Aktualności

Warsztaty – Bezpieczne wakacje 2024

Data publikacji 28.06.2024

Śródmiejski policjant profilaktyk wraz z dzielnicową tym razem odwiedzili tereny zielone Warszawskiego Towarzystwa Sportowego DeSki, gdzie odbyły się warsztaty pn.: „Event bezpieczeństwa i pierwszej pomocy przedmedycznej 2024”, zorganizowany przez Szkołę Podstawową Montessori. Wydarzenie miało na celu poszerzenie wiedzy oraz doskonalenie posiadanych umiejętności dzieci ze szkoły podstawowej.


Na zaproszenie dyrekcji, policjanci wzięli udział w organizacji warsztatów w postaci stacji pozoracyjnych i zadań logicznych. Przy współpracy z Jednostka Ratownictwa Specjalistycznego s12, dzieci miały możliwość dowiedzieć się w jaki sposób udzielać pierwszej pomocy a nawet bandażować rany.

Oprócz ogólnie rozumianego bezpieczeństwa dzieci dowiedziały się jak postępować w sytuacji zagrożenia i jak prawidłowo korzystać z numeru alarmowego 112 oraz numerów WOPR i TOPR oraz z aplikacji „Ratunek”.

Wizyta policjantów miała również na celu uświadomienie najmłodszym jak ważne jest bezpieczeństwo w życiu codziennym, a zwłaszcza podczas poruszania się w ruchu drogowym i w czasie letniego wypoczynku. Jakie zasady panują na drodze, kiedy mamy pierwszeństwo jako piesi oraz gdy poruszamy się jednośladem. Głównym tematem zajęć było jednak bezpieczeństwo nad wodą, w ramach akcji informacyjno-edukacyjnej pn. „Kręci mnie bezpieczeństwo…nad wodą” i akcji „Bezpieczne wakacje 2024”.

W czasie zajęć dzieci były bardzo aktywne i chętnie dzieliły się posiadaną wiedzą w temacie bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz podczas letniego wypoczynku w wodzie i nad wodą. Doskonale wiedziały co zabrać ze sobą nad wodę, gdzie wolno się kąpać, a gdzie jest to zabronione. Poznały również rodzaje znaków, które możemy spotkać w pobliżu akwenów wodnych.

 

PAMIĘTAJ:

- kąp się tylko w miejscach strzeżonych przez ratowników;

- stosuj się do regulaminu kąpieliska;

- nie zakłócaj wypoczynku i kąpieli osób;

- nie zaśmiecaj terenu,

- nie wszczynaj fałszywych alarmów;

- nie skacz do nieznanej i płytkiej wody;

- nie kąp się sam.

 

 

 

Powrót na górę strony