Aktualności

W mieszkaniu ukrywał ponad 100 gramów mefedronu

Data publikacji 28.05.2020

Policjanci ze śródmiejskiego wydziału operacyjno-rozpoznawczego zatrzymali mężczyznę podejrzanego o posiadanie znacznej ilości środków psychotropowych. Kryminalni w sumie przy 21-latku i w jego mieszkaniu zabezpieczyli ponad 100 gramów mefedronu. Za to przestępstwo zgodnie z ustawą o przeciwdziałaniu narkomanii mężczyźnie grozi teraz do 10 lat pozbawienia wolności.

Ustalenia śródmiejskich kryminalnych doprowadziły ich do mężczyzny, który w swoim mieszkaniu miał posiadać znaczne ilości środków psychotropowych.

Policjanci zorganizowali zasadzkę przed budynkiem, w którym mieszkał 21-latek i zatrzymali go w momencie, kiedy wracał do mieszkania. Mężczyzna miał przy sobie jedno zawiniątko ze środkami psychotropowymi, ale to podczas przeszukania lokalu, w jednym z pokojów w kryminalni znaleźli pozostały mefedron, w sumie ponad 100 gramów.

Zgormadzony przez śródmiejskich policjantów materiał dowodowy, pozwolił prowadzącej w tej sprawie śledztwo prokuraturze na postawienie zatrzymanemu mężczyźnie zarzutu posiadania znacznej ilości środków psychotropowych. Za to przestępstwo zgodnie z ustawą o przeciwdziałaniu narkomanii mężczyźnie grozi teraz do 10 lat pozbawienia wolności.

nadkom. Robert Szumiata/rr

Powrót na górę strony