Aktualności - Archiwum
Rozmiar czcionki
-
Kolarze Tour de Pologne pomkną przez Warszawę
W niedzielę, 2 sierpnia, wystartuje 72. edycja wyścigu kolarskiego Tour de Pologne. Tegoroczne zmagania odbywające się pod hasłem „Łączymy stolice” rozpoczną się w Warszawie. Kolarze przejadą m.in. ulicami Śródmieścia i Żoliborza. Na trasie ich przejazdu można spodziewać się utrudnień w ruchu.
-
71. rocznica Powstania Warszawskiego – utrudnienia w ruchu
Uroczystości związane z 71. rocznicą Powstania Warszawskiego będą odbywać do 5 sierpnia. Część z nich będzie wiązała się z wprowadzeniem ograniczeń w ruchu samochodów.
-
Rozpoznajesz tego mężczyznę?
Policjanci ze śródmiejskiego wydziału do walki z przestępczością przeciwko mieniu prowadzą postępowanie w sprawie usiłowania kradzieży z włamaniem do mieszkania. Oto portret pamięciowy prawdopodobnego sprawcy tego przestępstwa. Każdy, kto rozpoznaje tego mężczyznę proszony jest o kontakt osobisty lub telefoniczny z policjantami z wydziału do walki z przestępczością przeciwko mieniu w siedzibie jednostki przy ulicy Dzielnej 12. Informacje można przekazać dzwoniąc na numer 22/ 60 383 92 albo w formie elektronicznej pisząc na adres: krp1warszawa@policja.waw.pl
-
MSW ogłosiło otwarty konkurs na działania dotyczące przeciwdziałaniu dopalaczom
Ministerstwo Spraw Wewnętrznych ogłosiło konkurs dla organizacji pozarządowych na przygotowanie ogólnopolskich działań informacyjno-edukacyjnych dotyczących przeciwdziałania zażywania dopalaczy. Konkurs jest jednym z elementów startującej dziś kampanii „Dopalacze kradną życie”.
-
Rusza kampania „Dopalacze kradną życie”
Dopalacze kradną życie – to nazwa akcji profilaktycznej, łączącej wszystkie osoby, którym zależy na walce z tymi niebezpiecznymi substancjami. Dziś w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych podczas inauguracji kampanii, podpisany został pakt przeciwko dopalaczom. Do akcji dołączyło już wiele osób m.in. przedstawiciele mediów, środowiska naukowe, sportowcy - oraz instytucji i organizacji pozarządowych.
-
Rozpoznajesz tych mężczyzn?
Policjanci ze Śródmieścia prowadzą postępowanie dotyczące kradzieży z włamaniem do mieszkania przy ulicy Nowiniarskiej. Do przestępstwa doszło 18 czerwca tego roku. Nieznani dotąd sprawcy ukradli sprzęt elektroniczny, fotograficzny, biżuterię oraz pieniądze. Na podstawie zeznań świadków sporządzone portrety pamięciowe osób podejrzewanych o to przestępstwo. Każdy, kto rozpoznaje tych mężczyzn lub ma informacje dotyczące wspomnianego zdarzenia proszony jest o kontakt osobisty lub telefoniczny z policjantami z wydziału do walki z przestępczością przeciwko mieniu przy ulicy Dzielnej 12.
-
Znasz te osoby?
Śródmiejscy policjanci prowadzą postępowanie dotyczące kradzieży roweru, do której doszło w jednym z budynków przy Alei Solidarności. Wizerunek prawdopodobnych sprawców tego przestępstwa zarejestrowały kamery. Każdy, kto rozpoznaje tych mężczyzn lub ma informacje dotyczące wspomnianego zdarzenia proszony jest o kontakt telefoniczny bądź osobisty z policjantami z wydziału do walki z przestępczością przeciwko mieniu w siedzibie jednostki przy ulicy Dzielnej 12.
-
Uroczystość z okazji 96 rocznicy powołania Policji Państwowej
Policjantki i policjanci z Komendy Rejonowej Policji Warszawa I zostali dziś wyróżnieni odznaczeniami państwowymi, resortowymi, nominacjami na wyższe stopnie policyjne oraz nagrodami finansowymi i rzeczowymi. W uroczystości, która odbyła się w Pałacu Kultury i Nauki uczestniczył Komendant Stołeczny Policji nadinspektor Michał Domaradzki, Komendant Rejonowy Policji Warszawa I inspektor Sławomir Piekut oraz zaproszeni goście.
-
Rozpoznajesz tego mężczyznę?
Śródmiejscy policjanci prowadzą postępowanie dotyczące kradzieży portfela. Do zdarzenia doszło w jednej z restauracji. Wizerunek prawdopodobnego sprawcy tego przestępstwa zarejestrowały kamery. Każdy, kto rozpoznaje tego mężczyznę lub ma informacje dotyczące wspomnianego zdarzenia proszony jest o kontakt telefoniczny bądź osobisty z policjantami z wydziału dochodzeniowo-śledczego w siedzibie jednostki przy ulicy Wilczej 21.
-
Podejrzani o rozbój zatrzymani
Policjanci ze Śródmieścia zatrzymali czterech mężczyzn i kobietę podejrzanych o rozbój i usiłowanie rozboju. Do przestępstwa doszło w nocy w parku. Grupa pijanych i agresywnych osób zaatakowała, okradła i dotkliwie pobiła przypadkowych przechodniów. Za ten czyn kodeks karny przewiduje do 12 lat pozbawiania wolności.
-
Sezon rowerowy trwa, a wraz z nim także znakowanie jednośladów
Policjanci ze śródmiejskiego zespołu prewencji kryminalnej zapraszają wszystkich chętnych do znakowania swoich rowerów. Wystarczy zadzwonić wcześniej i umówić się na bezpłatne wykonanie tej usługi w jednym z dwóch dogodnych dla siebie miejsc. W akcji wzięli udział także dziennikarze z Regionalnego Radia RDC informując słuchaczy o idei akcji oraz znakując również i swoje rowery.
-
Dopalacze. Gdzie szukać pomocy? Najważniejsze numery telefonów.
W ostatnich dniach w kraju odnotowano wiele przypadków zatrucia narkotykami, tzw. dopalaczami. Do szpitali trafiły osoby z ostrym zatruciem organizmu. Apelujemy i ostrzegamy, aby nie kupować i nie zażywać takich substancji. Producenci i sprzedawcy dopalaczy kierują się przede wszystkim zyskiem, za nic mając ludzkie życie. Sprzedając dopalacze – sprzedają śmierć!
-
Znasz tę osobę?
Śródmiejscy policjanci prowadzą postępowanie dotyczące zniszczenia mienia o wartości blisko 3000 złotych. Podejrzany o to przestępstwa został już zatrzymany i tymczasowo aresztowany jednak nieznane są jego dane personalne. Każdy, kto rozpoznaje tego mężczyznę proszony jest o kontakt telefoniczny bądź osobisty z policjantami z wydziału dochodzeniowo-śledczego w siedzibie jednostki przy ulicy Wilczej 21.
-
Moment przestępstwa zarejestrowała kamera
Śródmiejscy policjanci zatrzymali mężczyznę podejrzanego o kradzieże rowerów. Sebastian Ś. przecinał zabezpieczenia mocujące jednoślady do stojaków, po czym odjeżdżał z miejsca przestępstwa . Dzięki żmudnej pracy operacyjnej policjantów zajmujących się tą sprawą oraz analizie nagrań z kamer 26-latek odpowie teraz za to, co zrobił. Sąd zdecydował już o zastosowaniu wobec mężczyzny elektronicznego dozoru.
-
Napadł go dla pieniędzy i korytka malin
Policjanci ze Śródmieścia zatrzymali osobę podejrzaną o uszkodzenie ciała. Z relacji pokrzywdzonego wynika, że 30-letni Patryk B. nie będąc w stanie zabrac pokrzywdzonemu saszetki z pieniędzmi i malin dotkliwie pobił swoją ofiarę. Mężczyzna sprzedający owoce przy jednym z przejśc podziemnych trafił do szpitala. Za to przestępstwo kodeks karny przewiduje do 5 lat pozbawienia wolności.
-
Zamiast ćwiczyć i pływać włamywała się do szafek
Śródmiejscy policjanci zatrzymali kobietę podejrzaną o kradzieże i włamania do szafek w klubach fitness i aquaparku. Sylwia Ś. uszkadzając zamki bądź odginając drzwiczki dostawała się do środka zabierając wszystko to, co przedstawiało jakąkolwiek wartość. Za to co zrobiła grozi jej teraz do 10 lat pozbawienia wolności
-
Dopalacz to też NARKOTYK!
Ostatnio w kraju odnotowano wiele przypadków zatrucia narkotykami, tzw. dopalaczami. Do szpitali trafiło kilkadziesiąt osób z ostrym zatruciem organizmu. Policjanci apelują i ostrzegają, aby nie kupować i nie zażywać takich substancji. Producenci i sprzedawcy dopalaczy kierują się przede wszystkim zyskiem, za nic mając ludzkie życie. Sprzedając dopalacze – sprzedają śmierć!
-
Policjanci rozmawiali z dziećmi o ich bezpieczeństwie podczas wakacji
Policjanci ze śródmiejskiego zespołu prewencji kryminalnej zorganizowali spotkanie dla uczniów w Zespole Szkół nr 60 przy ulicy Stefanii Sempołowskiej. Akcja edukacyjna ma na celu wykształtowanie właściwych postaw u dzieci w zakresie szeroko pojętego bezpieczeństwa dzieci i młodzieży w okresie wakacji. Tego typu pogadanki będą kontynuowane również w innych szkołach.
-
Znasz tę kobietę?
Śródmiejscy policjanci prowadzą postępowanie dotyczące oszustw metodą „na policjanta”. Kamery monitoringu zarejestrowały wizerunek prawdopodobnej sprawczyni tego przestępstwa. Każdy, kto rozpoznaje tę kobietę proszony jest o kontakt osobisty lub telefoniczny z policjantami z wydziału do walki z przestępczością przeciwko mieniu w siedzibie jednostki przy ulicy Dzielnej 12.
-
Bezpieczne wakacje 2015
Jak w każde wakacje dzieci wyruszają na kolonie i obozy, dorośli wyjeżdżają na urlopy, wiele osób wybiera aktywny wypoczynek nad wodą lub na górskich szlakach. Okres wakacji, to również czas dalekich podróży, co wiąże się ze wzmożonym ruchem autobusów i samochodów, które przewożą dzieci na letni wypoczynek. Częściej niż zwykle odwiedzane są kluby, puby i dyskoteki. Aby uchronić się przed niebezpieczeństwem i jego negatywnymi następstwami, warto przypomnieć sobie, czego należy się wystrzegać i na co zwracać szczególną uwagę, aby wakacje minęły bezpiecznie dostarczając tylko pozytywnych i niezapomnianych wrażeń.
-
Zrywał łańcuszki w tramwajach, padłaś ofiarą takiego przestępstwa? Zgłoś to!
Policjanci ze Śródmieścia zatrzymali mężczyznę podejrzanego o kradzież. Grzegorz Ś. w tramwaju zrywał z szyi siedzącej w nim kobiety złotą biżuterię, po czym wybiegł z Przestępstwa, za które został zatrzymany dopuścił się w Śródmieściu. Policjanci wiedzą już, że takich kradzieży 36-latek ma na swoim koncie więcej. Śledczy proszą, więc o zgłaszanie się osób, które w podobny sposób zostały napadnięte przez tego mężczyznę a do tej pory nie złożyły stosownego zawiadomienia. Notowanemu już w policyjnych kartotekach 36-latkowi grozi teraz do 5 lat pozbawienia wolności.
-
Rozpoznajesz tego mężczyznę?
Śródmiejscy policjanci prowadzą postępowanie dotyczące rozboju na obywatelu Chin. Na skutek przestępstwa, do którego doszło w hotelowym pokoju pokrzywdzony stracił walizkę z rzeczami osobistymi oraz gotówką w postaci dolarów, euro i złotówek. Wizerunek prawdopodobnego sprawcy tego przestępstwa zarejestrowały kamery. Każdy, kto rozpoznaje tego mężczyznę lub ma informacje dotyczące wspomnianego zdarzenia proszony jest o kontakt telefoniczny bądź osobisty z policjantami z wydziału do walki z przestępczością przeciwko życiu i zdrowiu w siedzibie jednostki przy ulicy Wilczej 21.
-
Handlował papierosami bez polskich znaków akcyzy
Policjanci ze śródmiejskiego wydziału wywiadowczo-patrolowego zatrzymali mężczyznę, który na chodniku w prowizorycznym kiosku sprzedawał papierosy przypadkowym przechodniom. Przy 61-letnim Robercie R. policjanci znaleźli ponad 120 paczek papierosów. Mężczyzna odpowie teraz za wykroczenie z ustawy karno-skarbowej.