Aktualności

Poszli na spacer, a plecak z marihuaną zostawili w hostelowym pokoju

Data publikacji 30.11.2020

Policjanci ze śródmiejskiego wydziału wywiadowczo-patrolowego zatrzymali dwóch obywateli Indii i Hiszpanii podejrzanych o posiadanie znacznej ilości narkotyków. Ponad kilogram marihuany policjanci znaleźli w pokoju wynajmowanym przez obcokrajowców. Teraz zgodnie z ustawą o przeciwdziałaniu narkomanii mężczyznom grozi do 10 lat pozbawienia wolności.

Dzięki uzyskanej informacji w minioną środę śródmiejscy wywiadowcy wkroczyli wieczorem do jednego ze hosteli w centrum miasta. W pokoju wynajmowanym przez dwóch obywateli Indii i Hiszpanii policjanci znaleźli plecak, a w nim papierową torbę pełną narkotyków.

Jak się okazało 32-latek i jego o dwa lata starszy kompan wyszli z hostelu zostawiając swój bagaż na stole w pokoju. Analiza nagrań z monitoringu potwierdziła, że mężczyźni mieli ten właśnie plecak w chwili kiedy meldowali się w hostelu.  

Policjanci zabezpieczyli ponad kilogram marihuany jako dowód w sprawie i zatrzymali obu mężczyzn. Obaj też uslyszeli zarzuty posiadania znacznej ilości narkotyków. Sąd na wniosek prokuratury zdecydował już o tymczasowym aresztowaniu zatrzymanych na 3 miesiące.

podinsp. Robert Szumiata/rr

 

  • Na zdjęciu widoczny jest plecak z marihuaną leżący na stole
    Zabezpieczone przez policjantów narkotyki
  • Na zdjęciu widoczny jest zatrzymany mężczyzna prowadzony przez nieumundurowanego policjanta
    Jeden z mężczyzn zatrzymany przez policjantów za posiadanie znacznnej ilości narkotyków
Powrót na górę strony