Aktualności - Archiwum
Rozmiar czcionki
-
Rozpoznajesz tę osobę?
Policjanci ze Śródmieścia prowadzą postępowanie w sprawie oszustwa, do którego doszło w jednym ze sklepów przy ulicy Stawki. Nieznany dotąd sprawca wprowadził w błąd pracownicę sklepu w wyniku, czego kobieta wypłaciła mężczyźnie nienależne mu pieniądze. Kamera monitoringu zarejestrowała wizerunek osoby, która może mieć związek z tym przestępstwem. Każdy, kto rozpoznaje mężczyznę widocznego na zdjęciach lub ma istotne informacje na temat tego zdarzenia proszony jest o kontakt telefoniczny bądź osobisty z policjantami z wydziału dochodzeniowo-śledczego KRP Warszawa I przy ulicy Wilczej 21.
-
Policjant po służbie zatrzymał uciekającego złodzieja
Policjant zespołu łączności z oddziału prewencji w Piasecznie po krótkim pościgu zatrzymał mężczyznę, który chwilę wcześniej ukradł ze sklepu makową kurtkę. 21-letek założył ją na siebie w przebieralni pod ubranie, w którym przyszedł. Kiedy uaktywniły się bramki antykradzieżowe Kamil W. rzucił się do ucieczki. Na drodze stanął mu będący za zakupach policjant.
-
Rozpoznajesz tych mężczyzn?
Śródmiejscy policjanci prowadzą postępowanie dotyczące kradzieży z włamaniem do mieszkania. Wizerunki prawdopodobnych sprawców tego przestępstwa zarejestrowały kamery monitoringu. Każdy, kto rozpoznaje tych mężczyzn lub ma informacje dotyczące wspomnianego zdarzenia proszony jest o kontakt osobisty lub telefoniczny z policjantami z wydziału do walki z przestępczością przeciwko mieniu przy ulicy Dzielnej 12.
-
Kamery zarejestrowały moment porzucenia „łupu”
Policjanci ze Śródmieścia zatrzymali mężczyznę podejrzanego o kradzież radiostacji. Do przestępstwa doszło w toalecie w chwili, kiedy jeden z pracowników ochrony nadzorujący pracę serwisantów pozostawił motorolę na grzejniku. Sławomir S. uciekając porzucił radiostację kilkaset metrów dalej. Ten moment zarejestrowały kamery monitoringu. 21-latkowi za to przestępstwo grozi teraz do 5 lat pozbawienia wolności.
-
To nie byli funkcjonariusze CBA tylko oszuści
Policjanci ze śródmiejskiego wydziału do walki z przestępczością przeciwko mieniu zatrzymali mężczyznę podejrzanego o oszustwo. Maciej S. wraz z inną osobą podając się za wnuczka i funkcjonariusza CBA wyłudził od swojej ofiary 90 000 złotych. 26-latkowi za to przestępstwo grozi teraz do 8 lat pozbawienia wolności.
-
Policjanci wsparli program „Zdrowy i bezpieczny uczeń w świetlicy szkolnej”
W ramach programu „Zdrowy i bezpieczny uczeń w świetlicy szkolnej” po raz kolejny we współpracy z policjantami ze śródmiejskiego zespołu prewencji kryminalnej zorganizowany został konkurs plastyczny pod tytułem „Bezpieczeństwo ważna sprawa – nasze bezpieczne zachowanie”.
-
Pies doprowadził do kominiarki i łomu, podejrzany został zatrzymany
Śródmiejscy policjanci zatrzymali mężczyznę podejrzanego o usiłowanie włamanie do sklepu. Krzysztof H. uszkodził zamki w drzwiach, nie zdążył jednak wejść do środka. 32-latek najpierw został spłoszony przez przejeżdżający samochód a chwilę później zatrzymany przez policyjnych wywiadowców. Za to przestępstwo kodeks karny przewiduje do 10 lat pozbawienia wolności.
-
Rozpoznajesz tego mezczyznę?
Śródmiejscy policjanci prowadzą postępowanie dotyczące kradzieży z włamaniem do samochodu. Wizerunek prawdopodobnego sprawcy tego przestępstwa zarejestrowały kamery monitoringu. Każdy, kto rozpoznaje tego mężczyznę lub ma informacje dotyczące wspomnianej kradzieży proszony jest o kontakt osobisty lub telefoniczny z policjantami z wydziału do walki z przestępczością przeciwko mieniu przy ulicy Dzielnej 12.
-
Nie daj się oszukać „na policjanta” – zatelefonuj pod nr 22 60 33 222
Komenda Stołeczna Policji uruchomiła specjalną linię telefoniczną dla tych osób, które podejrzewają, że mógł do nich zatelefonować oszust podający się za „wnuczka”, „krewnego” lub „policjanta – funkcjonariusza CBŚ”. Nie dajmy przestępcom szansy! Nie pozwólmy, aby zabrali oszczędności życia! Na Państwa sygnały policjanci czekają przez całą dobę. Telefonować można pod nr 22 60-33-222.
-
Akcja społeczna "Bezpieczny, bo widoczny"
Na drogach wciąż giną lub ulegają poważnym wypadkom dzieci. Najczęściej są pieszymi – małymi, niewidocznymi w ciemnościach punktami. Niestety nie wszyscy są świadomi tego, że niewielki, odblaskowy element przyczepiony do kurtki czy buta może zapobiec tragedii. Właśnie ruszyła akcja społeczna "Bezpieczny, bo widoczny", która ma propagować noszenie odblasków.
-
Został napadnięty dla 60 złotych i telefonu
Śródmiejscy policjanci zatrzymali mężczyznę podejrzanego o rozbój na przystanku tramwajowym w centrum miasta. Jak wynika z relacji pokrzywdzonego napastnik grożąc mu pozbawieniem życia bił go po głowie, ciągnął za włosy i kopał żądając wydania pieniędzy i telefonu. Za to przestępstwo kodeks karny przewiduje do 12 lat pozbawienia wolności.
-
Policjanci sprawdzali kierowców na obecność narkotyków i alkoholu
Policjanci ze Śródmieścia oraz stołecznego wydziału ruchu drogowego w miniony weekend przeprowadzili działania wymierzone w kierowców, którzy po zażyciu narkotyków lub wypitym alkoholu zdecydowali się wsiąść za kierownicę swoich pojazdów. Policjanci przeprowadzili w sumie ponad 1700 badań zatrzymując 3 nietrzeźwych użytkowników dróg.
-
Rozpoznajesz tego mężczyznę?
Śródmiejscy policjanci prowadzą postępowanie dotyczące kradzieży roweru z ulicy Żurawiej. Wizerunek prawdopodobnego sprawcy tego przestępstwa zarejestrowały kamery monitoringu. Każdy, kto rozpoznaje tego mężczyznę lub ma informacje dotyczące wspomnianej kradzieży proszony jest o kontakt osobisty lub telefoniczny z policjantami z wydziału do walki z przestępczością przeciwko mieniu przy ulicy Dzielnej 12.
-
Podawał się za adwokata, występował przed sądem i oszukiwał klientów
Policjanci ze Śródmieścia zatrzymali Jurija Ż. podejrzanego o oszustwa. To efekt śledztwa prowadzonego pod nadzorem Prokuratury Rejonowej Warszawa Śródmieście. Jak ustalili śledczy 28-latek, co najmniej od lipca ubiegłego roku ustanawiał się pełnomocnikiem lub obrońcą w spawach karnych, jako adwokat. Nie był jednak wpisany na listę adwokatów. Za oszustwo może mu teraz grozić do 8 lat pozbawienia wolności.
-
Włamali się i ukradli rower, kamery zarejestrowały to przestępstwo
Śródmiejscy policjanci zatrzymali kobietę i mężczyznę podejrzanych o włamanie się na klatkę schodową i kradzież roweru. Zdarzenie zarejestrowały kamery monitoringu. 37-letniej Marcie L. i 32-letniemu Patrykowi D. za to przestępstwo może teraz grozić do 10 lat pozbawienia wolności.
-
Kierował pod wpływem narkotyków, ukrył je także w bieliźnie próbując połknąć podczas kontroli
Policjanci ze Śródmieścia zatrzymali obywatela Ukrainy podejrzewanego o kierowanie samochodem pod wpływem środków odurzających oraz ich posiadanie. Badanie wykazało w organizmie 29-latka amfetaminę i metaamfetaminę. Ponadto podczas kontroli osobistej okazało się, że mężczyzna w slipach, które miał na sobie ukrył kokainę.
-
Śródmiejski samorząd wspiera policjantów w ich codziennej służbie
Z rąk Zastępcy Burmistrza Dzielnicy Warszawa Śródmieście Marzeny Cendrowskiej Komendant Rejonowy Policji Warszawa I inspektor Sławomir Piekut otrzymał kolejne już „narzędzia” do walki z przestępcami. Tym razem są to jednorazowe urządzenia do detekcji w ślinie środków podobnie działających do alkoholu. Wszystko w ramach działań profilaktycznych związanych ze „Śródmiejską Kampanią Bezpieczny i Trzeźwy Uczestnik Ruchu Drogowego” mającą na celu wyeliminowanie z dróg kierowców popełniających przestępstwa.
-
Międzynarodowy Dzień Mediacji i Tydzień Mediacji
„Masz prawo do mediacji” – pod takim hasłem będzie przebiegał tegoroczny Międzynarodowy Dzień Mediacji w dniu 16 października oraz Tydzień Mediacji, który rozpocznie się 13 października, a zakończy 18.
-
Podejrzany o włamanie i kradzież zatrzymany
Policjanci ze Śródmieścia zatrzymali mężczyznę który za pomocą łomu najpierw sforsował drzwi wejściowe do budynku a następnie odcinając zabezpieczenie ukradł rower przymocowany do poręczy. Całe zdarzenie zarejestrowały kamery monitoringu. 59-letniemu Józefowi F. za włamanie i kradzież grozi teraz do 10 lat pozbawienia wolności.
-
Posiadał cudze dokumenty, niektóre z nich były kradzione
Policjanci zatrzymali mężczyznę podejrzanego o przywłaszczenie i ukrywanie dokumentów należących do innych osób. Michał Ł. w chwili kontroli miał przy sobie 5 dokumentów, z czego 2 figurowały, jako kradzione. Pozostałe podczas przeszukania policjanci ujawnili w jego mieszkaniu. Za te przestępstwa 32-latkowi może grozić do 2 lat pozbawienia wolności.
-
Nowe radiowozy dla stołecznych policjantów i nagrody dla najlepszych dzielnicowych
Uroczyste przekazanie 32 radiowozów dofinansowanych ze środków miasta stołecznego Warszawy odbyło się dzisiaj na Pl. Zamkowym. Z nowych aut korzystać będą policjanci z garnizonu stołecznego. W uroczystości udział wziął Komendant Główny Policji gen. insp. Marek Działoszyński, pani prezydent Hanna Gronkiewicz-Waltz oraz kierownictwo komendy stołecznej.
-
Dozorczyni złamano szczękę a mężowi, który próbował jej bronić, rękę
Śródmiejscy policjanci zatrzymali 19-letniego Kamila A. i jego rówieśnika Maksymiliana P. podejrzanych o naruszenie czynności narządu ciała i pobicie. Jak wynika z ustaleń śledczych, relacji pokrzywdzonych oraz nagrań z monitoringu kiedy kobieta zwróciła uwagę mężczyznom dewastującym klatkę schodową została uderzona pięścią w twarz a mężowi dozorczyni, który wstawił się w jej obronie drzwiczkami mebli złamano rękę. Za to przestępstwo kodeks karny przewiduje do 5 lat pozbawienia wolności.
-
Policjanci odzyskali przedmioty mogące pochodzić z przestępstwa – rozpoznajesz swoją własność?
Śródmiejscy policjanci odzyskali 6 obrazów znanych malarzy, walizkę ze sztućcami oraz starą książkę i zabytkową ramę od obrazu. Przedmioty te mogą pochodzić z przestępstwa. Zostały znalezione w mieszkaniu osoby zatrzymanej i podejrzewanej o udział w ich kradzieży. Każdy, kto na publikowanych zdjęciach rozpoznaje swoją własność proszony jest o kontakt z policjantami z wydziału do walki z przestępczością przeciwko mieniu z siedzibą przy ulicy Dzielnej 12.
-
Jesteś osoba pokrzywdzoną przestępstwem? Możesz otrzymać pomoc
Jeśli jesteś osoba pokrzywdzoną przestępstwem Ty i Twoja rodzina możecie otrzymać bezpłatną pomoc której udzielą podmioty i organizacje pozarządowe dofinansowywane że środków Funduszu Pomocy pokrzywdzonym oraz pomocy Postpenitencjarnej.
-
Usiłowali włamać się do sklepu, a wszystko w oku kamery monitoringu
Policjanci ze Śródmieścia zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o usiłowanie włamania do sklepu z markową odzieżą. Marcin O. i Norbert J. próbowali dostać się do środka uszkadzając wkładki zamków w drzwiach. Przestępstwo zarejestrowały kamery monitoringu. Na wniosek policjantów i prokuratury sąd podjął już decyzje o tymczasowym aresztowaniu mężczyzn na 3 miesiące.