Policjanci odzyskali skradzioną studzienkę
Wczoraj wieczorem po 20.00, policjanci ze śródmiejskiej patrolówki zatrzymali 41 letniego Dariusza C., który jadąc autobusem miejskim dźwigał ze sobą studzienkę wodnokanalizacyjną. Mężczyzna trafił do izby wytrzeźwień a studzienka do policyjnego depozytu. Dzisiaj śledczy zajmujący się sprawą będą prowadzili czynności zmierzające do przedstawienia mu zarzutu kradzieży. Grozi za to do 5 lat wiezienia.
Wczoraj wieczorem policjanci z patrolówki dostali sygnał o pijanym mężczyźnie w autobusie, który dźwiga studzienkę kanalizacyjną. Funkcjonariusze dogonili autobus przy Placu Trzech Krzyży. Gdy weszli do środka od razu zauważyli mężczyznę, który ledwo trzyma się na nogach. W ręku dźwigał worek z żeliwną studzienką. Policjanci szybko ustalili, że studzienka została skradziona z placu budowy, przy skrzyżowaniu ul. Pięknej i Al. ujazdowskich gdzie trwa remont.
Zatrzymany 41-letni Dariusz C. w przeszłości był już notowany do kradzieży złomu. Po badaniu alkomatem okazało się, że ma około 3 promili alkoholu. Z tym wynikiem trafił do izby wytrzeźwień, gdzie spędził ostatnią noc. Dzisiaj, gdy dojdzie do siebie usłyszy od śledczych prowadzących sprawę zarzuty kradzieży. Grozi za to do 5 lat wiezieniem.