Aktualności - Archiwum
Rozmiar czcionki
-
To była „przewałka” na 2000 złotych - rozpoznajesz tego mężczyznę?
Śródmiejscy policjanci prowadzą postępowanie dotyczące oszustwa. Nieustalony dotąd sprawca poprosił kobietę o rozmienienie pieniędzy wręczając jej w zamian pik bezwartościowych banknotów. Wizerunek prawdopodobnego sprawcy tego przestępstwa zarejestrowały kamery monitoringu. Każdy, kto rozpoznaje tego mężczyznę lub ma informacje dotyczące wspomnianego zdarzenia proszony jest o kontakt osobisty lub telefoniczny z policjantami z wydziału do walki z przestępczością przeciwko mieniu w siedzibie jednostki przy ulicy Dzielnej 12.
-
Pożar w budynku Dowódctwa Garnizonu Warszawa
400 osób ewakuowano, a jedna została poszkodowana w pożarze, do którego doszło na trzecim piętrze budynku przy Placu Piłsudskiego. Na miejscu natychmiast pojawiły się służby ratownicze. W akcji uczestniczyli także śródmiejscy i stołeczni policjanci. Tym razem to były jednak tylko ćwiczenia.
-
Areszt za oszustwa przy wynajmie mieszkań
Śródmiejscy policjanci zatrzymali mężczyznę podejrzanego o oszustwa. Daniel R. nie będąc do tego uprawnionym podpisał z pięcioma osobami umowy najmu lokali pobierając za to pieniądze tytułem czynszu i kaucji. Za te przestępstwa 35-latkowi grozi teraz do 8 lat pozbawienia wolności.
-
Policyjna akcja „Znicz 2015”
Ruszyła tegoroczna akcja „Znicz”, która na stołecznych drogach rozpocznie potrwa do 2 listopada. Największego natężenia ruchu policjanci w rejonie cmentarzy i na drogach prowadzących do nich spodziewają się w dzień uroczystości Wszystkich Świętych. Przed weekendem z kolei szczególną uwagę zwrócą na drogi wyjazdowe z Warszawy. W związku ze wzmożonym ruchem policjanci przeprowadzą prewencyjne działania mające na celu eliminację negatywnych zachowań na drogach. Nadchodzący weekend to także szczególny okres pracy dla policjantów służby pionu prewencji oraz kryminalnych.
-
Odciął przewody żeby nie zarejestrowała go kamera
Policjanci ze Śródmieścia zatrzymali mężczyznę podejrzewanego o usiłowanie kradzieży roweru. Krzysztof F. z brzeszczotem w ręku próbował przeciąć łańcuch zabezpieczający rower. 51-latek podejrzewany jest także o kradzież wartej 1500 złotych kamery monitoringu w innym budynku. Za te przestępstwa mężczyźnie może grozić do 5 lat pozbawienia wolności.
-
3 miesiące sankcji dla 16-latka za handel narkotykami
Policjanci ze Śródmieścia zatrzymali 16-latka podejrzanego o handel środkami odurzającymi. Przy mężczyźnie w bieliźnie, którą miał na sobie policjanci znaleźli ukrytą marihuanę. Sąd rodzinny do czasu rozprawy zdecydował już o umieszczeniu zatrzymanego na okres 3 miesięcy w schronisku dla nieletnich.
-
Grał na rynku walut ponad 6 milionami złotych skradzionymi z kont klientów banku
Śródmiejscy policjanci zatrzymali mężczyznę podejrzanego o kradzież mienia znacznej wartości. Paweł S. wykorzystując swoje stanowisko przez kilkanaście miesięcy w sumie z czterech kont klientów banku, w którym pracował wyprowadził ponad 6 257 000 złotych. Za to przestępstwo 31-latkowi może grozić teraz do 10 lat pozbawienia wolności.
-
Zaatakował ich młotkiem, bo chciał 20 złotych
Śródmiejscy policjanci zatrzymali dwie osoby podejrzane o rozbój. 18-letni Gabriel G. zaczepił przypadkowych przechodniów i groził im użyciem młotka do układania kostki brukowej, jeśli nie dostanie żądanej kwoty pieniędzy. Kiedy doszło do szarpaniny na pomoc napastnikowi ruszył jego kolega 28-letni Adam Ł. Obaj mężczyźni usłyszeli już zarzut rozboju, za który grozi im do 12 lat pozbawienia wolności.
-
Uciekali pieszo z dopiero, co skradzionym telewizorem
Po krótkim pościgu policjanci ze śródmiejskiego wydziału wywiadowczo-patrolowego zatrzymali mężczyznę podejrzanego o kradzież z włamaniem i odzyskali zrabowane mienie. Sprawcy pod osłoną nocy wybili szybę w drzwiach wejściowych do baru i zabrali z niego telewizor. Przy Łukaszu Ż. policjanci znaleźli środki odurzające. Za te przestępstwa 19-latkowi grozi teraz do 10 i do 3 lat pozbawienia wolności.
-
Kradł auta, bo po pracy nie miał, czym wrócić do domu
Policjanci zatrzymali mężczyznę podejrzanego o włamanie i kradzież dwóch samochodów. Łupem Damiana W. padły renault i citroen zaparkowane w centrum miasta. 19-latek jeździł nimi do momentu zatrzymania. Policjanci odzyskali skradzione pojazdy. Za te przestępstwa Damianowi W. grozi teraz do 10 lat pozbawienia wolności.
-
Skradziono drogocenną bransoletę - rozpoznajesz tego mężczyznę?
Śródmiejscy policjanci prowadzą postępowanie dotyczące kradzieży biżuterii wartej prawie 15.000 złotych. Wizerunek prawdopodobnego sprawcy tego przestępstwa zarejestrowały sklepowe kamery monitoringu. Każdy, kto rozpoznaje tego mężczyznę lub ma informacje dotyczące wspomnianego zdarzenia proszony jest o kontakt osobisty lub telefoniczny z policjantami z wydziału dochodzeniowo-śledczego w siedzibie jednostki przy ulicy Wilczej 21.
-
25-lecie posługi kapłańskiej ks. Józefa Jachimczaka
Dzisiaj odbyła się Msza święta z okazji 25-lecia posługi kapłańskiej ks. Józefa Jachimczaka w Komendzie Stołecznej Policji. W uroczystości wziął udział Komendant Stołeczny Policji nadinsp. Michał Domaradzki, jego zastępcy oraz policjanci i pracownicy cywilni stołecznej komendy.
-
15-latek pobił kolegę i zabrał mu kurtkę
Śródmiejscy policjanci zatrzymali nieletniego sprawcę czynu karalnego podejrzanego o rozbój i usiłowanie rozboju. 15-latek napadł na swojego rówieśnika zabierając mu kurtkę i próbując odebrać także telefon. Sprawa znajdzie teraz swój finał w sądzie rodzinnym.
-
Zegarek wart był prawie 100 000 złotych - Rozpoznajesz te osoby?
Śródmiejscy policjanci prowadzą postępowanie dotyczące kradzieży markowego zegarka o wartości blisko 100 000 złotych. Wizerunek prawdopodobnych sprawców tego przestępstwa zarejestrowały sklepowe kamery monitoringu. Każdy, kto rozpoznaje te osoby lub ma informacje dotyczące wspomnianego zdarzenia proszony jest o kontakt osobisty lub telefoniczny z policjantami z wydziału dochodzeniowo-śledczego w siedzibie jednostki przy ulicy Wilczej 21.
-
Dzisiaj rusza Tydzień Mediacji
W dniach od 12 do 17 października 2015 r. po raz kolejny w całej Polsce będziemy obchodzić Tydzień Mediacji. Jest to inicjatywa Ministerstwa Sprawiedliwości organizowana w związku z Międzynarodowym Dniem Mediacji, który od 2005 r. obchodzony jest na świecie w każdy trzeci czwartek października. W Polsce, już po raz trzeci, obchody będą rozszerzone na cały Tydzień.
-
Policyjne zabezpieczenie meczu Polska-Irlandia
Wczoraj wieczorem stołeczni policjanci zabezpieczali mecz Polska-Irlandia, który odbył się na PGE Stadionie Narodowym. Zarówno funkcjonariusze prewencji jak i ruchu drogowego oraz pionów operacyjnych dbali o bezpieczeństwo kibiców i mieszkańców Warszawy. Policjanci odnotowali incydent związany z naruszeniem przepisów Ustawy o Bezpieczeństwie Imprez Masowych.
-
Znasz tych mężczyzn?
Śródmiejscy policjanci prowadzą czynności związane z kradzieżami mieszkaniowymi metodą „na hydraulika”. Wizerunek osób mogących mieć związek z tego typu przestępstwami zarejestrowała kamera monitoringu w jednym z budynków, w którym usiłowano dokonać takiej właśnie kradzieży. Każdy, kto rozpoznaje te osoby lub ma informacje dotyczące wspomnianego zdarzenia proszony jest o kontakt telefoniczny bądź osobisty z policjantami z wydziału do walki z przestępczością przeciwko mieniu w siedzibie jednostki przy ulicy Dzielnej 12.
-
Włamali się, a to, co ukradli wypalili i wypili
Śródmiejscy policjanci z wydziału do wali z przestępczością przeciwko mieniu zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o kradzież z włamaniem. Rafał G. i Cezary W. dwukrotnie włamali się do tego samego baru kradnąc z niego papierosy i alkohol o łącznej wartości blisko 2000 złotych. Za to przestępstwo kodeks karny przewiduje do 10 lat pozbawienia wolności.
-
Zatrzymany usłyszał 5 zarzutów kradzieży
Policjanci zatrzymali mężczyznę podejrzanego o kradzieże. Sebastian S. po wcześniejszym pokonaniu zabezpieczeń kradł rowery z podwórek i klatek schodowych. 26-latek przyznał się do zarzucanych mu czynów. Mężczyźnie za te przestępstwa grozi teraz do 5 lat pozbawienia wolności.
-
Rozpoznajesz tego mężczyznę?
Śródmiejscy policjanci prowadzą postępowanie dotyczące kradzieży perfum w jednym ze sklepów w centrum miasta. Wizerunek prawdopodobnego sprawcy tego przestępstwa zarejestrowały kamery monitoringu. Każdy, kto rozpoznaje tego mężczyznę lub ma informacje dotyczące wspomnianego zdarzenia proszony jest o kontakt osobisty lub telefoniczny z policjantami z wydziału dochodzeniowo-śledczego w siedzibie jednostki przy ulicy Wilczej 21.
-
Policjanci zatrzymali podejrzanego o oszustwo i udaremnili wypłatę blisko ćwierć miliona złotych
Błyskawiczna akcja śródmiejskich i północnopraskich policjantów doprowadziła do zablokowania wypłaty ponad 235 000 złotych i zatrzymania na gorącym uczynku przestępstwa podejrzanego o działanie metodą „na policjanta”. Ofiarą Rafała Z. miał paść 89-latek podstępem nakłoniony do zlikwidowania dwóch lokat i przelania pieniędzy na wskazany rachunek bankowy przestępców. Dzisiaj sąd zdecyduje o dalszych losach mężczyzny.
-
„To jest napad, dawaj hajs”
Tymi słowami z papierosem i piwem w ręku zwrócił się do kasjera sklepu zatrzymany przez policjantów Dominik K. Mężczyzna próbował w ten sposób zastraszyć obsługę i wymusić wydanie pieniędzy z całodziennego utargu. 20-latek usłyszał już zarzut usiłowania rozboju, za co grozi mu teraz do 12 lat pozbawienia wolności.
-
Wyjął nóż, bo zwrócono mu uwagę
Policjanci zatrzymali mężczyznę podejrzanego o groźby karalne. Damian S. zachowywał się wulgarnie i agresywnie w stosunku do pasażerów autobusu, pił alkohol i palił papierosy. Kiedy kierowca zwrócił mu uwagę 21-latek wyjął nóż i ruszył z nim kierunku pokrzywdzonego. Za to przestępstwo kodeks karny przewiduje do 2 lat pozbawienia wolności.
-
BABCIU! To nie Twój wnuczek! DZIADKU! To nie policjant!
Przestępcy działający metodą "na wnuczka" i "na policjanta" wciąż oszukują starszych mieszkańców Warszawy. Wyłudzają pieniądze od naszych babć, mam, cioć, dziadków, ojców i wujków. Nie bądźmy obojętni i wcześniej ostrzegajmy naszych krewnych, że mogą do nich telefonować osoby podszywające się pod członków rodziny. Osoby te mogą prosić o pieniądze, które mają im pomóc w rozwiązaniu nagłego problemu. Nie pozwólmy, aby w ten sposób nasi najbliżsi stracili dorobek swojego życia.
-
Znasz tę osobę?
Śródmiejscy policjanci prowadzą postępowanie dotyczące kradzieży z włamaniem do biura. Wizerunek prawdopodobnego sprawcy tego przestępstwa przedstawia załączony portret pamięciowy. Każdy, kto rozpoznaje tego mężczyznę lub ma informacje dotyczące wspomnianego zdarzenia proszony jest o kontakt telefoniczny bądź osobisty z policjantami z wydziału do walki z przestępczością przeciwko mieniu w siedzibie jednostki przy ulicy Dzielnej 12.