Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

To było oszustwo metodą „na policjanta” – znasz tę osobę?

Data publikacji 05.07.2017

Śródmiejscy policjanci prowadzą postępowanie dotyczące oszustwa metodą „na policjanta”. Pokrzywdzona namówiona przez fałszywego policjanta wypłaciła z konta swoje oszczędności i przekazała je nieznanemu sobie mężczyźnie. Kamera monitoringu zarejestrowała wizerunek prawdopodobnego sprawcy tego przestępstwa, a przy pomocy pokrzywdzonej policjanci stworzyli jego portret pamięciowy. Każdy, kto rozpoznaje tego mężczyznę proszony jest o kontakt osobisty lub telefoniczny z policjantami z wydziału do walki z przestępczością przeciwko mieniu w siedzibie jednostki przy ulicy Dzielnej 12.

Policjanci ze śródmiejskiego wydziału do walki z przestępczością przeciwko mieniu prowadzą postępowanie w sprawie oszustwa metodą „na policjanta”, do którego doszło 9 maja tego roku w jednym z budynków przy ulicy Krakowskie Przedmieście.

Do pokrzywdzonej zadzwonił mężczyzna, który podając się za policjanta CBŚP przekonał ją, do wypłacenia z banku wszystkich oszczędności i przekazania ich fałszywemu policjantowi. Miało to zapobiec stracie przez nią pieniędzy i pomóc w zatrzymaniu przestępców.

Kamera monitoringu zarejestrowała wizerunek prawdopodobnego sprawcy tego przestępstwa. Każdy, kto rozpoznaje tego mężczyznę proszony jest o kontakt osobisty lub telefoniczny z policjantami z wydziału do walki z przestępczością przeciwko mieniu w siedzibie jednostki przy ulicy Dzielnej 12.

Informacje można przekazać powołując się na numer sprawy KRP-PM-I-1005/17 i dzwoniąc na numer 22/ 60 383 92, 22/ 60 361 53 albo w formie elektronicznej pisząc na adres: krp1warszawa@policja.waw.pl.

rsz.

  • Mężczyzna podejrzewany o oszustwo
  • Mężczyzna podejrzewany o oszustwo
  • Mężczyzna podejrzewany o oszustwo
Powrót na górę strony