Aktualności

Włamywał się do remontowanego ośrodka dla potrzebujących dzieci. Wpadł na gorącym uczynku

Data publikacji 30.04.2024

Policjanci ze Śródmieścia zatrzymali na gorącym uczynku sprawcę serii włamań i kradzieży. 41-letni obywatel Ukrainy kilkukrotnie włamał się do remontowanego ośrodka dla dzieci i kradł nowo zamontowane instalacje elektryczne. Podejrzany usłyszał szereg zarzutów. Dodatkowo odpowie za zniszczenie i uszkodzenie mienia oraz posiadanie narkotyków. Został tymczasowo aresztowany na okres trzech miesięcy.

W ostatnim czasie policjanci z Komendy Rejonowej Policji Warszawa I pracowali nad sprawą serii włamań do remontowanego budynku przy ulicy Koźmińskiej. Sprawca kilkukrotnie włamał się do budynku, w którym znajduje się fundacja działająca na rzecz pomocy potrzebującym dzieciom. Z obiektu skradzione zostały elementy nowych instalacji elektrycznych. Łącznie suma strat oszacowana została na około 100 000 złotych.

Dzięki szeroko zakrojonym działaniom policjantów z Wydziału do Walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu sprawca został wykryty. Wpadł podczas kolejnej próby włamania. Zatrzymali go na gorącym uczynku policjanci z Wydziału Wywiadowczo-Patrolowego. Mężczyzna przeciął ogrodzenie i wszedł na teren obiektu.

Ci sami funkcjonariusze znaleźli przy podejrzanym specjalistyczny sprzęt, którym „demontował” elementy instalacji elektrycznej. Dodatkowo 41-latek posiadał przy sobie kilka porcji narkotyków.

Zatrzymany został przewieziony do śródmiejskiej komendy. Okazało się, że swoim działaniem spowodował liczne zniszczenia i uszkodzenia mienia. Podczas szybkiego „demontażu” kabli kilkukrotnie spowodował zwarcia, w wyniku których uszkodzeniu uległy inne urządzania elektryczne. 41-latek usłyszał szereg zarzutów za kradzieże i włamania, uszkodzenie i zniszczenie mienia, naruszenie nietykalności cielesnej oraz posiadania narkotyków.

Sąd przychylił się do wniosku Prokuratury Rejonowej Warszawa śródmieście stosując wobec podejrzanego tymczasowe aresztowanie na okres trzech miesięcy.

Postępowanie w tej sprawie nadzoruje Prokuratura Rejonowa Warszawa Śródmieście.

 

sierż. szt. Jakub Pacyniak/JW

Film Zatrzymany za kradzież z włamaniem

Opis filmu: Zatrzymany za kradzież z włamaniem

Pobierz plik Zatrzymany za kradzież z włamaniem (format mp4 - rozmiar 3.49 MB)

Powrót na górę strony