Aktualności - Archiwum
Rozmiar czcionki
-
Fałszywy policjant zatrzymany
Śródmiejscy policjanci zatrzymali mężczyznę podejrzanego o oszustwo metodą „na policjanta”. 78-latek podstępem został nakłoniony do wypłaty 40.000 złotych, które po wyjściu z banku przekazał Łukaszowi R. Za to przestępstwo 34-latkowi grozi teraz do 8 lat pozbawienia wolności.
-
Odpowie za posiadanie znacznej ilości narkotyków oraz handel nimi
Śródmiejscy policjanci zatrzymali na gorącym uczynku mężczyznę podejrzanego o przestępstwa narkotykowe. W efekcie podjętych działań funkcjonariusze w różnych miejscach mieszkania Aleksandra J. znaleźli 33 tabletki ekstazy oraz marihuanę, z której można było przygotować ponad 240 handlowych porcji o czarnorynkowej wartości blisko 13.000 złotych. Za te przestępstwa 21-latkowi grozi do 10 lat pozbawienia wolności.
-
Podejrzany o kradzieże obywatel Węgier zatrzymany na granicy
Zatrzymana została kolejna osoba podejrzana o kradzieże z włamaniem do samochodów. 44-letni obywatel Węgier był poszukiwany operacyjnie przez policjantów ze śródmiejskiego wydziału do walki z przestępczością przeciwko mieniu. To oni kilka miesięcy temu zatrzymali wspólników 44-latka odzyskując także pojazdy o wartości przekraczającej pół miliona złotych. Mężczyzna przyznał się do kradzieży 6 pojazdów, toyot land crusier i land rovera. Sad zdecydował już o jego tymczasowym aresztowaniu na 3 miesiące.
-
Zatrzymani obywatele Wietnamu, zabezpieczone fałszywe dokumenty, półfabrykaty, urządzenia i narkotyki
Śródmiejscy policjanci zatrzymali pięciu obywateli Wietnamu podejrzanych między innymi o przestępstwa przeciwko wiarygodności dokumentów, posiadanie narkotyków, próbę wręczenia korzyści majątkowej oraz oszustwa. Na skutek działań podejrzanych podpisano, co najmniej 100 niekorzystnych dla operatorów sieci komórkowej umów. Policjanci odzyskali już część aparatów telefonicznych. Zatrzymanym mężczyznom może grozić teraz do 8 lat pozbawienia wolności.
-
W porzuconej torbie z „fantami” miał też wypisany na siebie mandat
Policjanci ze Śródmieścia zatrzymali mężczyznę podejrzanego o przestępstwa przeciwko mieniu. Mikołaj O. ma na swoim koncie nie tylko kradzieże i włamania do garaży na plebani. 26-latek włamał się też na klatkę schodową i okradł skrytkę lokatorską, a także ukradł rower z jednej z kamienic. Wszystko zaczęło się jednak od reakcji oficera kontrolnego śródmiejskiej policji.
-
Oszukał kobietę na 20.000 złotych - znasz tego mężczyznę?
Śródmiejscy policjanci prowadzą postępowanie dotyczące oszustwa metodą „na policjanta”. Oto portret pamięciowy prawdopodobnego sprawcy tego przestępstwa, który doprowadził pokrzywdzoną do niekorzystnego rozporządzania mieniem na kwotę blisko 20.000 złotych. Każdy, kto rozpoznaje tego mężczyznę proszony jest o kontakt osobisty lub telefoniczny z policjantami z wydziału do walki z przestępczością przeciwko mieniu w siedzibie jednostki przy ulicy Dzielnej 12.
-
Policjanci odzyskali te przedmioty – rozpoznajesz je?
Policjanci ze śródmiejskiego wydziału do walki z przestępczością przeciwko mieniu zatrzymali mężczyznę podejrzanego o przywłaszczenie i kradzież mienia. W jego mieszkaniu policjanci znaleźli przedmioty pochodzące z przestępstwa. Część z nich została już rozpoznana przez pokrzywdzonych, pozostałe czekają na swoich właścicieli. Każdy, kto na publikowanych zdjęciach rozpoznaje swoja własność proszony jest o kontakt z policjantami prowadzącymi tę sprawę w siedzibie jednostki przy ulicy Dzielnej 12.
-
Debata o bezpieczeństwie w Śródmieściu
Wczoraj w sali Rady Dzielnicy Śródmieście odbyła się debata na temat bezpieczeństwa publicznego. W spotkaniu udział wziął Zastępca Komendanta Rejonowego Policji Warszawa I kom. Gabriel Olewiński, Naczelnicy Wydziałów Urzędu Dzielnicy Warszawa Śródmieście, Kierownik Delegatury Biura Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego, Naczelnik I Oddziału Straży Miejskiej oraz zaproszeni na spotkanie mieszkańcy Osiedla Centrum, ulicy Kredytowej oraz przedstawiciele Wspólnot Mieszkaniowych.
-
Był poszukiwany ENA za udział w zorganizowanej grupie przestępczej
Policjanci ze śródmiejskiego wydziału wywiadowczo-patrolowego zatrzymali 45-letniego obywatela Włoch poszukiwanego przez tamtejszy wymiar sprawiedliwości. Mężczyzna ma do odbycia karę 6 lat pozbawienia wolności za przemyt papierosów z Polski do Włoch. Wkrótce zostanie deportowany.
-
Zamiast odpracować dług okradł kobietę, której remontował mieszkanie
Policjanci ze Śródmieścia zatrzymali mężczyznę podejrzanego o kradzież. Piotr R. był winny pieniądze swojemu koledze. Ten zaproponował, więc 19-latkowi, aby remontując wraz z nim mieszkanie pokrzywdzonej odpracował w ten sposób swój dług. Piotr R. wykorzystał jednak zaufanie kobiety i okradł ją z pieniędzy w różnej walucie, które szybko wydał. Teraz za kradzież 19-latkowi grozi do 5 lat pozbawienia wolności.
-
Podstępem próbował namówić kobietę do przekazania pieniędzy i biżuterii
Śródmiejscy policjanci prowadzą postępowanie dotyczące usiłowania oszustwa metodą „na policjanta”. Kamery monitoringu zarejestrowały wizerunek prawdopodobnego sprawcy tego przestępstwa, który podstępem próbował przekonać kobietę do przekazania gotówki i biżuterii. Każdy, kto rozpoznaje tę osobę proszony jest o kontakt osobisty lub telefoniczny z policjantami z wydziału do walki z przestępczością przeciwko mieniu w siedzibie jednostki przy ulicy Dzielnej 12.
-
Kolejny fałszywy policjant zatrzymany
Śródmiejscy policjanci zatrzymali na gorącym uczynku przestępstwa mężczyznę podejrzanego o usiłowanie oszustwa udaremniając tym samym przekazanie fałszywemu policjantowi 50.000 złotych. Rafał R. wpadł w chwili, kiedy przed bankiem oczekiwał na wypłacone przez 77-letnią kobietę pieniądze. 35-latek został już tymczasowo aresztowany. Za to przestępstwo grozi mu do 8 lat pozbawienia wolności.
-
Przy sobie i w mieszkaniu miał w sumie ponad 200 porcji mefedronu
Policjanci ze Śródmieścia zatrzymali mężczyznę podejrzanego o posiadanie znacznej ilości środków odurzających. Kilkadziesiąt zawiniątek z foli aluminiowej policjanci znaleźli przy Łukaszu K. oraz w jego mieszkaniu. Za to przestępstwo 30-latkowi grozi teraz do 10 lat pozbawienia wolności.
-
Kamera zarejestrowała to, co zrobił
Policjanci ze śródmiejskiego wydziału dochodzeniowo-śledczego prowadzą postępowanie w sprawie kradzieży krzewu wraz z donicą sprzed jednego z budynków przy ulicy Brackiej. Moment przestępstwa zarejestrowała kamery monitoringu. Każdy, kto rozpoznaje widocznego na nagraniu mężczyznę proszony jest o kontakt telefoniczny lub osobisty z policjantami prowadzącymi sprawę w siedzibie jednostki przy ul. Wilczej 21.
-
Przygotowania do napadu i moment ataku zarejstrowaly kamery
Policjanci ze Śródmieścia zatrzymali kobietę i mężczyznę podejrzanych o rozbój. Napastnicy obezwładnili pokrzywdzoną gazem łzawiącym, zaciągnęli jej czapkę na twarz i owinęli szyję szalikiem, po czym okradli. Wszystko zarejestrowały kamery. Za to przestępstwo Sharon G. i Łukaszowi G. grozi teraz do 12 lat pozbawienia wolności.
-
Rozpoznajesz tego mężczyznę?
Policjanci ze śródmiejskiego wydziału dochodzeniowo-śledczego prowadzą postępowanie dotyczące kradzieży oraz oszustwa. Wizerunek prawdopodobnego sprawcy tego przestępstwa zarejestrowały kamery monitoringu. Każdy, kto rozpoznaje widocznego na zdjęciu mężczyznę proszony jest o kontakt telefoniczny lub osobisty z policjantami prowadzącymi sprawę w siedzibie jednostki przy ul. Wilczej 21.
-
Rozpoznajesz tych mężczyzn?
Policjanci ze śródmiejskiego wydziału do walki z przestępczością gospodarczą prowadzą postępowanie dotyczące doprowadzenia do niekorzystnego rozporządzenia mieniem uczestników jednego lojalnościowych programów punktowych. Wizerunek prawdopodobnych sprawców tego przestępstwa zarejestrowały kamery monitoringu. Każdy, kto rozpoznaje widocznych na zdjęciach mężczyzn proszony jest o kontakt telefoniczny lub osobisty z policjantami prowadzącymi sprawę w siedzibie jednostki przy ul. Widok 24.
-
Próbowali włamać się do mieszkania, zaskoczyła ich właścicielka
Policjanci ze Śródmieścia zatrzymali osoby podejrzane o usiłowanie kradzieży z włamaniem. Sprawców zaskoczyła kobieta, kiedy zauważyła uszkodzone zamki w drzwiach zaczęła gonić uciekających mężczyzn, wtedy została zaatakowana gazem. Za to przestępstwo Piotrowi W. i Arturowi S. grozi teraz do 10 lat pozbawienia wolności.
-
Ukradli przyczepę samochodową
Śródmiejscy policjanci zatrzymali cztery osoby podejrzane o kradzież i odzyskali utracone mienie. Sprawcy zabrali stojącą na parkingu towarową przyczepę i pieszo zaciągnęli ją na swoją posesję. Za to przestępstwo mężczyznom grozi teraz do 5 lat pozbawienia wolności.
-
To było oszustwo metodą "na policjanta" - rozpoznajesz te osoby?
Śródmiejscy policjanci prowadzą postępowanie dotyczące oszustwa metodą „na policjanta”. Kamery monitoringu zarejestrowały wizerunek prawdopodobnych sprawców tego przestępstwa, którzy doprowadzili pokrzywdzoną do niekorzystnego rozporządzania swoim mieniem na kwotę 25.000 złotych. Każdy, kto rozpoznaje te osoby proszony jest o kontakt osobisty lub telefoniczny z policjantami z wydziału do walki z przestępczością przeciwko mieniu w siedzibie jednostki przy ulicy Dzielnej 12.
-
Związał go przewodem elektrycznym i okradł
Policjanci zatrzymali mężczyznę podejrzanego o rozbój. Mateusz P. został zaproszony do mieszkania przez ojca gospodarza lokalu, z którym już na miejscu do późnej nocy pił alkohol. W nocy 19-latek związał śpiącego w pokoju obok syna mężczyzny, który go zaprosił a następnie zabrał mu pieniądze, dokumenty oraz inne wartościowe przedmioty. Za to przestępstwo kodeks karny przewiduje do 12 lat pozbawienia wolności.