Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Chciał ukraść rowery, teraz za to odpowie

Data publikacji 25.05.2009

Wczoraj po południu policjanci z warszawskiego Śródmieścia zatrzymali 54 letniego Janusza P., który usiłował ukraść trzy rowery spięte ze sobą, które stały pod Pałacem Kultury i Nauki. Wartości rowerów właściciel wycenił na 3500 złotych. Zatrzymany mężczyzna w przeszłości notowany był już za kradzieże. Za czyn, którego się dopuścił grozi mu do 5 lat więzienia.

Wczoraj po południu pokrzywdzony z dziećmi przyjechał na festyn pod Pałac Kultury i Nauki. Po 16.00 spiął trzy rowery łańcuchem i poszedł z rodziną na zabawę. W czasie festynu właściciel rowerów przychodził do nich, co kilkanaście minut sprawdzając czy wszystko jest w porządku. Po kolejne wizycie zauważył, że ktoś przeciągną jednoślady kilkadziesiąt metrów od miejsca, gdzie on je zaparkował. Postanowił złapać złodzieja, więc usiadł na pobliskiej ławce oczekując na dalszy bieg wydarzeń. Po kilku minutach do jego rowerów podszedł mężczyzna, który chwycił spięte jednoślady i ruszył z nimi w dalszą drogę. W tym momencie właściciel rowerów powiadomił ochronę festynu, na którym był i wraz z ochroniarzami ujął sprawcę kradzieży. Wezwana na miejsce policyjna załoga zatrzymała 54 letniego Janusza P. Mężczyzna w przeszłości wielokrotnie notowany za kradzieże.
W czasie przeszukania znaleziono przy nim kartę bankomatową, która najprawdopodobniej pochodzi z kradzieży. Śródmiejscy śledczy po wyjaśnieniu okoliczności zdarzenia przedstawią mężczyźnie zarzuty kradzieży, za co grozi do 5 lat wiezienia.
 

Powrót na górę strony