Aktualności

Śródmiejscy policjanci wzięli udział w pikniku rodzinnym

Data publikacji 03.04.2024

Dzielnicowi oraz policjant ze śródmiejskiego Zespołu Prewencji Kryminalnej wzięli udział w rodzinnym pikniku w Klubie Panorama. Policjanci poprzez zabawę przypominali dzieciom o podstawowych zasadach bezpieczeństwa. Nie zabrakło także wielu atrakcji związanych z pokazem policyjnego wyposażenia. Była to świetna okazja nie tylko do wspólnych zdjęć, ale także do rozmów o bezpieczeństwie oraz do promocji zawodu policjanta.

Śródmiejscy policjanci wzięli udział w pikniku rodzinnym. To był dzień pełen atrakcji i niespodzianek zarówno dla dzieci jak i ich rodziców. Policjanci tłumaczyli i przypominali najmłodszym o podstawowych zasadach bezpieczeństwa oraz odpowiadali na wiele pytań związanych z codzienną służbą. Aby uprzyjemnić ten wyjątkowy piknik policjanci pokazali dzieciom radiowozy oraz przedmioty będące na wyposażeniu każdego funkcjonariusza. Każdy mógł wsiąść do samochodu, włączyć sygnały dźwiękowe i błyskowe oraz poczuć się jak policjant.

Był to świetny czas, nie tylko do wspólnej zabawy, ale także do nauki i przypominania zasad bezpieczeństwa. Dla dzieci zorganizowano konkursy o bezpieczeństwie. Przy wsparciu śródmiejskiej Delegatury Stołecznego Centrum Bezpieczeństwa dzieci otrzymały książki edukacyjne oraz elementy odblaskowe.

Piknik cieszył się również dużym zainteresowaniem seniorów. Dzielnicowi rozmawiali z najstarszymi uczestnikami o ich bezpieczeństwie, w tym o oszustwach metodą „na legendę". Funkcjonariusze rozmawiali z młodymi osobami o warunkach jakie trzeba spełnić, aby zostać policjantem.

sierż. szt. Jakub Pacyniak

Powrót na górę strony