Kradli elementy windy
Do policyjnej załogi patrolującej teren Muranowa, wczoraj w południe zgłosiła się kobieta, która widziała trzech mężczyzn kradnących metalowe elementy widny w wieżowcu przy Al. Jana Pawła II. Funkcjonariusze "uzbrojeni" w dokładne rysopisy po kilkunastu minutach zatrzymali przy ul. Karmelickiej sprawców kradzieży i uszkodzenia mienia. Mężczyźni byli po alkoholu i trafili do izby wytrzeźwień. Dzisiaj usłyszą zarzut kradzieży. Grozi za to do 5 lat więzienia.
Wczoraj około południa do załogi patrolowej podeszła kobieta, która powiedziała policjantom, że w wieżowcu przy Jana Pawła II, kilku mężczyzn majstruje coś przy windzie. Z rozmowy wynikało, że chodzi o tzw." złomiarzy", którzy kradną metalowe elementy i sprzedają na złomowiskach. Funkcjonariusze ze zgłaszającą natychmiast udali się na miejsce, ale tam już nikogo nie zastali.
Zgłaszając dokładnie opisała widzianych w bloku mężczyzn, więc policjanci pojechali sprawdzić czy nie ma ich w najbliższej okolicy. Po kilkunastu minutach krążenia ulicami Muranowa natrafili na tę trójkę przy ul. Karmelickiej. Wszyscy zostali rozpoznani przez zgłaszającą i mieli przy sobie metalowe elementy winy skradzione w bloku. Zatrzymani Piotr W. lat 31, Jarosław K. lat 48, i Marcin W. lat 41 po badaniu alkomatem zostali przewiezieni do izby wytrzeźwień. dzisiaj zajmą się nimi śledczy, którzy najprawdopodobniej przedstawią im zarzut kradzieży. grozi za to do 5 lat więzienia.
Do bloku z którego wymontowano elementy metalowe windy wezwano konserwatora, który po wstępnych oględzinach orzekł, że uszkodzenia poczynione w czasie kradzieży metalowych okuć nie wpływają na bezpieczeństwo osób poruszających się windą.