Aktualności

Mobilna profilaktyka podczas turnieju „Mini Mistrzostwa Europy” w piłkę nożną.

Data publikacji 25.06.2024

W ostatnim czasie śródmiejscy policjanci wzięli udział w pikniku rodzinnym zorganizowanym podczas turnieju finałowego w piłkę nożną przez Stołeczne Centrum Sportu „Aktywna Warszawa”. Impreza sportowa miała na celu zachęcić najmłodszych do aktywnego spędzania wolnego czasu, zdrowej rywalizacji oraz profilaktykę i zapobieganie zjawiskom niebezpiecznym.

Profilaktyk oraz dzielnicowy z Komendy Rejonowej Policji Warszawa I korzystając z okazji i możliwości uczestnictwa w plenerowym wydarzeniu z udziałem dzieci i młodzieży udali się na błonia Stadionu Miejskiego przy ul. Łazienkowskiej 3 w Warszawie, gdzie przeprowadzili szereg pogadanek z najmłodszymi. Tematyką spotkania było szeroko pojęte bezpieczeństwo najmłodszych, gdzie każdy mógł dowiedzieć się jak bezpiecznie zachowywać się w różnych okolicznościach i miejscach. Ważnym tematem pogadanek było też bezpieczeństwo w ruchu drogowym i zasady bezpiecznego zachowania się na drodze jako niechroniony uczestnik ruchu drogowego. Dzieci chętnie zadawały pytania na temat poruszania się rowerem oraz hulajnogami elektrycznym w ruchu ulicznym.

Zarówno dzieci jak i starsi uczestnicy pikniku byli bardzo zainteresowani radiowozem policyjnym oraz jego wyposażeniem, co było doskonałą okazją rozmowy na temat pracy policjanta oraz możliwości wstąpienia w szeregi tej formacji.

W trosce o bezpieczeństwo na drodze i w miejscu zamieszkania najmłodszych oraz dzięki współpracy ze Śródmiejską Delegaturą Stołecznego Centrum Bezpieczeństwa, uczestnicy pikniku otrzymali odblaskowe gadżety, tematyczne kolorowanki i inne prezenty związane z bezpieczeństwem i wypoczynkiem w czasie wolnym.       

 

Powrót na górę strony