Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Odpowie za wyrwane drzewka tui

Data publikacji 22.05.2009

Dzisiaj po północy policjanci zostali wezwani do interwencji przy Placu zamkowym. Tam pracownicy ochrony ujęli 56 letniego Romana R., który kradł krzewy ozdobne. Przy nim zabezpieczono torbę podróżną z 13 wyrwanymi z ziemi drzewkami. Po badaniu alkomatem okazało się, że 56 latek ma około 2.8 promila alkoholu. Noc spędził w izbie wytrzeźwień. Dzisiaj odpowie za swój czyn, sprawą zajmie się sąd grodzki.

Dzisiaj w nocy po godzinie pierwszej, do Oficera dyżurnego zadzwonił telefon z informacją, że przy Placu Zamkowym został ujęty przez ochronę mężczyzna kradnący krzaki tui. Wysłana na miejsce załoga ustaliła, że kilkanaście minut przed ich przybyciem pracownicy ochrony zauważyli mężczyznę, który pochyla się nad klombem i coś wyrywa. Gdy podeszli do niego, wyrywający drzewka był tak zaaferowany swoim zajęciem, ze nie zauważył ochroniarzy. Wtedy też stało się jasne, co tam robił. Obok niego stała torba podróżna z kilkunastoma wyrwanymi drzewkami tui, a w ręku miał kolejny wyrwany krzaczek.
Na miejsce wezwano policyjną załogę, która zatrzymała mężczyznę. Okazało się nim być 56 letni Roman R. po badaniu alkomatem z wynikiem 2.8 promila został przewieziony do izby wytrzeźwień. Dzisiaj zajmie się nim sąd grodzki.
 

Powrót na górę strony