Aktualności

Mobilna profilaktyka ze śródmiejskimi policjantami

Data publikacji 27.06.2024

Kształtowanie bezpiecznych postaw oraz zachowań dzieci w ruchu drogowym, to podstawa ich funkcjonowania w społeczeństwie komunikacyjnym. Taka zasada przyświeca na co dzień policjantom zajmującym się profilaktyką społeczną oraz dzielnicowym współpracującym w niesieniu niezbędnej wiedzy najmłodszym.

W ostatnim czasie odbyło się kilka plenerowych spotkań śródmiejskich policjantów z dziećmi. Tematem pogadanek było bezpieczeństwo w ruchu drogowym, w miejscu wypoczynku i zamieszkania. Z uwagi na okres wakacyjny, policjanci promowali też akcję pn.: ”Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą”, mającą na celu kształtowanie właściwych zachowań osób korzystających z wypoczynku nad wodą lub w wodzie.

Z wykorzystaniem filmów profilaktycznych funkcjonariusze tłumaczyli, jak ważny wpływ na bezpieczeństwo człowieka ma zasada ograniczonego zaufania w ruchu drogowym oraz jakie zasady towarzyszą poruszaniu się po drogach za pomocą równego rodzaju urządzeń transportu drogowego, tych wspomagających ruch oraz hulajnóg elektrycznych.

Filmy dotyczące bezpieczeństwa nad wodą, były świetną okazją do rozmów na temat właściwego przygotowania do wypoczynku nad wodą, wybierania właściwych (strzeżonych) miejsc do kąpieli, zasad właściwego zachowania nad wodą oraz zasad niesienia pomocy w przypadku natrafienia na zagrożenie. Przypomniano Europejski numer alarmowy - 112 oraz telefon alarmowy WOPR – 601 100 100.  

Na zakończenie spotkań zachęcano dzieci do wzięcia udziału w konkursie plastyczno-filmowym pn. „Artystyczny przeWODNIK” w ramach akcji ” Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą”, którego tematem jest zobrazowanie bezpiecznego zachowania nad wodą lub w wodzie. Dzięki współpracy ze Śródmiejską Delegaturą Stołecznego Centrum Bezpieczeństwa, dzieci otrzymały od policjantów książeczki profilaktyczne „Kapitan Wyderka”.

 

Powrót na górę strony