Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Wizyta w przedszkolu Instytutu Głuchoniemych

Data publikacji 09.03.2012

Jak wygląda policjant? Jakim jeździ radiowozem? Gdzie mają swoje miejsce osoby zatrzymane? - o tym mówili policjanci Zespołu Prewencji Kryminalnej śródmiejskiej komendy dzieciom z oddziału przedszkolnego Instytutu Głuchoniemych przy Pl. Trzech Krzyży. Dzieciaki bardzo dobrze się bawiły i wykazały duże zainteresowanie – szczególnie policyjnym radiowozem.

Śródmiejscy policjanci przyjechali do Instytutu dużym radiowozem, po to by zobrazować dzieciom, jak wygląda policyjny transport osób zatrzymanych za przestępstwa. Policjanci mówili o tym, jak wygląda policjant, co robi i jak dzieci powinny zachowywać się na miejscu zdarzenia, gdzie jest rozciągnięta policyjna taśma.

Dzieci dowiedziały się też, co grozi za złe zachowanie. Najwięcej emocji wzbudził moment, kiedy jedna z wychowawczyń wsiadła do radiowozu w miejsce dla osób zatrzymanych. Żadne z dzieci nie chciało spróbować, jak czuje się osoba, która musi być przewieziona do komendy policji.

Ah

Film Wizyta w przedszkolu Instytutu Głuchoniemych


Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik Wizyta w przedszkolu Instytutu Głuchoniemych (format flv - rozmiar 13.5 MB)

Powrót na górę strony