Aktualności

Mobilnie – bezpiecznie, ze śródmiejskimi policjantami

Data publikacji 05.07.2024

Śródmiejski profilaktyk z dzielnicowym udali się w miejsca gromadzenia się dzieci, aby porozmawiać o bezpieczeństwie. Głównym tematem pogadanek z było bezpieczne poruszanie się w środowisku, gdzie odbywa się ruch drogowy oraz bezpieczny wypoczynek w wodzie i nad wodą. Działania te wpisują się w ogólnopolską akcję pn.” Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą” oraz „Bezpieczne Wakacje 2024”.

Okres wakacji to czas wypoczynku dzieci i młodzieży, w mieście i nad wodą. Aby odbywało się to bezpiecznie warto uświadamiać najmłodszych jak robić to bezpiecznie. Policjanci przekazują tę wiedzę w miejscach, gdzie dzieci czują się najlepiej i dlatego w luźnej atmosferze jest ona lepiej przyswajalna. Podczas pogadanek policjanci uczą, że droga to niebezpieczne miejsce, gdzie nie ma miejsca na zabawę. Konieczne jest skupienie i koncentracja podczas pokonywania przejść dla pieszych i poruszanie się przy jezdni, gdy nie ma chodnika. Podobnie z jazdą na ulubionych urządzeniach typu rower i hulajnoga. Nie ma możliwości zatrzymania się w miejscu, dlatego tak ważnym jest przewidywać kolejne etapy naszej podróży. Natomiast podczas wypoczynku nad wodą i w wodzie należy wybierać jedynie strzeżone kąpieliska i słuchać się opiekunów, bo woda to żywioł i nie wybacza błędów. Nie należy skakać do nieznanej wody i kąpać się będąc w pełni sił. Rozmówcom przypomniano też Europejski numer alarmowy - 112 oraz telefon alarmowy do WOPR – 601 100 100.  

Na zakończenie spotkań zachęcano dzieci do wzięcia udziału w konkursie plastyczno-filmowym pn. „Artystyczny przeWODNIK” w ramach akcji” Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą”, którego tematem jest zobrazowanie bezpiecznego zachowania nad wodą lub w wodzie. Natomiast dzięki współpracy ze Śródmiejską Delegaturą Stołecznego Centrum Bezpieczeństwa, dzieci otrzymały od policjantów odblaskowe gadżety.

 

Powrót na górę strony