Aktualności - Archiwum
Rozmiar czcionki
-
Nie daj się zaskoczyć zimie na drodze
Mróz, obfite opady śniegu, zaspy i śliska nawierzchnia to tylko niektóre utrudnienia, z jakimi spotykają się kierowcy poruszający się po naszych drogach. Brak świadomości takich zagrożeń lub beztroska kierowców często doprowadza do niepotrzebnych kłopotów, a nawet nieszczęść na drodze. Stołeczni policjanci podpowiadają jak przygotować się do bezpiecznego podróżowania zimą.
-
Kawa na patelni
Wczoraj około 14.00 policyjny patrol z warszawskiego Śródmieścia zatrzymał przy ul. Solec na Powiślu 29 letniego Pawła G. Mężczyzna miał przy sobie cztery nowe takie same patelnie i dwa duże opakowania kawy. Zatrzymany uprzedził pytanie funkcjonariuszy informując, ze przedmioty te zostały ukradzione w okolicznych sklepach. Dzisiaj zajmą się nim śledczy, którzy przedstawią zarzut kradzieży. Grozi za to do 5 lat wiezienia.
-
Markowy garnitur wróci do sklepu
Wczoraj po południu policjanci z komendy na Śródmieściu zostali wezwani do interwencji w dużym centrum handlowym. Tam ochrona sklepu ujęła mężczyznę, który chciał ukraść garnitur sygnowany marką znanego projektanta mody o wartości 2500zł. Zatrzymany był przygotowany do kradzieży i miał ze sobą specjalną torbę zagłuszającą pracę bramek alarmowych. Wpadł gdy wychodził ze sklepu nie płacąc za towar. Za kradzież grozi do 5 lat więzienia.
-
Narkotyki ukrył w kuli
Wczoraj w nocy policyjny patrol zatrzymał w okolicach Mostu Poniatowskiego 26 latka. Mężczyzna miał ukrytą w rękojeści kuli torebkę z zapięciem strunowym, w której był biały proszek. Po badaniach narkotestem ustalono, że zabezpieczona substancja może być kokainą. Jeszcze wczoraj chłopak usłyszał zarzut posiadania środków odurzających. Za ten czyn, grozi do 3 lat więzienia.
-
Szósty zatrzymany za złamanie zakazu prowadzenia pojazdów
Policjanci ze Śródmiejskiej patrolówki zatrzymali wczoraj po południu do kontroli drogowej dostawczego peugeota. Kierujący pojazdem popełnił wykroczenie przejeżdżając skrzyżowanie na czerwonym świetle. W czasie kontroli wyszło także, ze 21 letni kierowca ma zakaz sądowy prowadzenia pojazdów za jazdę w ubiegłym roku po alkoholu.
-
Ukradł dwie pary spodni
Za kradzież ubrań w markowym sklepie w centrum został zatrzymany 31 letni obywatel Gruzji. Mężczyzna chciał wynieść ze sklepu dwie pary spodni o wartości ponad 800 złotych. Jedną parę włożył na siebie, drugą wcisnął za pas. Gdy wychodził bramki alarmowe dały sygnał ochronie ze klient nie zapłacił za towar. Za kradzież grozi do 5 lat wiezienia.
-
Pijany za kierownicą
Śródmiejscy policjanci zatrzymali dzisiaj w nocy kolejnego nietrzeźwego kierowcę. Pijany mężczyzna kierujący samochodem VW miał prawie 1.5 promila alkoholu. Gdy interweniujący funkcjonariusze otworzyli drzwi auta z jego wnętrza czuć było wyraźny zapach alkoholu. Mężczyzna resztę nocy spędził w izbie wytrzeźwień, a dzisiaj odpowie za prowadzenie pod wpływem alkoholu. Grozi mu za to do 2 lat więzienia.
-
Policjanci ustalą, czy dokumenty były kradzione
Dzisiaj w nocy policjanci ze śródmiejskiej patrolówki zatrzymali dwóch młodych mężczyzn. Jeden z nich miał przy sobie narkotyki a drugi dowód osobisty i karty kredytowe należące do innej osoby. Wobec faktu, iż istniało uzasadnione podejrzenie, że dokumenty i karty mogą pochodzić z kradzieży obu zatrzymanych przewieziono do policyjnego aresztu. Dzisiaj zajmą się nimi policyjni śledczy.
-
Nastolatka z marihuaną zatrzymana na kradzieży
Wczoraj po południu policyjny patrol interweniujący w dużym sklepie z ubraniami, zatrzymał 16 letnią dziewczynę, kradnącą ubrania. Już po przeszukaniu ustalono, że to nie jest jedyny występek, który ma na sumieniu. Nastolatka miała przy sobie foliową torebkę z marihuaną. Teraz zajmą się nią policyjni specjaliści zajmujący się nieletnimi. W najbliższym czasie sprawa trafi do sądu rodzinnego, który zadecyduje o jej dalszym losie.
-
Wpadka nieuczciwego pracownika
Wczoraj po południu policyjna załoga pojechała do interwencji w dużym centrum handlowym, gdzie po wewnętrznym dochodzeniu ustalono i ujęto pracownika, który od kilku tygodni okradał swojego pracodawcę. Łupem młodego mężczyzny padały drobne kwoty pieniędzy, które pochodziły z anulowanych paragonów. Zatrzymany Krystian K. przyznał się do winy. Grozi mu za to do 5 lat więzienia.
-
Fałszywe bilety parkingowe w centrum
Od pewnego czasu notujemy w naszej jednostce zwiększającą się ilość spraw dotyczących sfałszowanych biletów parkingowych. Najczęściej jest to drobna przeróbka daty na oryginalnym bilecie lub skan oryginalnego biletu parkingowego. Pracownicy ZDM-u zajmujący się strefą płatnego parkowania przyznają, że bardzo łatwo wykryć taki fałszywy bilet, a z konsekwencji prawnych niewiele osób zdaje sobie sprawę.
-
Poszukujemy świadków wypadku drogowego
Śródmiejscy policjanci poszukują świadków wypadku, do którego doszło 3 grudnia 2009 roku przy skrzyżowaniu ul. Nowy Świat i Al. Jerozolimskich. Doszło tam do potrącenia pieszego przez tramwaj. Świadkowie tego zdarzenia proszeni są o kontakt z Sekcją do Walki z Przestępczością Bankową i Ubezpieczeniową KRP Warszawa I ul. Wilcza 21 osobiście, bądź telefonicznie pod numer 022 603-60-71, 022 603-61-77 lub do oficera dyżurnego KRP Warszawa I tel. 022 603-61-85.
-
Zmieniając pracodawcę ukradł noże, ubrania i przepisy
Wczoraj po południu policjanci ze Śródmieścia zatrzymali kucharza jednej z orientalnych restauracji, którego podejrzewa się o kradzież specjalistycznych noży do dekorowania potraw i ubrań kucharskich. Do zdarzenia miało dojść, gdy odchodził od starego pracodawcy do nowego. Za ten czyn, grozi do 5 lat więzienia.
-
Kradli elementy windy
Do policyjnej załogi patrolującej teren Muranowa, wczoraj w południe zgłosiła się kobieta, która widziała trzech mężczyzn kradnących metalowe elementy widny w wieżowcu przy Al. Jana Pawła II. Funkcjonariusze "uzbrojeni" w dokładne rysopisy po kilkunastu minutach zatrzymali przy ul. Karmelickiej sprawców kradzieży i uszkodzenia mienia. Mężczyźni byli po alkoholu i trafili do izby wytrzeźwień. Dzisiaj usłyszą zarzut kradzieży. Grozi za to do 5 lat więzienia.
-
Wybili szyby w klubie w centrum
Czterech młodych mężczyzn, zatrzymali policjanci ze Śródmieścia pod jednym z klubów w centrum stolicy. Trzej Gruzini i Polak metalowymi prętami wybili dwie szyby witrynowe w w lokalu. Wszyscy trafili do policyjnego aresztu. Dzisiaj zajęli się nimi śledczy, którzy ustalą zakres odpowiedzialności zatrzymanych osób. Za ten czyn grozi do 5 lat więzienia.
-
Nieletni wpadli na rozboju
Dwóch nastolatków na gorącym uczynku rozboju zatrzymali wczoraj po południu policjanci ze Śródmieścia. 16 latkowie grozili 13 latkom pobiciem, żądając od nich kilku złotych. Zatrzymani noc spędzili w izbie dziecka, a dzisiaj zajmą się nimi specjaliści zwalczający przestępczość wśród nieletnich. Po przedstawieniu zarzutów sprawa natychmiast trafi do sądu rodzinnego, który zadecyduje o dalszym losie sprawców napadu.
-
Odpowie za posiadanie środków psychotropowych
Wczoraj nieumundurowani policjanci zatrzymali w jednej z restauracji w centrum młodą kobietę, która miała przy sobie kilka tabletek środków psychotropowych. Oprócz tego na widok funkcjonariuszy odrzuciła do kosza na śmieci telefon komórkowy. Dzisiaj śledczy zajmujący się sprawa przedstawią jej zarzut posiadania środków odurzających i sprawdzą czy odrzucona komórka nie była kradziona.
-
Wymusił pieniądze, teraz za to odpowie
Wczoraj w nocy policjanci z warszawskiego Śródmieścia zatrzymali w penetracji młodego mężczyznę, który chwilę wcześniej napadł i okradł przygodnie spotkanych nastolatków. 26 letni Michał K., gdy wytrzeźwieje odpowie za swoje zachowanie. Za czyn, którego się dopuścił grozi do 10 lat więzienia.
-
Cztery osoby zatrzymane po koncercie na Torwarze
Ochrona imprezy na Torwarze biorąca udział w zabezpieczeniu koncertu znanej grupy rockowej w czasie tego koncertu ujęła cztery osoby, które bezprawnie wtargnęły na teren imprezy będąc pod znacznym wpływem alkoholu. Dzisiaj wszyscy trafią do śledczych, którzy przedstawią im zarzuty wtargnięcia bez biletów i nie wykonywania poleceń ochrony obiektu. Za czyny, których się dopuścili grozi im do 3 lat więzienia.
-
Kolejni pijani kierowcy trafili do izby wytrzeźwień
Pierwszy wpadł przed 18.00 jadąc ul. Sanguszki uderzył w bok samochodu, który wpadł w poślizg. Kierowca miał prawie 2 promile alkoholu. W drugim przypadku po 3.00 w nocy kierujący seatem został zatrzymany przy ul. Marszałkowskiej do kontroli. Po zbadaniu okazało się, że ma ponad 2.5 promila alkoholu. Obaj nieodpowiedzialni kierujący trafili do izby wytrzeźwień a dzisiaj zajmą się nimi policyjni śledczy. Za czyn, którego się dopuścili grozi im do 2 lat więzienia.
-
Narkotyki nie trafią na rynek
Śródmiejscy kryminalni zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej wczoraj zatrzymali w centrum kolejne osoby związane z przestępczością narkotykową. W czasie przeszukania mieszkania na Muranowie funkcjonariusze znaleźli 9 porcji heroiny. Dziś zatrzymanymi zajmą się śledczy. Najprawdopodobniej usłyszą oni zarzut posiadania środków odurzających. Policjanci sprawdzą też, czy zatrzymani nie zajmowali się handlem narkotykami.
-
Kolejna pijana matka
Wczoraj po południu policjanci zatrzymali pijaną matkę, która opiekowała się czwórką swoich dzieci. Interweniujący funkcjonariusze zbadali ją na zawartość alkoholu i z wynikiem około 3 promili przewieźli do izby wytrzeźwień. trójka dzieci trafiła do izby dziecka a jedno zostało w szpitalu. Teraz kobietą zajmą się śródmiejscy śledczy i sąd rodzinny.
-
Wpadka nieuczciwej sprzedawczyni
Wczoraj wieczorem policjanci ze Śródmieścia zatrzymali w pracy 30 letnią Dominikę L., która wyniosła ze sklepu w którym była zatrudniona markową garderobę o wartości około 1800 złotych. Ubrania wynosiła w czasie przerw do samochodu zaparkowanego na jednym z parkingów centrum handlowego. Zatrzymana noc spędziła w policyjnym areszcie. Dzisiaj zajmą się nią śledczy, którzy najprawdopodobniej przedstawią zarzut kradzieży. Za ten czyn grozi do 5 lat więzienia.
-
Prowadził wbrew zakazowi
Policjanci z warszawskiego Śródmieścia zatrzymali podczas nocnej eskapady kierowcę samochodu seat. 22-latek nie miał przy sobie blankietu prawa jazdy. Po sprawdzeniu ustalono, że ma sądowy zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. Teraz Robert P. odpowie za swój czyn. Grozi mu za to do 3 lat więzienia.
-
Pijany kierowca wjechał w radiowóz
Miał 2,5 promila alkoholu we krwi i wsiadł za kierownicę swojego forda. Jadąc "wężykiem" ul. Wybrzeże Kościuszkowskie został wypatrzony przez policyjny patrol i zatrzymany do kontroli. W czasie zatrzymania kierujący fordem uderzył w tył policyjnego radiowozu. Na szczęście kolizja nie okazała się poważna i nikt nie wymagał pomocy lekarskiej. Interweniujący funkcjonariusze zatrzymali sprawcę zdarzenia 50 letniego Jana G. Grozi mu za to do 2 lat więzienia.