Kolejna śródmiejska debata o bezpieczeństwie
Wczoraj odbyła się kolejna śródmiejska debata o bezpieczeństwie, zorganizowana w ramach Rządowego Programu Ograniczania Przestępczości i Aspołecznych Zachowań pn. „Razem Bezpieczniej”. Tym razem to mieszkańcy Powiśla i południowego Śródmieścia mieli okazję wymienić się swoimi spostrzeżeniami na temat działania Policji i samorządu oraz poruszyć nurtujące ich problemy.
Wczoraj o godzinie 17:00 w Urzędzie Dzielnicy Warszawa Śródmieście miała miejsce kolejna debata społeczna zorganizowana w ramach Rządowego Programu Ograniczania Przestępczości i Aspołecznych Zachowań pn. „Razem Bezpieczniej” Program ten ma na celu ograniczanie skali zjawisk, które budzą powszechny sprzeciw i poczucie zagrożenia.
Taki też cel przyświecał spotkaniu z mieszkańcami Powiśla i południowego Śródmieścia, w którym udział wzięli między innymi Zastępca Komendanta Rejonowego Policji Warszawa I nadkomisarz Jerzy Sztuc, Naczelnik śródmiejskiej delegatury Biura Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Wojciech Poletyłło, oraz przedstawiciele Straży Miejskiej.
Poczucie bezpieczeństwa to jeden z głównych czynników wpływających, na jakość życia mieszkańców. Współdziałanie społeczeństwa z policją w tym zakresie jest z pewnością bardzo ważne. Dlatego tak istotny jest zawsze aktywny udział mieszkańców w tego typu spotkaniach.
Po przywitaniu mieszkańców oraz przedstawieniu zaproszonych gości w formie prezentacji multimedialnej naczelnik wydziału prwencji nadkomisarz Marcin Marczyński przedstawił informacje dotyczące zakresu i specyfiki działania policjantów w rejonie Śródmieścia oraz występujących problemów i zagrożeń jak równiez wyniki realizacji dotychczasowych postulatów zgłaszanych przez mieszkańców. W dalszej części spotkania zgromadzene na sali osoby mogły zabrać głos i zadawać pytania oraz dzielić się swoimi spostrzeżeniami i uwagami.
Debata społeczna miała na celu zdiagnozowanie potrzeb i oczekiwań społeczeństwa w zakresie poprawy bezpieczeństwa. Pozwoliła także na wymianę informacji między policją, a mieszkańcami dzielnicy o istniejących zagrożeniach. Przekazane informacje i uwagi będą pomocne policjantom w wypracowaniu nowych metod eliminowania zgłoszonych zagrożeń i pomogą w dalszym podnoszeniu poziomu bezpieczeństwa na Śródmieściu.
rsz.