Aktualności

Kolejne zajęcia o bezpieczeństwie z dzielnicowym

W trosce o bezpieczeństwo uczniów policjant zajmujący się profilaktyką społeczną oraz dzielnicowy ze śródmiejskiej komendy przeprowadzili kolejne już multimedialne zajęcia profilaktyczne. Spotkanie odbyło się z uczniami klasy pierwszych Akademickiego Liceum Ogólnokształcącego przy ulicy Miłej. Dodatkowo przeprowadzono zajęcia z uczniami klasy mundurowej, omawiając tematykę zawodu policjanta.

To kolejne spotkanie profilaktyczne zorganizowane przez policjanta zajmującego się prewencją kryminalną oraz dzielnicowego. Tym razem funkcjonariusze spotkali się z uczniami klas pierwszych Akademickiego Liceum Ogólnokształcącego przy ulicy Miłej. Mundurowi przeprowadzili prelekcję na temat bezpieczeństwa w życiu codziennym uczniów. Omówione zostały kwestie z odpowiedzialnością prawną nieletnich.

W dalszej części spotkania omówiono tematykę związaną z cyberbezpieczeństwem oraz cyberzagrożeniami. Młodzież na przykładach z życia wziętych dowiedziała się o sposobach działania sprawców przestępstw "w sieci". Policjanci wyświetlili również film profilaktyczny o nazwie "Cyberprzemoc". 

W związku z coraz cieplejszą pogodą oraz rozpoczynającym się sezonem na korzystanie z jednośladów funkcjonariusze porozmawiali z nastolatkami o zasadach bezpiecznej jazdy hulajnogami elektrycznymi.

Policjanci przeprowadzili również zajęcia z klasą o profilu mundurowym, opowiadając o wymogach jakie trzeba spełnić, aby zostać policjantem. Uczniowie mogli dowiedzieć się jak wygląda służba w Policji od bardzo doświadczonych funkcjonariuszy.

Spotkanie cieszyło się bardzo dużym zainteresowaniem, czego dowodem były liczne pytania kierowane do policjantów.

sierż. szt. Jakub Pacyniak/rm

Powrót na górę strony