Aktualności - Archiwum
Rozmiar czcionki
-
Gry wrócą do biblioteki
Wczoraj przed południem policjanci zwalczający przestępczość przeciwko mieniu zatrzymali dwóch młodych mężczyzn, którzy zamieszani byli w kradzież z włamaniem na szkodę biblioteki publicznej. Zdarzenie miało miejsce tydzień temu. W czasie włamania sprawca ukradł gry i karty pamięci do konsoli. Straty wyniosły ponad 1000 zł. Za to przestępstwo grozi do 10 lat wiezienia.
-
Ukradła kożuch za ponad 6 tys. zł
Wczoraj wieczorem policjanci z komendy na Śródmieściu zostali wezwani do interwencji w dużym centrum handlowym. Tam ochrona sklepu ujęła młodą dziewczynę, która chciała ukraść markowy kożuszek o wartości ponad 6000zł. Sprawczyni posługiwała się specjalnym pojemnikiem, który zagłusza prace bramek alarmowych. Zatrzymana wpadła, gdy przekraczała już linię bramek alarmowych wychodząc ze sklepu. Za kradzież grozi do 5 lat więzienia.
-
Bezpieczny Sylwester
Zbliżający się okres sylwestrowo – noworoczny to czas wzmożonej sprzedaży oraz używania różnego typu materiałów pirotechnicznych, które mogą stwarzać zagrożenie dla zdrowia i życia osób, a także mogą być przyczyną powstania pożarów. Zgodnie z obowiązującymi przepisami istnieje całkowity zakaz sprzedaży materiałów pirotechnicznych dzieciom i młodzieży do lat 18.
-
Dzięki policjantom odzyskała torebkę
Wczoraj w nocy policjanci ze Śródmieścia zatrzymali dwie osoby, za kradzież torebki w nocnym klubie w centrum. Sprawcy zdarzenia trafili do izby wytrzeźwień, a ukradziona torebka wróciła do właścicielki. Dzisiaj 20- letni Marcin D. i jego kolega 21-letni Konrad R. odpowiedzą za czyn, którego się dopuścili. Grozi im za to do 5 lat więzienia.
-
Poszarpał mundur i podrapał policjanta
Zadrapaniami i otarciami na dłoni oraz oderwanymi guzikami od munduru zakończyła się interwencja w jednym z mieszkań budynku przy Hożej. Agresywny mężczyzna został zatrzymany przez interweniujący patrol prewencji. Dzisiaj przedstawiony zostanie mu zarzut naruszenia nietykalności cielesnej funkcjonariusza. Grozi za to do 3 lat pozbawienia wolności.
-
Zatrzymana z tabletkami psychotropowymi
33-letnią Sylwię Ł. zatrzymali policjanci ze Śródmieścia, po tym jak z torebki wypadły jej tabletki psychotropowe. Kobieta nie potrafiła wytłumaczyć, jak się u niej znalazły. Nie miała również zaświadczenia lekarskiego o konieczności ich zażywania. Do zatrzymania doszło podczas typowej interwencji domowej przy ul. Leszczyńskiej. Teraz 33-letnia kobieta odpowie za posiadanie środków odurzających, za co grozi do 3 lat pozbawienia wolności.
-
Pijany uszkodził lawetę
Śródmiejski patrol zatrzymał nietrzeźwego kierującego, który po pierwszej w nocy nie zapanował nad pojazdem i uderzył w zaparkowaną lawetę. Kierowca lancii przyznał, że pił alkohol. Badanie wykazało prawie 1,5 promila alkoholu w organizmie. Dzisiaj policjanci przedstawią mu zarzuty kierowania w stanie nietrzeźwości, za co grozi do 2 lat pozbawienia wolności.
-
Włamał się, bo brakowało mu na święta
Wczoraj w południe policjanci zwalczający przestępczość przeciwko mieniu zatrzymali nieuczciwego budowlańca, który postanowił okraść osobę, której wcześniej remontował mieszkanie. Po zakończeniu prac budowlanych, "majster" włamał się do lokalu, skąd ukradł nowy sprzęt AGD, lodówkę i zmywarkę. Teraz Jarosław T. odpowie za kradzież z włamaniem. Grozi za to do 10 lat więzienia.
-
Jechał z zakazem kierowania
Wczoraj w południe stołeczni policjanci zatrzymali kierowcę ciężarowego Daewoo do kontroli drogowej. Kierujący tym autem jeszcze przez trzy lata nie powinien wsiadać w ogóle za kierownicę. Powodem tego jest fakt, że ma orzeczony zakaz prowadzenia pojazdów do 2013 roku. Teraz odpowie za swoje czyny. Grozi mu za to do 2 lat więzienia.
-
Zachowaj ostrożność z fajerwerkami !
Sylwester i Nowy Rok to czas wyjątkowy dla wielu z nas. To czas radosnych spotkań rodzinnych oraz hucznych bali, których nieodłącznym elementem są pokazy sztucznych ogni. Niewłaściwe posługiwanie się materiałami pirotechnicznymi prowadzić może do wypadku i skutkować uszkodzeniem ciała. Zadbajmy aby świętowanie Nowego Roku dostarczyło niezapomnianych wrażeń w bezpiecznej atmosferze.
-
Wpadli sprawcy wymuszenia
Dwaj nietrzeźwi nietrzeźwi mężczyźni podejrzewani o dokonanie napadu wczoraj późnym wieczorem trafili do izby wytrzeźwień. Zatrzymanych podejrzewa się o pobicie i kradzież pieniędzy na szkodę starszej osoby, które miało miejsce w jej mieszkaniu. Dzisiaj Sylwestrem M lat 32 i Wojciechem G lat 47, zajmą się śledczy, którzy najprawdopodobniej przedstawią im zarzut wymuszenia rozbójniczego. Grozi za to do 12 lat więzienia.
-
Chciał wyrwać saszetkę, teraz za to odpowie
Policjanci ze stołecznego oddziału prewencji patrolując Plac Zamkowy zauważyli mężczyznę, który szarpiąc za saszetkę usiłował wyrwać ja właścicielowi. Sprawcę zdarzenia natychmiast zatrzymano. Po badaniu alkomatem z wynikiem prawie 2.5 promila trafił do izby wytrzeźwień. Dzisiaj zajmą się nim śledczy. Za kradzież grozi do 5 lat więzienia.
-
Podsumowanie Świąt 2010
Podczas trzech dni świątecznego weekendu doszło do 100 kolizji i 13 wypadków drogowych, w których zostało rannych 18 osób. Policjanci zatrzymali 43 nietrzeźwych kierujących.
-
Poszukiwany listem gończym okradł byłą żonę
Policjanci śródmiejskiej patrolówki zatrzymali mężczyznę, który okradł byłą żonę z telefonu komórkowego i portfela. Jak się okazało mężczyzna był również poszukiwany listem gończym. Bożonarodzeniowy wieczór spędził w policyjnej celi. Teraz odpowie za swoje czyny i trafi do aresztu śledczego.
-
Swetry wróciły na półkę
Wczoraj po południu policjanci z komendy na Śródmieściu zostali wezwani do interwencji w dużym centrum handlowym. Tam ochrona sklepu ujęła dwóch mężczyzn, którzy chcieli ukraść sweter o wartości ok. 400zł. Zatrzymani wpadli gdy przekraczali już linię bramek alarmowych wychodząc ze sklepu. W torbie, którą zatrzymani mieli ze sobą ujawnino jeszcze dwa swetry ukradzione w innym sklepie. Za czyn, którego się dopuścili grozi do 5 lat więzienia.
-
Aby święta były bezpieczne
Pośpiech, roztargnienie, a czasem nawet przedświąteczne przepracowanie sprawiają, że skupiając uwagę na zakupach często zapominamy o własnym bezpieczeństwie. W tym momencie możemy stracić telefon, portfel, dokumenty. Uważajmy więc w sklepach, na targowiskach, przy bankomatach, nie pozostawiajmy wartościowych przedmiotów w samochodach. Dzięki temu unikniemy kradzieży. Zadbajmy też o swoje mieszkania na czas naszej nieobecności.
-
Urodziny spędził w policyjnej celi
Dwóch mężczyzn, którzy wywołali awanturę w dyskotece zatrzymali śródmiejscy policjanci prewencji. Jeden z zatrzymanych właśnie obchodził minionego wieczoru swoje 20 urodziny. Mężczyzna nie dość, że pokłócił z innym bywalcem dyskoteki to miał przy sobie marihuanę. Dzisiaj zostaną mu przedstawione zarzuty.
-
Po alkoholu, bez dokumentów i z zakazem kierowania
Śródmiejscy policjanci zatrzymali kierowcy toyoty, który nie dość, że popełnił wykroczenie drogowe to nie powinien wsiadać w ogóle za kierownicę. Po pierwsze mężczyzna był nietrzeźwy, po drugie miał już zakaz prowadzenia pojazdów, a po trzecie nie miał żadnych dokumentów. Teraz odpowie za swoje czyny.
-
Handlował heroiną przy placu Konstytucji
Kryminalni ze Śródmieścia zatrzymali młodego mężczyznę, który dilował przy placu Konstytucji marihuaną. Niespełna 18-letni Tomasz B. próbował wmówić policjantom, że ma przy sobie heroinę na własny użytek. Kryminalni nie dali się zwieść. Zatrzymany jest dobrze znany policjantom.
-
Potrzebowała kreacji na Sylwestra?
Zarzut kradzieży przedstawili policjanci ze Śródmieścia 25-letniej Izabeli Ś. Kobieta próbowała wynieść ze sklepu buty, sukienkę i bransoletkę. Została przyłapana na kradzieży przez pracownika ochrony sklepu. Chwilę później trafiła do izby zatrzymań. Grozi jej do pięciu lat pozbawienia wolności.
-
Godna pochwały postawa obywatelska
Mężczyznę, który ukradł portfel pasażerowi autobusu zatrzymali policjanci tuż po tym, jak o zdarzeniu poinformował świadek zdarzenia. Mężczyzna nie stracił z oczu sprawcy kradzieży i na bieżąco informował policjantów o kierunku ucieczki. Dzisiaj 47-letni Piotr P. będzie przesłuchiwany. Prawdopodobnie zostanie mu przedstawiony zarzut kradzieży.
-
Chciał zarobić na święta handlując marihuaną
Kryminalni ze Śródmieścia zatrzymali 40-letniego Andrzeja M., który próbował handlować marihuaną. Mężczyzna najpierw tłumaczył policjantom, że narkotyki nie należą do niego. Później przyznał się do tego, że chciał zarobić na święta. Dodatkowo przy przeszukaniu policjanci znaleźli u niego prawdopodobnie fałszywy banknot 50-złotowy. Dzisiaj zostaną mu przedstawione zarzuty posiadania i przygotowania do handlu narkotykami.
-
Pieniądze zostały w banku
Wczoraj przed południem policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej z komendy stołecznej Policji zorganizowali zasadzkę na kolejnych nieuczciwych kredytobiorców. W ich sidła wpadły kolejne dwie osoby, które posługując się sfałszowanymi dokumentami chciały wyłudzić 150 tys. zł. Za czyn, którego się dopuściły grozi do 8 lat więzienia. O ich dalszym losie zadecyduje sąd.
-
Niebezpieczne przygodne znajomości
Wczoraj wieczorem policjanci zwalczający przestępczość przeciwko mieniu zatrzymali 25-latka, który kilka dni wcześniej okradł przygodnie spotkanego mężczyznę. Pokrzywdzony stracił aparat fotograficzny, i odtwarzacz mp3. Po nocy spędzonej w policyjnym areszcie dzisiaj Michał K. usłyszy zarzut kradzieży. Grozi za to do 5 lat więzienia.
-
Chciał "oszczędzić" na zakupach
Wczoraj policjanci na warszawskim Śródmieściu zatrzymali kolejną osobę, która chciała oszukać sklep. W tym przypadku chodziło o płytę z grą komputerową. Sprawca przekleił cenę z gry tańszej na droższą. Oszczędności w tej sprawie miały wynieść 79 zł. Jeszcze wczoraj zatrzymany usłyszał zarzut oszustwa zagrożony karą do 8 lat więzienia.