Aktualności

Kolejne sukcesy policjantów ze Śródmieścia w międzynarodowych zawodach strzeleckich

Data publikacji 28.05.2024

Podinspektor Maciej Mikołajczuk oraz aspirant sztabowy Marcin Sałbut ze śródmiejskiej komendy wzięli udział w „XVIII Międzynarodowym Wieloboju Strzeleckim o Puchar Ministra Obrony Narodowej”. Sportową rywalizację indywidualnie oraz drużynowo zakończyli na bardzo wysokich miejscach, zwyciężając w kilku kategoriach. W zawodach udział wzięło 277 zawodników ze środowiska mundurowego, tworzących 67 drużyn.

Policjanci z Komendy Rejonowej Policji Warszawa I – podinspektor Maciej Mikołajczuk oraz aspirant sztabowy Marcin Sałbut reprezentujący Komendę Stołeczną Policji wzięli udział w „XVIII Międzynarodowym Wieloboju Strzeleckim o Puchar Ministra Obrony Narodowej”. Wydarzenie odbyło się w ubiegłą sobotę na strzelnicy w warszawskim Rembertowie. Rywalizacja przebiegła w kilku kategoriach. Śródmiejscy policjanci zajęli bardzo wysokie miejsca indywidualnie oraz drużynowo.

Podinspektor Maciej Mikołajczuk zajął pierwsze miejsce w kategorii "Pistolet Centralnego Zapłonu CANIK SF" oraz drugie miejsce w kategorii „OPEN”. To kolejne puchary do bardzo bogatej kolekcji trofeów wywalczonych w krajowych, jak i międzynarodowych zawodach.

Aspirant sztabowy Marcin Sałbut zajął pierwsze miejsce w kategorii "Pistolet Centralnego Zapłonu GLOCK", drugie miejsce w kategorii „Pistolet Bocznego Zapłonu”. Podobnie jak podinspektor Maciej Mikołajczuk dołożył tym samym kolejne puchary do swojej kolekcji. Obaj policjanci od wielu lat reprezentują Komendę Stołeczną Policji na rozmaitych zawodach strzeleckich.

Komendę Stołeczną Policji reprezentowało czterech zawodników. Oprócz dwóch policjantów ze Śródmieścia w zawodach udział wziął starszy aspirant Radosław Duczek z Komendy Powiatowej Policji w Otwocku oraz aspirant sztabowy Tomasz Wróbel z Komendy Rejonowej Policji Warszawa V.

Reprezentacja Komendy Stołecznej była jedną z 67 drużyn biorących udział w zawodach. Łącznie udział wzięło 277 zawodników. W kategoriach drużynowych policjanci wywalczyli pierwsze miejsce w kategorii „Pistolet Centralnego Zapłonu CANIC”, pierwsze miejsce w kategorii „Pistolet Centralnego Zapłonu GLOCK 17” oraz drugie miejsce w kategorii „OPEN”.

To kolejne sukcesy Strzeleckiej Reprezentacji Komendy Stołecznej Policji. Naszym kolegom gratulujemy i życzymy kolejnych zwycięstw.

 

sierż. szt. Jakub Pacyniak

 

Powrót na górę strony