Aktualności - Archiwum
Rozmiar czcionki
-
Policjanci podczas debaty rozmawiali z mieszkańcami o ich bezpieczeństwie
Wczoraj o godzinie 17:30 przy ulicy Świętojańskiej 17 odbyła się debata społeczna na temat szeroko pojętego bezpieczeństwa publicznego mieszkańców Śródmieścia w tym także w kontekście zbliżającego się szczytu NATO. W spotkaniu poza mieszkańcami Starego i Nowego Miasta udział wzięli Zastępca Komendanta Rejonowego Policji Warszawa I kom. Gabriel Olewiński, Naczelnik Wydziału Prewencji, Kierownik Rewiru Dzielnicowych, Naczelnik śródmiejskiej delegatury BBiZK oraz przedstawiciel Straży Miejskiej
-
Odpowie za kradzież - pomogła publikacja wizerunku
Policjanci ze śródmiejskiego wydziału operacyjno-rozpoznawczego zatrzymali mężczyznę, który ukradł okulary w salonie optycznym. Ustalenie danych personalnych 46-letniego Piotra K. było możliwe dzięki nagraniom z monitoringu i informacji przekazanej nam po publikacji zdjęcia 46-latka. Policjanci podejrzewają, że mężczyzna może mieć także na swoim koncie inne podobne kradzieże.
-
To było oszustwo metodą „na policjanta” – Znasz tę osobę?
Śródmiejscy policjanci prowadzą postępowanie dotyczące oszustwa metodą „na policjanta”. Nieznany dotąd sprawca doprowadził pokrzywdzoną do niekorzystnego rozporządzania mieniem nakłaniając kobietę do wypłaty z banku, a następnie przekazania mu 80.000 złotych. Każdy, kto na publikowanym portrecie pamięciowym rozpoznaje tego mężczyznę proszony jest o kontakt osobisty lub telefoniczny z policjantami z wydziału do walki z przestępczością przeciwko mieniu w siedzibie jednostki przy ulicy Dzielnej 12.
-
Zatrzymany z bronią palną i blisko 5 kilogramami bursztynu
Policjanci ze śródmiejskiego wydziału wywiadowczo-patrolowego zatrzymali obywatela Ukrainy podejrzanego o przestępstwo z kodeksu karnego oraz o przestępstwo i wykroczenie z kodeksu karnego skarbowego. Podczas interwencji policjanci poza pistoletem i bursztynem w samochodzie zabezpieczyli także gotówkę w polskiej i obcej walucie oraz przedmioty mogące służyć do popełnienia przestępstwa.
-
Znasz tego mężczyznę?
Policjanci ze śródmiejskiego wydziału dochodzeniowo-śledczego prowadzą postępowanie w sprawie kradzieży pieniędzy z bankomatów i ich uszkodzenia. Kamery monitoringu zarejestrowały wizerunek prawdopodobnego sprawcy tego przestępstwa. Każdy, kto rozpoznaje widoczną na zdjęciach osobę proszony jest o kontakt osobisty lub telefoniczny z policjantami prowadzącymi tę sprawę w siedzibie jednostki przy ulicy Wilczej 21.
-
Poszukujemy tego mężczyznę
Policjanci ze śródmiejskiego wydziału dochodzeniowo-śledczego prowadzą postępowanie w sprawie kradzieży. Nieznany dotąd mężczyzna wykorzystując nieuwagę personelu sklepu ukradł dwie golarki elektryczne o wartości ponad 600 złotych. Kamery monitoringu zarejestrowały zarówno wizerunek prawdopodobnego sprawcy tego przestępstwa jak i moment przestępstwa. Każdy, kto rozpoznaje widoczną na zdjęciach osobę proszony jest o kontakt osobisty lub telefoniczny z policjantami prowadzącymi tę sprawę w siedzibie jednostki przy ulicy Wilczej 21.
-
BABCIU! To nie Twój wnuczek! DZIADKU! To nie policjant!
Oszuści działający metodą "na wnuczka" i "na policjanta" wciąż oszukują starszych mieszkańców Warszawy. Wyłudzają pieniądze od naszych babć, mam, cioć, dziadków, ojców i wujków. Nie bądźmy obojętni i wcześniej ostrzegajmy naszych krewnych, że mogą do nich telefonować osoby podszywające się pod członków rodziny. Osoby te mogą prosić o pieniądze, które mają im pomóc w rozwiązaniu nagłego problemu. Nie pozwólmy, aby w ten sposób nasi najbliżsi stracili dorobek swojego życia. Porozmawiajmy z nimi o oszustach.
-
Rozpoznajesz tego mężczynę?
Policjanci ze śródmiejskiego wydziału dochodzeniowo-śledczego prowadzą postępowanie w sprawie kradzieży. Nieznany dotąd mężczyzna wykorzystując nieuwagę personelu sklepu ukradł buty o wartości blisko 800 złotych. Kamery monitoringu zarejestrowały zarówno wizerunek prawdopodobnego sprawcy tego przestępstwa jak i moment przestępstwa. Każdy, kto rozpoznaje widoczną na zdjęciach osobę proszony jest o kontakt osobisty lub telefoniczny z policjantami prowadzącymi tę sprawę w siedzibie jednostki przy ulicy Wilczej 21.
-
Policjanci odzyskali markowy zegarek i zatrzymali podejrzanych
Śródmiejscy policjanci odzyskali skradziony zegarek oraz zatrzymali kobietę i mężczyznę podejrzanych o paserstwo. Izabela S. sprzedała swojemu znajomemu z lombardu zegarek pochodzący z przestępstwa, dał go jej siostrzeniec Kamil L. Kilka dni później przedmiot warty 16.000 złotych trafił na aukcję internetową. Za ten czyn kodeks karny przewiduje do 5 lat pozbawienia wolności.
-
To było oszustwo metodą "na policjanta" - rozpoznajesz tę osobę?
Śródmiejscy policjanci prowadzą postępowanie dotyczące oszustwa metodą „na policjanta”. Kamery monitoringu zarejestrowały wizerunek prawdopodobnego sprawcy tego przestępstwa, który doprowadził pokrzywdzoną do niekorzystnego rozporządzania swoim mieniem na kwotę 14.000 złotych. Każdy, kto rozpoznaje tego mężczyznę proszony jest o kontakt osobisty lub telefoniczny z policjantami z wydziału do walki z przestępczością przeciwko mieniu w siedzibie jednostki przy ulicy Dzielnej 12.
-
Podejrzana o kradzież metodą „na administratora” zatrzymana
Śródmiejscy policjanci zatrzymali kobietę podejrzaną o kradzież biżuterii wartej 5000 złotych. Bożena T. wspólnie i w porozumieniu z innym osobami pod pretekstem awarii kanalizacji weszła do mieszkania 93-latki, splądrowała je i okradła staruszkę. Za to przestępstwo kodeks karny przewiduje do 5 lat pozbawienia wolności.
-
Rozmawialiśmy z młodzieżą i rodzicami o bezpieczństwie podczas wakacji
Policjanci ze śródmiejskiego zespołu prewencji kryminalnej na zaproszenie Zarządu Fundacji ART wzięli udział w spotkaniu z rodzicami i młodzieżą poświęconemu zagrożeniom czyhającym na dzieci podczas wakacji.
-
Rozpoznajesz sprawcę tej kuriozalnej kradzieży?
Policjanci ze śródmiejskiego wydziału do walki z przestępczością przeciwko mieniu prowadzą postępowanie w sprawie kradzieży roweru o wartości 2000 złotych. Kamery monitoringu zarejestrowały wizerunek prawdopodobnego sprawcy tego przestępstwa oraz moment kradzieży. Każdy, kto rozpoznaje tego mężczyznę proszony jest o kontakt osobisty lub telefoniczny z policjantami z wydziału do walki z przestępczością przeciwko mieniu w siedzibie jednostki przy ulicy Dzielnej 12.
-
Narkotyki miał przy sobie, w samochodzie i w mieszkaniu
Śródmiejscy policjanci zatrzymali mężczyznę podejrzanego o posiadanie znacznej ilości środków odurzających. Krystian W. wpadł w zorganizowaną przez kryminalnych zasadzkę. W sumie policjanci zabezpieczyli 18 dilerek z mefedronem. Za to przestępstwo 23-latkowi grozi teraz do 10 lat pozbawienia wolności.
-
Policjanci uczestniczyli w Rodzinnym Pikniku Integracyjnym
Dyrekcja i uczniowie z Zespołu Szkół Specjalnych nr 85 zaprosili śródmiejskich policjantów na Rodzinny Piknik Integracyjny. Tą wyjątkową imprezę uatrakcyjniliśmy pokazem radiowozu, sprzętu wykorzystywanego przez policjantów w codziennej służbie, konkursami z nagrodami oraz zajęciami profilaktycznymi.
-
Ukradli 30.000 złotych metodą „na kolec”
Policjanci ze śródmiejskiego wydziału do walki z przestępczością przeciwko mieniu zatrzymali 33-letniego obywatela Gruzji podejrzanego o kradzież metodą „na kolec”. To ciąg dalszy sprawy z marca tego roku. Wtedy policjanci zatrzymali na gorącym uczynku trzy osoby i odzyskali wszystkie zrabowane z mieszkania pieniądze i przedmioty. Za to przestępstwo zatrzymanemu mężczyźnie grozi teraz do 5 lat pozbawienia wolności. 33-latek został już tymczasowo aresztowany na 3 miesiące.
-
To nie była kradzież tylko kolejna zgłoszeniówka
Policjanci ze Śródmieścia zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o składanie fałszywych zeznań, zawiadomienia o niepopełnionym przestępstwie, próbę wyłudzenia odszkodowania oraz przywłaszczenie pojazdu. Robert K. zgłosił fikcyjną kradzież wartego ponad 85.000 złotych mercedesa, a Paweł J. miał mu dać alibi potwierdzając zeznania swojego szefa. Wpadli bo na jaw wyszły ważne szczegóły,które ustalili policjanci. Za te przestępstwa mężczyznom grozi teraz do 8 lat pozbawienia wolności.
-
Poszukiwana rowerzystka, która potrąciła dziecko
Policjanci ze śródmiejskiego wydziału dochodzeniowo-śledczego w związku z prowadzonym postępowaniem proszą o kontakt osobisty bądź telefoniczny rowerzystkę, która 26 maja około godziny 16:00 przed Centrum Nauki Kopernik potrąciła dziecko.
-
Lekcja bezpieczeństwa przed wakacjami
Policjanci ze śródmiejskiego zespołu prewencji kryminalnej, wydziału wywiadowczo patrolowego KSP oraz komisariatu rzecznego policji spotkali się z dziećmi, aby porozmawiać z nimi o ich bezpieczeństwie w związku ze zbliżającymi się wakacjami. Nie zabrakło przy tej okazji także wielu trakcji, konkursów i nagród, które sprawiły najmłodszym wiele radości.
-
On dostarczył fałszywe dokumenty, a ona robiła to, co jej kazał
Policjanci ze Śródmieścia zatrzymali kobietę i mężczyznę podejrzanych o usiłowanie wyłudzenia kredytu. Natalia C. zgłosiła się do banku po odbiór 11.000 złotych było to możliwe dzięki podrobionym dokumentom, które dostarczył jej wcześniej rzekomy pracodawca Jerzy R. 22-lataka wpadła w zasadzkę, kiedy przyszła odebrać gotówkę. Za te przestępstwa zatrzymanej parze grozi teraz 8 lat pozbawienia wolności.
-
Odpowie za oszustwo i posiadanie narkotyków
Policjanci ze śródmieścia wraz z policjantami z komisariatu policji w Nieporęcie zatrzymali mężczyznę podejrzanego o oszustwo. Łukasz K. wszedł w posiadanie karty płatniczej pokrzywdzonego dokonując następnie kilkunastu nieuprawnionych transakcji na sumę ponad 17.000 złotych. W zatrzymaniu 28-latka pomogły nagrania z monitoringu i publikacja jego wizerunku. Za to przestępstwo kodeks karny przewiduje do 8 lat pozbawienia wolności.
-
Znasz tego mężczyznę?
Policjanci ze śródmiejskiego wydziału dochodzeniowo-śledczego prowadzą postępowanie w sprawie zniszczenia mienia. Nieznany dotąd mężczyzna wybił szybę w oknie jednego z warszawskich stowarzyszeń. Kamera monitoringu zarejestrowała wizerunek prawdopodobnego sprawcy tego przestępstwa. Każdy, kto rozpoznaje widoczną na zdjęciach osobę proszony jest o kontakt osobisty lub telefoniczny z policjantami prowadzącymi te spraw w siedzibie jednostki przy ulicy Wilczej 21.
-
Podejrzani o kradzież zatrzymani
Policjanci ze Śródmieścia zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o kradzież towaru sprzed jednego ze sklepów spożywczych. Łukasz S. i Michał Ch. wykorzystali nieuwagę dostawcy i obsługi sklepu. Kamery monitoringu zarejestrowały zarówno wizerunek sprawców tego przestępstwa jak i jego przebieg.
-
Nasi policjanci uczestniczyli w pikniku rodzinnym z okazji Dnia Dziecka
W miniony weekend w Zespole Szkół przy ulicy Elektoralnej odbył się piknik rodzinny z okazji Dnia Dziecka. Wzięli w nim udział policjanci ze śródmiejskiego zespołu prewencji kryminalnej. Nasi funkcjonariusze przygotowali dla najmłodszych wiele konkursów z nagrodami oraz inne atrakcje.
-
Metamfetaminę miał przy sobie i w samochodzie
Policjanci ze Śródmieścia zatrzymali mężczyznę podejrzanego o posiadanie znacznej ilości środków odurzających. Daniel W. wpadł w zasadzkę zorganizowaną przez kryminalnych na ulicy Górczewskiej. Teraz zgodnie z ustawą o przeciwdziałaniu narkomanii za to przestępstwo 28-latkowi grozi do 10 lat pozbawienia wolności.