Aktualności

„Miłośnik” pierścionków z diamentami trafił do aresztu

Data publikacji 27.05.2024

Policjanci ze Śródmieścia zatrzymali podejrzanego o kradzież rozbójniczą u jubilera. 46-letni obywatel Gruzji ukradł 5 pierścionków z diamentami o łącznej wartości sięgającej 200 000 złotych. Wpadł w Wyszkowie, dzięki szeroko zakrojonym działaniom policjantów z Wydziału do Walki z Przestępczością Przeciwko Życiu i Zdrowiu śródmiejskiej komendy. Podejrzany najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie.

Zdarzenie w wyniku którego zostało skradzionych pięć pierścionków z diamentami o łącznej wartości sięgającej 200 000 złotych miało miejsce 15 kwietnia przy ulicy Pięknej. Tego dnia w godzinach popołudniowych mężczyzna przyszedł do jubilera, w obecności pracownicy oglądał biżuterię. W pewnym momencie, gdy kobieta odwróciła się od mężczyzny, ten samodzielnie otworzył witrynę z drogocennymi pierścionkami z diamentami. W pośpiechu schował do kieszeni kilka pudełek z biżuterią. Sprzedawczyni zauważyła, że mężczyzna otworzył gablotę i ukradł asortyment. Próbowała ująć sprawcę kradzieży, ale ten zaczął ją szarpać oraz popchnął, co spowodowało że kobieta upadła na ziemie. W wyniku tego doznała niegroźnych obrażeń. Mężczyzna szybko wyszedł ze sklepu.

Po chwili na miejscu pojawili się policjanci, którzy skrupulatnie wykonali szereg czynności na miejscu przestępstwa.

Do działań przystąpili policjanci z Wydziału do walki z Przestępczością Przeciwko Życiu i Zdrowiu. Dzięki szeroko zakrojonym działaniom operacyjnym wpadli na trop osoby podejrzanej. Okazało się, że 46-latek po kradzieży uciekł z Warszawy i ukrywał się w Wyszkowie. Mężczyzna został zatrzymany i przetransportowany do Komendy Rejonowej Policji Warszawa I.

Również Ci sami policjanci ustalili, że 46-latek dwa dni przed kradzieżą rozbójniczą u jubilera przy ulicy Pięknej ukradł z salonu kosmetycznego przy ulicy Ordynackiej dwa telefony komórkowe o łącznej wartości ponad 3500 złotych.

Mężczyzna usłyszał zarzuty za kradzież i kradzież rozbójniczą. Sąd przychylił się do wniosku Prokuratury Rejonowej Warszawa Śródmieście stosując wobec 46-latka tymczasowe aresztowanie na okres trzech miesięcy.

Postępowanie w tej sprawie nadzoruje Prokuratura Rejonowa Warszawa Śródmieście.

 

sierż. szt. Jakub Pacyniak/JW

Film Kradzież rozbójnicza

Opis filmu: Kradzież rozbójnicza

Pobierz plik Kradzież rozbójnicza (format mp4 - rozmiar 5 MB)

Powrót na górę strony