Aktualności

Zakończenie roku szkolnego ze Śródmiejską Policją

Data publikacji 26.06.2024

Dzieci i młodzież hucznie zakończyła rok szkolny 2023/2024, a bezpieczeństwa w tym szczególnym dniu pilnowali śródmiejscy policjanci.

Uczniowie udali się na zasłużony wypoczynek, a nad bezpieczeństwem w tym ważnym dniu czuwało jeszcze więcej patroli, które można było spotkać w głównych ciągach komunikacyjnych, Bulwarach nad Wisłą oraz w parkach. Funkcjonariusze zwracali także szczególną uwagę na otoczenia szkół oraz miejsca przemieszczania się i przebywania dzieci i młodzieży.

Dodatkowo policjant z Zespołu ds. Nieletnich i Patologii, profilaktyk oraz dzielnicowi aktywnie uczestniczyli w spotkaniach z kończącymi naukę dziećmi i młodzieżą. Moment po uroczystości rozdania świadectw był doskonałą okazją do przekazania najważniejszych zasad bezpiecznych zachowań podczas rozpoczynających się wakacji i aktywności z nimi związanych. Uczniowie i ich rodzice otrzymali wiedzę z zakresu bezpieczeństwa w ruchu drogowym, w wodzie i nad wodą oraz niebezpieczeństw związanych z zażywaniem substancji psychoaktywnych.

Dzięki współpracy ze Śródmiejską Delegaturą Stołecznego Centrum Bezpieczeństwa, najmłodsi otrzymali również odblaskowe gadżety, dzięki którym będą bardziej widoczne podczas zabaw w miejscu zamieszkania oraz przemieszczania się na letni wypoczynek.       

 

 

Powrót na górę strony