Letni Posterunek przy Barbakanie w nowej odsłonie
Rozpoczyna się sezon turystyczny, a z nim już tradycyjnie rusza Letni Posterunek śródmiejskiej Policji na warszawskiej Starówce przy Barbakanie. W tym roku jednak zmienia swój wygląd. Dzielnica Śródmieście sfinansowała nowy kiosk. Będzie tam miejsce na informacje turystyczne i kulturalne.
Policjanci będą udzielać pomocy nie tylko w różnych kwestiach dotyczących bezpieczeństwa. Pomagać im będzie zatrudniona przez dzielnice Śródmieście osoba z językiem angielskim, która będzie wspierać policjantów w udzielaniu dodatkowych porad i wskazówek zagubionym gościom odwiedzającym Warszawę.
Letni Posterunek zlokalizowany jest na Nowym Mieście w oznakowanym pawilonie policji przy Barbakanie, na rogu ulic Mostowej i Freta. Policjanci swoją prace rozpoczeli 15 maja Od tego momentu posterunek będzie czynny codziennie przez całą dobę (dyżur policyjny) aż do końca września. Począwszy od czerwca do końca sierpnia wspomagać policjantów będzie tłumacz władający językiem angielskim, zatrudniony przez dzielnicę. Będzie on dyżurować od środy do niedzieli w porze największego nasilenia ruchu na Starówce, tj. w godzinach 12.00-20.00. W ramach posterunku służbę będzie pełnił też policyjny melex, który oprócz tego, że jest atrakcją turystyczną to jeszcze świetnie sprawdza się jako pojazd patrolowy w rejonie starówki.