiu w siedzibie jednostki przy ulicy Wilczej 21.
-
Handlowała torebkami i kopertówkami z podrobionymi znakami towarowymi
Policjanci ze śródmiejskiego wydziału do walki z przestępczością gospodarczą zatrzymali kobietę podejrzaną o handel skórzaną galanterią z podrobionymi znakami towarowymi. Czarnorynkowa wartość zabezpieczonych przez funkcjonariuszy przedmiotów to blisko 8.000 złotych. Za to przestępstwo 44-letniej Lidii S. może grozić teraz między innymi do 2 lat pozbawienia wolności.
-
Ćwiczenia antyterrorystyczne w Warszawie
W nocy w centrum Warszawy odbyły się ćwiczenia antyterrorystyczne służb mundurowych i instytucji odpowiedzialnych za ochronę antyterrorystyczną, bezpieczeństwo i porządek publiczny. Jeden z epizodów ćwiczeń odbywał się w okolicach Placu Powstańców Warszawy oraz w siedzibie Narodowego Banku Polskiego. Ćwiczeniom przyglądała się minister spraw wewnętrznych Teresa Piotrowska oraz wiceminister Grzegorz Karpiński, a także ścisłe kierownictwo polskiej Policji i Komendy Stołecznej.
-
Fałszywi policjanci zamiast pieniędzy przechwycili papierowe ręczniki
Policjanci ze śródmiejskiego wydziału do walki z przestępczością przeciwko mieniu zatrzymali kolejnych podejrzanych o oszustwo metodą „na policjanta”. Tym razem w efekcie dokładnie zaplanowanej akcji kobieta nie straciła 20.000 złotych,a na gorącym uczynku przestępstwa wpadli 26-letni Daniel M. i 23-letni Krystian M. Za ten czyn kodeks karny przewiduje do 8 lat pozbawienia wolności.
-
Pasażer dilerkę z narkotykami ukrył w ustach, a kobieta kierowała pod ich wpływem
Policjanci ze Śródmieścia zatrzymali do kontroli drogowej kierowcę skody fabii. Okazało się, że kobieta kierowała pojazdem pod wpływem extazy. Pasażer natomiast na widok funkcjonariuszy włożył do ust trzy woreczki z zapięciem strunowym tzw. dilerki, jeden z marihuaną pozostałe dwa z bliżej nieokreśloną substancją. W bieliźnie, którą mężczyzna miał na sobie policjanci znaleźli jeszcze dwie dilerki z białym proszkiem a za tylna kanapą skody kolejne woreczki.
-
Zatrzymany za fałszywe alarmy bombowe
Współpraca policjantów z warszawskiego Śródmieścia, Centralnego Biura Śledczego Policji i Biura Służby Kryminalnej KGP doprowadziła do zatrzymania mężczyzny podejrzanego o wysyłanie maili informujących o rzekomo podłożonych ładunkach wybuchowych. Z ustaleń śledczych wynika, że 52-letni student z różnych komputerów mógł wysłać kilkadziesiąt takich alarmujących wiadomości do różnych instytucji w całym kraju. Janowi R. za to przestępstwo może teraz grozić nawet do 8 lat pozbawienia wolności.
-
Areszty za rozbój
Policjanci ze Śródmieścia zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o rozbój. Jak wynika z relacji pokrzywdzonego oraz ustaleń śledczych grupa osób pila razem alkohol. W pewnym momencie doszło do kłótni pomiędzy napadniętym mężczyzną a Dariuszem P. i Grzegorzem C. Pokrzywdzony został pobity i okradziony z telefonu. Napastnikom za to, co zrobili grozi teraz do 12 lat pozbawienia wolności.
-
Policyjne zabezpieczenie meczu Legii Warszawa ze Śląskiem Wrocław
Policjanci prewencji, ruchu drogowego oraz kryminalni zabezpieczali dzisiejszy mecz Legii Warszawa ze Śląskiem Wrocław. Dbali o bezpieczeństwo w rejonie stadionu i na drogach dojazdowych, pilnowali, by nie doszło do żadnych zakłóceń porządku, kierowali także kierowców na wyznaczone parkingi.
-
Utrudnienia w ruchu drogowym w dniu 5 marca
W związku z imprezą masową na warszawskim Torwarze rozpoczynającą się o godz. 17.00, jak również meczem piłki nożnej na stadionie przy ul. Łazienkowskiej, który rozpocznie się o godz. 20.00, mogą wystąpić utrudnienia w ruchu drogowym. Zmianom ulegnie również organizacja transportu miejskiego w tym rejonie.
-
Uwodził kobiety, a później je okradał
Policjanci ze Śródmieścia zatrzymali mężczyznę podejrzanego o kradzież. Jak wynika z relacji pokrzywdzonych kobiet oraz ustaleń śledczych Grzegorz S. zapoznawał swoje ofiary na portalach randkowych, umawiał się z nimi a następnie po spędzonej razem nocy okradał z biżuterii. Policjanci odzyskali część mienia utraconego przez uwiedzione kobiety. Za te przestępstwo 28-latkowi grozi teraz do 5 lat pozbawienia wolności.