Aktualności

Motocykl zapakowali do busa i odjechali - wszystko uchwyciła kamera

Data publikacji 06.06.2024

Policjanci ze Śródmieścia zatrzymali trzech mężczyzn podejrzanych o kradzież motocykla. Schemat działania sprawców był bardzo prosty. W kilkadziesiąt sekund zapakowali jednoślad do busa i odjechali. Cała trójka wpadła dzięki skutecznym działaniom policjantów z Wydziału do walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu śródmiejskiej komendy. Zatrzymani usłyszeli zarzuty za kradzież. Może im grozić do 5 lat pozbawienia wolności.

Do kradzieży motocykla doszło przy ulicy Jaracza. Jeden ze sprawców zaparkował furgonetkę na środku jezdni oraz włączył światła awaryjne. Po chwili dołączyło do niego dwóch innych mężczyzn, którzy obserwowali otoczenie i czekali na dogodny moment, aby ukraść motocykl. Wspólnie załadowali jednoślad do samochodu, po czym jeden z nich wsiadł za kółko i odjechał, a dwójka pozostałych podejrzanych oddaliła się z miejsca na piechotę. Cała akcja trwała kilkadziesiąt sekund.

Do działań przystąpili policjanci z Wydziału do walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu śródmiejskiej komendy, którzy błyskawicznie „namierzyli” osoby podejrzane.

Ci sami policjanci zatrzymali trzech obywateli Ukrainy podejrzanych o to przestępstwo oraz odzyskali skradziony motocykl. Wartość skradzionego mienia oszacowana została na 7000 złotych.

Zatrzymani usłyszeli zarzuty za kradzież. Może im grozić do 5 lat pozbawienia wolności.

Postępowanie w tej sprawie nadzoruje Prokuratura Rejonowa Warszawa Śródmieście-Północ.

 

sierż. szt. Jakub Pacyniak/D.K

 • Motocykl wsadzili do busa i odjechali
  Motocykl wsadzili do busa i odjechali
 • Zatrzymani za kradzież motocykla
  Zatrzymani za kradzież motocykla
 • Zatrzymani za kradzież motocykla
  Zatrzymani za kradzież motocykla
 • Zatrzymani za kradzież motocykla
  Zatrzymani za kradzież motocykla

Film Motocykl wsadzili do busa i odjechali

Opis filmu: Motocykl wsadzili do busa i odjechali

Pobierz plik Motocykl wsadzili do busa i odjechali (format mp4 - rozmiar 16.02 MB)

Powrót na górę strony