Aktualności - Archiwum
Rozmiar czcionki
-
Zdenerwował się, że przegrał
Dzisiaj w nocy policjanci ze Śródmieścia zatrzymali 47 letniego mężczyznę, który po przegraniu w kasynie sporej sumy pieniędzy zniszczył jedno z urządzeń do elektronicznej ruletki. Wstępna wartość strat oceniona została na około 4 tysiące złotych. Teraz zatrzymanym zajmą się śledczy, którzy przedstawią mu zarzut uszkodzenia mienia. Grozi za to do 5 lat więzienia.
-
Odpowie za włamanie
Policjanci ze śródmiejskiej komendy, wczoraj po południu zatrzymali 19-letniego Damiana K., który podejrzewany jest o kradzież z włamaniem do jednego ze sklepów przy ul. gen. Andersa. Zdarzenie miało miejsce 11 marca tego roku. Wtedy sprawcy włamania wybili szybę w drzwiach wejściowych, przez które weszli do sklepu, z którego ukradli artykuły do palenia tytoniu. Za kradzież z włamaniem grozi do 10 lat więzienia.
-
Mundurówka 2010
Minister spraw wewnętrznych i administracji podpisał już rozporządzenie umożliwiające naliczenie i wypłacenie tegorocznej mundurówki dla policjantów. Obecnie świadczenie to wynosi ponad 2000 zł. W pełni zostanie wypłacone tym funkcjonariuszom, którym jeszcze nie wymieniono mundurów służbowych. Ci zaś, którym w ubiegłym roku wydano nowe mundury, a w tym zostaną one uzupełnione o kolejne komplety, otrzymają połowę tej kwoty. Wypłata mundurówki przewidziana jest na 15 kwietnia.
-
Artystyczne wycinanki
Wszedł do sklepu wyciągnął nożyczki, które miał ze sobą i zaczął wycinać fotografie z albumów o tematyce mody i fotografii. Gdy ochroniarze wypatrzyli go tłumaczył im, że potrzebuje tych wycinanek do swoich prac artystycznych. Zatrzymany 43 letni Tomasz S. noc spędził w policyjnym areszcie a dzisiaj usłyszy zarzut uszkodzenia mienia. Grozi za to do 5 lat więzienia.
-
Zbyt pijany żeby uciekać
Po 20.00 policyjna załoga została wezwana do interwencji przy ul. Królewskiej. Tam według świadków mężczyzna ubrany w drelich miał demolować samochody zaparkowane przy bloku. Funkcjonariusze na miejscu zatrzymali 21 -letniego Pawła S. który stał przy uszkodzonym samochodzie ledwo trzymając się na nogach. W ręku miał oderwaną chwilę wcześniej wycieraczkę. Za uszkodzenie mienia grozi do 5 lat więzienia.
-
Wpadł na skimmingu
Nakładkę założył na bankomacie w centrum Warszawy. Na rozwój wydarzeń czekał obserwując urządzenie z nakładką. Obywatela Rumunii, podejrzewanego o „skimming” zatrzymali Policjanci ze stołecznego i Śródmiejskiego PG. Jak ustalono, sprawca zdarzenia był w stolicy przejazdem. Zatrzymany został dzięki interwencji postronnej osoby, która zauważyła nakładkę na bankomacie. Prowadzący postępowanie policjanci ustalają teraz, od jak dawna cudzoziemiec zajmował się przestępczym procederem w naszym kraju i ile danych zdołali ukraść skanując paski magnetyczne kart bankowych. O jego dalszym losie zadecyduje sąd.
-
Świadek zobaczył, Policja zatrzymała
Dzięki informacji o kradzieży, którą dostali policjanci patrolujący centrum stolicy zatrzymano 23-letnirgo Bartłomieja B. Mężczyzna podejrzewany jest o dokonanie kradzieży na szkodę przygodnie spotkanego mężczyzny. Sprawca zdarzenia z wynikiem ok. 1.6 promila trafił do izby wytrzeźwień. Za kradzież grozi do 5 lat więzienia.
-
Kradł książki w hotelu
Wczoraj wieczorem policjanci z komendy na Śródmieściu zostali wezwani do interwencji w dużym hotelu w centrum. Tam ochrona obiektu ujęła mężczyznę, który chciał ukraść książkę o wartości 65 euro. Zatrzymany wpadł gdy wychodził już z hotelu z ukradzionym woluminem. Pracownicy ochrony rozpoznali w zatrzymanym sprawcę takiej kradzieży sprzed kilku dni. Za te czyny, grozi do 5 lat więzienia.
-
Jak się nie dać kieszonkowcom?
Problem kradzieży kieszonkowych nasila się, m.in. w okresie przedświątecznym. Dlatego od 23 marca w autobusach, tramwajach, metrze, pociągach SKM oraz największych centrach handlowych warszawiacy po raz kolejny znajdą plakaty pod hasłem „Nie daj się złowić”, ostrzegające przed złodziejami i podpowiadające, jak nie stać się ofiarą kradzieży.
-
2,5 promila za kierownicą skutera
Śródmiejscy policjanci zatrzymali wczoraj nad ranem kolejnego nietrzeźwego kierowcę. Pijany mężczyzna kierujący motorowerem miał prawie 2,5 promila alkoholu. Gdy interweniujący funkcjonariusze legitymowali 28-latka, ten miał problemy z utrzymaniem równowagi. Mężczyzna resztę nocy spędził w izbie wytrzeźwień, a dzisiaj odpowie za prowadzenie pod wpływem alkoholu. Za czyn, którego się dopuścił straci prawo jazdy, i zostanie ukarany dotkliwą grzywną. Grozi mu także do 2 lat więzienia.
-
Robił zakupy kradzionymi kartami kredytowymi
Kilka miesięcy intensywnej pracy zajęło policjantom ze Śródmieścia zatrzymanie młodego mężczyzn, który robił zakupy wcześniej kradzionymi kartami kredytowymi. Wczoraj po południu wpadł na warszawskim Wilanowie. Dzisiaj 32-letni Artur K. usłyszy 11 zarzutów oszustwa dotyczących 9 spraw. Grozi mu za to do 8 lat więzienia. Funkcjonariusze prowadzący postępowanie przypuszczają, że oszust może mieć na swoim koncie znacznie więcej takich zdarzeń.
-
Odpowie za nielegalny pobyt i łapówkę
Policjanci z kryminalnego zatrzymali wczoraj rano młodego mężczyznę narodowości wietnamskiej, którego podejrzewano o posługiwanie się nie swoim dokumentem tożsamości i nielegalny pobyt. Funkcjonariusze wracając już do jednostki dostali propozycje przyjęcia łapówki w zamian za odstąpienie od czynności służbowych. Teraz odpowie za usiłowanie wręczenia korzyści majątkowej za co grozi do 8 lat więzienia.
-
Zatrzymany sprawca przemocy w rodzinie
Za groźby i wyzwiska odpowie 67-letni Andrzej S. zatrzymany przez policjantów z warszawskiego Śródmieścia tuż po awanturze, którą urządził wczoraj wieczorem. Groźby kierowane są pod adresem siostry i jej dziecka z którymi mieszka mężczyzna. Awanturuje się zawsze wtedy, gdy jest pijany. Ubiegłego wieczora kolejny raz groził pokrzywdzonej i jej córce. Za to przestępstwo grozi do 2 lat więzienia.
-
Wpadł na kradzieży z heroiną i szukaną komórką
Wczoraj po południu policjanci z komendy na Śródmieściu zostali wezwani do interwencji w dużym centrum handlowym. Tam ochrona sklepu ujęła mężczyznę, który chciał ukraść kosmetyki o wartości ponad 350zł. Zatrzymany wpadł gdy przekraczał już linię bramek alarmowych wychodząc ze sklepu z rzeczami, za które nie zapłacił. W czasie dalszych czynności okazało się, ze 22-latek ma przy sobie ponad 5 gram heroiny i kradziony w Olsztynie telefon komórkowy. Za czyny, których się dopuścił grozi mu do 5 lat więzienia.
-
Odpowiedzą za graffiti
Dzisiaj w nocy strażnicy miejscy i policjanci ze śródmiejskiej patrolówki zatrzymali dwóch pijanych mężczyzn, którzy chwilę wcześniej używając szablonu z logo klubu piłkarskiego pomalowali czerwonym sprayem wiatę przystankową. budkę telefoniczną i tablice informacyjną parku Krasińskich. Funkcjonariusze w czasie legitymowania znaleźli przy jednym z nich puszkę z czerwoną farbą. Za uszkodzenie mienia grozi do 5 lat więzienia.
-
Policjanci sprawdzą czy ukradł w kawiarni?
Na początku lutego do naszej jednostki zgłosiła się młoda kobieta, która zgłosiła, ze została okradziona w jednym z klubów w centrum. Opowiedziała, że w czasie gdy tańczyła w miejscu gdzie została jej torebka usiadł mężczyzna, który wykorzystując jej nieuwagę ukradł z torebki portfel z pieniędzmi i dokumentami. Koleżanka pokrzywdzonej zauważyła, że nieznajomy mężczyzna "grzebie" w jej torebce, ale zanim kobieta sprawdziła, że ukradziono jej własność sprawca zdarzenia szybko ulotnił się z lokalu.
-
Oszustwo wyszło na jaw
Sfałszowane dokumenty załatwił za pośrednictwem nieznanego mu mężczyzny. Na ich podstawie próbował wyłudzić z banku w centrum ponad 28 tys. złotych Patryk H. wpadł w ręce policjantów z wydziału dw. z przestępczością gospodarczą ze Śródmieścia, gdy przyszedł do banku podpisać umowę kredytową i odebrać pieniądze. Za czyn, którego się dopuścił grozi do 8 lat więzienia.
-
Wpadka chuliganów
Wczoraj po południu śródmiejscy policjanci patrolujący centrum stolicy zatrzymali dwóch podpitych nastolatków, którzy na wiślanym bulwarze skopali skrzynkę energetyczną przy jednej z zacumowanych tam barek. Sprawcy zupełnie ją zniszczyli. 20 latek trafił do policyjnego aresztu a jego 16 letniego kolegę z komendy odebrał jeden z rodziców. Dzisiaj pełnoletni usłyszy zarzuty uszkodzenia mienia, a sprawa nieletniego trafi do sądu rodzinnego. Za uszkodzenia mienia grozi za to do 5 lat więzienia.
-
Zgubiły ją kolczyki
Wpadła na gorącym uczynku, gdy wychodziła ze sklepu kradnąc drobną biżuterię. Jak się później okazało, takie "darmowe "zakupy robiła właśnie w trzecim sklepie. Łączna wartość ukradzionej odzieży, galanterii i biżuterii wyniosła ponad 400 zł. Dzisiaj 45-latka odpowie za swoje zachowanie. Za czyn, którego się dopuściła grozi do 5 lat więzienia.
-
Amunicja i granaty u 15-letniego rozbójnika
Policjanci z Ochoty zatrzymali 15-letniego Pawła S. Nieletni w niespełna pół godziny dokonał dwóch rozbojów. Ponadto w jego mieszkaniu na warszawskim Śródmieściu funkcjonariusze znaleźli 54 granaty, amunicję oraz zapalniki. W najbliższym czasie zajmie się nim sąd rodzinny.
-
Kradł na uczelni
Policyjna interwencja w jednej z uczelni w centrum zakończyła się zatrzymaniem młodego mężczyzny, podejrzewanego o dokonanie kradzieży pieniędzy z damskiej torebki. 23-letni Michał B. po kilku dniach został rozpoznany przez okradzioną dziewczynę. Śledczy zajmujący się sprawą ujawnili jeszcze inne kradzieże w których brał udział zatrzymany. Dzisiaj najprawdopodobniej usłyszy zarzut kradzieży. Grozi za to do 5 lat więzienia.
-
Odpowiedzą za sutenerstwo
Dwie osoby zatrzymali wczoraj po południu kryminalni z warszawskiego Śródmieścia po tym, jak pokrzywdzona kobieta opowiedziała funkcjonariuszom o swojej pracy w agencji towarzyskiej w centrum. Czynności prowadzone wobec 28-letniej Zofii J. i 30-letniego Grzegorza R. zmierzają w kierunku przedstawienia im zarzutów czerpania korzyści z cudzego nierządu i gróźb karalnych. Grozi za to do 5 lat więzienia.
-
Aparat wrócił do sklepu
Wczoraj wieczorem policjanci z komendy na Śródmieściu zostali wezwani do interwencji w dużym centrum handlowym. Tam ochrona sklepu ujęła mężczyznę, który chciał ukraść aparat fotograficzny o wartości 800zł. Zatrzymany wpadł gdy przekraczał już linię bramek alarmowych wychodząc ze sklepu, z urządzeniem, za które nie zapłacił. Za kradzież grozi do 5 lat więzienia.
-
Chciał wyłudzić markowy telefon
Wczoraj przed południem policjanci zatrzymali młodego mężczyznę, który posłużył się podrobionym zaświadczeniem o zatrudnieniu chcąc wyłudzić telefon o wartości ok. 3000 złotych. Najprawdopodobniej nie był to pierwszy taki wyczyn zatrzymanego. Policjanci prowadzący sprawę podejrzewają go jeszcze o dwa inne wyłudzenia. Za czyn, którego się dopuścił grozi mu do 8 lat więzienia.
-
Sprawcy rozboju za kratkami
Dzisiaj w nocy policyjny patrol w centrum zatrzymał dwóch mężczyzn w chwilę po dokonanym rozboju. 20-letni Damian Z. i 20-letni Radosław K. zaatakowali idącego ulicą marszałkowską mężczyznę, którego pobili i zabrali mu piwo. Obaj napastnicy byli pijani i noc spędzili w izbie wytrzeźwień. Dzisiaj zajmą się nimi śledczy, którzy przedstawią im zarzut rozboju. Grozi za to do 12 lat wiezienia.