Aktualności - Archiwum
Rozmiar czcionki
-
Wpadli na kradzieży
Wczoraj po południu ok. 16.00 policjanci i strażnicy miejscy zatrzymali dwie osoby, które kradły metalowe elementy płotów na Pl. Bankowym. Jedno z przęseł było już załadowane na samochód stojący w pobliżu, drugie było w trakcie załadunku. Mężczyzna i kobieta trafili na noc do policyjnego aresztu, a dzisiaj zajmą się nimi śledczy. Za kradzież grozi do 5 lat więzienia.
-
Odpowie za graffiti
Operator kamery monitoringu miejskiego wypatrzył a policjanci ze śródmiejskiej patrolówki zatrzymali młodego mężczyznę, którzy chwilę wcześniej używając markera pomalował elewację budynku w pasażu Wiecha. Funkcjonariusze w czasie legitymowania znaleźli przy nim czarne markery. Za uszkodzenie mienia grozi do 5 lat więzienia.
-
Pijany kierowca spowodował kolizję
Miał prawie 3 promile alkoholu we krwi i wsiadł za kierownicę swojej skody. Jadąc ul. Grodzką spowodował kolizję najeżdżając na tył stojącego przed przejściem dla pieszych forda. Na szczęście nikomu nic poważnego się nie stało. Sprawca zdarzenia 53-letni Jerzy G. trafił do izby wytrzeźwień. Teraz odpowie za swoje nieodpowiedzialne zachowanie. Grozi mu za to do 2 lat więzienia.
-
Nissan nie został skradziony
Do komendy na warszawskim Śródmieściu zgłosił się Piotr S., który zawiadomił o kradzieży swojego nissana. Policjanci, przyjmujący zgłoszenie, zwrócili uwagę na kilka nieścisłości w zeznaniach mężczyzny. Aby wyjaśnić te wątpliwości, sprawą zajęli się operacyjni. Po szczegółowym przesłuchaniu okazało się, że mężczyzna tylko zgłosił kradzież samochodu i że policjanci mają do czynienia z tzw. "zgłoszeniówką".
-
4 promile za kierownicą
Śródmiejscy policjanci zatrzymali wczoraj wieczorem kolejną osobę, która usiadła za kierownicą samochodu po "kieliszku". Pijany mężczyzna siedzący za kierownicą bmw miał prawie 4 promile alkoholu. Kierowca po zatrzymaniu do kontroli, gdy otworzył drzwi auta niemalże wypadł z samochodu. 37-latek trafił do izby wytrzeźwień, a dzisiaj odpowie za prowadzenie pod wpływem alkoholu. Grozi za to do 2 lat więzienia.
-
5 listów gończych i kradzione swetry
Wpadł na gorącym uczynku, gdy wychodził ze sklepu z ukradzionymi swetrami przewieszonymi przez rękę. Po sprawdzeniu policyjnych bazach danych okazało się, że jest także poszukiwany 5 listami gończymi. Wielokrotnie w przeszłości notowany za kradzieże, trafi za kratki na co najmniej 4 lata. Za kolejną kradzież, której się dopuścił, grozi do 5 lat więzienia.
-
Pijana za kierownicą
Śródmiejscy policjanci zatrzymali dzisiaj w nocy kolejną osobę, która usiadłą za kierownicą samochodu po "kieliszku". Pijana kobieta prowadząca daewoo miała prawie promil alkoholu. Gdy interweniujący funkcjonariusze otworzyli drzwi auta z jego wnętrza czuć było wyraźny zapach alkoholu. Kobieta resztę nocy spędziła w policyjnym areszcie, a dzisiaj odpowie za prowadzenie pod wpływem alkoholu. Grozi jej za to do 2 lat więzienia.
-
Miał przy sobie kradzioną komórkę
Kolejną osobę podejrzewaną o paserstwo zatrzymali na Śródmieściu policjanci z komendy przy ul. Wilczej. Podczas legitymowania okazało się, że 27-mężczyzna miał przy sobie telefon, który w policyjnej bazie widnieje jako kradziony. Urządzenie zostało utracone na terenie Warszawy w 2009 roku. Dzisiaj zajmą się nim śródmiejscy śledczy.
-
Na skuterze z narkotykami i po narkotykach
Wczoraj przed południem policyjny patrol zatrzymał do kontroli drogowej jadący ul. Czerwonego Krzyża skuter. Kierujący jednośladem widząc radiowóz, wyrzucił dyskretnie srebrne zawiniątko. Po sprawdzeniu okazało się, że była to heroina. Badanie w szpitalu rozwiało wątpliwości, czy kierujący był pod wpływem narkotyku a sprawdzenie w zbiorach informatycznych ujawniło jeszcze jedną zagadkę, którą skrywał 25 letni Damian O.
-
EkoPanda na warszawskim Śródmieściu
Pierwszy radiowóz na prąd już niebawem będzie patrolował śródmiejskie uliczki starego miasta. Przymiarki do zakupu ekologicznych pojazdów trwają od dawna. Ekoauta świetnie sprawdzą się w miejskich warunkach. Nie bez znaczenia są również niskie koszty utrzymania takich pojazdów.
-
Ekologicza "panda" w stołecznej Policji
Już od dziś stołeczni policjanci będą dysponować radiowozem …. na prąd. Przymiarki do zakupu ekologicznych aut trwają od dawna. Ekologiczna „panda” jest cicha, prosta w obsłudze, tania w utrzymaniu. Świetnie poradzi sobie w miejskich warunkach. Warszawa - obok Gdańska, Katowic, Krakowa oraz Mielca - została wytypowana do programu pilotażowego pt. „Budowa rynku pojazdów elektrycznych i infrastruktury ich ładowania - podstawą bezpieczeństwa energetycznego”, który przewiduje przekazanie „na próbę” pięciu ekoaut. Radiowóz na prąd zostanie zaprezentowany dziś o godz. 11.00 przed Komendą Stołeczną Policji.
-
200 tysięcy złotych zostało w banku
Wczoraj przed południem policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej z komendy na Śródmieściu zorganizowali zasadzkę na kolejnych nieuczciwych kredytobiorców. W ich sidła wpadła 46 letnia Wioletta G. Zatrzymana kobieta posługując się sfałszowanymi dokumentami chciała wyłudzić 200 tys. zł. Za czyn, którego się dopuściła grozi do 8 lat więzienia.
-
Warszawiacy mogą czuć się coraz bezpieczniej
Ponad 2 tysiące mniej postępowań wszczęli stołeczni policjanci w I półroczu tego roku niż w tym samym okresie ubiegłego roku. Mniej odnotowano też bójek i pobić, zniszczeń mienia, kradzieży cudzej rzeczy, kradzieży z włamaniem do samochodów, włamań i rozbojów. Jednocześnie wzrosła skuteczność ścigania sprawców przestępstw. Policjanci z komendy stołecznej podsumowali właśnie pierwsze sześć miesięcy tego roku swojej pracy.
-
Święto Policji w Warszawie
Wystawa interaktywna „Twoja Policja” przed Pałacem Kultury i Nauki, uroczystości wręczenia medali i odznaczeń, składanie wieńców i wiązanek przed tablicami i pomnikami poświęconymi pamięci poległych na służbie, finał konkursu „Policjant, który mi pomógł”, msza św. w intencji Policji a na koniec gala piłki nożnej Policja – Gwiazdy – to najważniejsze wydarzenia, które towarzyszyć będą obchodom Święta Policji w Warszawie.
-
Oszustwo wyszło na jaw
Sfałszowane dokumenty załatwił za pośrednictwem nieznanego mu mężczyzny. Na ich podstawie próbował wyłudzić z banku w centrum 20 tys. złotych. Krzysztof M. wpadł w ręce policjantów z wydziału dw. z przestępczością gospodarczą ze Śródmieścia, gdy przyszedł do banku podpisać umowę kredytową i odebrać pieniądze. Za czyn, którego się dopuścił grozi do 8 lat więzienia.
-
Zamówił pizzę żeby ukraśc skuter
Wczoraj przed południem policjanci zwalczający przestępstwa przeciwko mieniu zatrzymali po miesięcznym śledztwie 27 letniego Roberta M. Mężczyzna podejrzewany jest o kradzież skutera dostawcy pizzy. W połowie czerwca zamówił dostawę do domu po czym w czasie gdy kurier z jedzeniem poszedł do mieszkania, on ukradł jego skuter. Za ten czyn, grozi do 5 lat więzienia.
-
Rusza Narodowy Eksperyment Bezpieczeństwa
Narodowy Eksperyment Bezpieczeństwa "Weekend bez Ofiar" to ogólnopolska akcja podnosząca wiedzę i świadomość użytkowników dróg na temat bezpieczeństwa. Po raz pierwszy powstaje wielka narodowa koalicja dla bezpieczeństwa drogowego. Poza instytucjami państwowymi i mediami wezmą w niej udział również użytkownicy dróg: kierowcy, piesi i rowerzyści. Wczoraj odbyła się konferencja prasowa inaugurująca tę akcję.
-
Odpowie za kradzież kolejnych rowerów
Po 13.00 ochroniarze dużego centrum handlowego w centrum ujęli na gorącym uczynku sprawcę usiłowania kradzieży roweru o wartości kilku tysięcy złotych. Po sprawdzeniu mężczyzny przez interweniujących policjantów okazało się, że w ostatnim czasie jest to kolejna wpadka zatrzymanego na kradzieży roweru. 30 letni Rafał L. ma na swoim koncie kradzieże, włamania rozboje i przestępstwa narkotykowe. O jego dalszym losie zadecyduje sąd.
-
Ponad 3 promile za kierwnicą mercedesa
Śródmiejscy policjanci zatrzymali wczoraj po południu kolejną osobę, która usiadła za kierownicą samochodu po "kieliszku". Pijana kobieta siedząca za kierownicą mercedesa miała prawie 3,2 promila alkoholu. Samochód ten wcześniej widziany był w miejscu spowodowania kolizji drogowej. Kobieta trafiła do izby wytrzeźwień, a dzisiaj odpowie za prowadzenie pod wpływem alkoholu. Grozi jej za to do 2 lat więzienia.
-
Zatrzymani za rozbój
Trzech pijanych mężczyzn podejrzewanych o dokonanie rozboju zatrzymali wczoraj około 16.00 śródmiejscy policjanci. Napastnicy pobili przygodnie spotkanego w okolicach parku przy PKiN mężczyznę, żądając od niego telefonu i pieniędzy. Sprawcy zdarzenia wpadli następnego dnia niedaleko miejsca napadu. Dzisiaj najprawdopodobniej usłyszą zarzuty rozboju, a o ich dalszym losie zadecyduje sąd. Zatrzymanym grozi do 12 lat więzienia.
-
Przewidywane utrudnienia w ruchu 17 lipca w Warszawie
Poniżej zamieszczamy informacje o przewidywanych utrudnieniach w ruchu w związku ze zgromadzeniami publicznymi, które odbędą się w najbliższą sobotę w Warszawie.
-
Odpowie za sklepówkę
Wczoraj po południu policjanci z komendy na Śródmieściu zostali wezwani do interwencji w dużym centrum handlowym. Tam ochrona sklepu ujęła mężczyznę, który chciał ukraść dwie pary spodni o wartości ponad 1000zł. Zatrzymany wpadł gdy przekraczał już linię bramek alarmowych wychodząc ze sklepu. Za kradzież grozi do 5 lat więzienia.
-
Odpowiedzą za graffiti
Operator kamery monitoringu miejskiego wypatrzył a policjanci ze śródmiejskiej patrolówki zatrzymali trzech młodych mężczyzn, którzy chwilę wcześniej używając szablonu, sprayem pomalowali elewację budynku przy ul. Marszałkowskiej. Funkcjonariusze w czasie legitymowania znaleźli przy nich puszki z farbą, oraz szablony. Za uszkodzenie mienia grozi do 5 lat więzienia.
-
Pobili go na basenie
Wczoraj po południu policjanci ze Śródmieścia zostali wezwani do interwencji na terenie basenów w centrum. Tam według relacji pokrzywdzonego 15 latka miało go pobić dwóch innych nastolatków. Policjanci w penetracji obiektów basenowych znaleźli dwóch 18-latków, których rozpoznali po podanych wcześniej rysopisach jako sprawców pobicia. Obaj trafili do izby wytrzeźwień. Dzisiaj zajmą się nimi śledczy, którzy najprawdopodobniej przedstawią zarzut uszkodzenia ciała. Grozi za to do 5 lat więzienia.
-
Wyrwał lusterko samochodowe
Dzisiaj tuż po północy śródmiejscy policjanci patrolujący centrum stolicy zatrzymali młodego mężczyznę, który idąc wzdłuż ul. Solec urwał lusterko zewnętrzne z zaparkowanego tam samochodu. Po sprawdzeniu okazało się, że 21-latek był pijany. Po nocy spędzonej w izbie wytrzeźwień, dzisiaj zajmą się nimi śledczy, którzy przedstawia im zarzut kradzieży. Grozi za to do 5 lat więzienia.