Aktualności

Zima w mieście - Lekcje bezpieczeństwa

Data publikacji 15.02.2017

Uczniowie z warszawskiego Zespołu Szkół nr 60 ul. Sempołowskiej 4 byli gośćmi policjantów z Komisariatu Policji Metra Warszawskiego oraz Komendy Rejonowej Policji Warszawa Śródmieście. Spotkanie pod hasłem „Lekcja bezpieczeństwa w metrze” zostało zorganizowane, w związku z realizacją rządowego programu ograniczenia przestępczości i aspołecznych zachowań "Razem Bezpieczniej" a także w ramach działań prewencyjnych "Bezpieczne Ferie 2017" oraz „Zima w mieście”

Na początku spotkania z policjantami dzieci zwiedziły posterunek policji na stacji metra. Tam mogły zaobserwować jak pracują policjanci komisariatu specjalistycznego metra, następnie wszyscy z dumą i zadowoleniem przystąpili do nauki zasad bezpieczeństwa wykładanych przez policjantów z Komisariatu Policji Metra Warszawskiego oraz Komendy Rejonowej Policji Warszawa I.

Wizyta przebiegała w miłej i radosnej atmosferze. Podczas pobytu na terenie metra, dzieci dowiedziały się jak zachowywać się na peronie stacji, co to jest linia bezpieczeństwa, jak bezpiecznie wchodzić i wychodzić z wagonu kolejki, jaką przyjąć postawę, aby utrzymać równowagę, gdy nie ma w pobliżu poręczy. Dzieci poznały także zasady działania i korzystania z żółtego telefonu alarmowego oraz defibrylatora .

Uczniów bardzo zaciekawiła praca policjantów. Szczególną atrakcją było mierzenie kasków ochronnych i prezentacja elementów podstawowego wyposażenia policjanta w codziennej służbie. Dużą atrakcją była także możliwość obejrzenia od wewnątrz policyjnych radiowozów oraz włączenia sygnałów dźwiękowych i świetlnych. Nie obyło się oczywiście bez wspólnych pamiątkowych zdjęć.


To kolejna już grupa 6 i 7 latków, która brała udział w zajęciach edukacyjnych pod nazwą Lekcja bezpieczeństwa w metrze przygotowanych dla uczniów szkół przez warszawskich
policjantów.

rsz.

 

 

  • Zima w mieście - Lekcje bezpieczeństwa
  • Zima w mieście - Lekcje bezpieczeństwa
  • Zima w mieście - Lekcje bezpieczeństwa
Powrót na górę strony