Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Konsultacje społeczne z mieszkańcami w ramach tworzenia "Map Zagrożeń"

Data publikacji 01.03.2016

Policjanci ze śródmiejskiego wydziału prewencji tylko w ostatnim tygodniu kilkanaście razy spotkali się z mieszkańcami naszej dzielnicy w związku z tematem dotyczącym założeń "Krajowej mapy zagrożeń bezpieczeństwa w Polsce”. Opracowanie mapy zagrożeń należy traktować, jako istotny element procesu zarządzania bezpieczeństwem publicznym, realizowanym w partnerstwie międzyinstytucjonalnym i społecznym. W rozmowach uczestniczył Zastępca Komendanta Rejonowego Policji Warszawa I kom. Gabriel Olewiński, naczelnicy wydziału, dzielnicowi oraz zaproszeni goście.

W 17 konsultacjach przeprowadzonych w minionym tygodniu poza Zastępcą Komendanta Rejonowego Policji Warszawa I kom. Gabrielem Olewińskim uczestniczyli także naczelnicy śródmiejskiego wydziału prewencji, dzielnicowi oraz przedstawiciele Wspólnot Mieszkaniowych, Stowarzyszeń Mieszkańców i Rad Osiedli.

Policjanci omawiali  Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa Dzielnicy Śródmieście i jej podstawowe założenia.

Funkcjonariusze podkreślali w swoich wystąpieniach, że najważniejszym aspektem spotkań jest dyskusja nad kształtem mapy tak, aby była ona dostosowana do aktualnych potrzeb  mieszkańców Śródmieścia. Uczestnicy spotkania zgłosili wiele postulatów, które w przyszłości pozwolą na rzetelne i czytelne przedstawienie, głównie społecznościom lokalnym, skali i rodzaju zidentyfikowanych zagrożeń na danym terenie.   

Zaproszeni goście przekazali także  informacje dotyczące aktualnych problemów w ich miejscach zamieszkania. Zostały one odnotowane i przekazane policjantom z poszczególnych wydziałów celem realizacji.  

Mapę zagrożeń bezpieczeństwa należy traktować, jako istotny element procesu zarządzania bezpieczeństwem publicznym, realizowanym w partnerstwie międzyinstytucjonalnym i służący aktywizacji społeczności lokalnych. Aktywizacja podmiotów poza policyjnych, działających w zakresie zapobiegania przestępczości, wpływa na zwiększenie bezpieczeństwa społeczności lokalnej. Jednym z warunków poprawy skuteczności działań w zakresie likwidacji zagrożeń jest współpraca między wszystkimi podmiotami, zaangażowanymi w realizację zadań na rzecz bezpieczeństwa.

To właśnie opinie społeczne będą miały decydujący wpływ na ostateczny kształt projektowanego narzędzia informatycznego służącego do prezentacji informacji o stanie bezpieczeństwa.

rsz.

Powrót na górę strony