Aktualności

Sprawa tajemniczego zniknięcia drogocennego zegarka błyskawicznie rozwiązana

Data publikacji 28.03.2024

Wytężona praca policjantów Wydziału Operacyjno-Rozpoznawczego zakończyła się odzyskaniem skradzionego drogocennego zegarka, wartego 40 000 złotych. Zarzuty kradzieży usłyszał 32-latek, partner pokrzywdzonej. O dalszym jego losie zdecyduje sąd. Może mu grozić do 5 lat pozbawienia wolności.

Policjanci Wydziału Operacyjno-Rozpoznawczego śródmiejskiej komendy w ostatnim czasie pracowali nad sprawą zagadkowego zniknięcia drogocennego zegarka, wartego 40 000 złotych. Całe zdarzenie miało miejsce w jednym z mieszkań na Śródmieściu, z którego w tajemniczych okolicznościach i bez śladu zniknęło mienie. Szereg wykonanych czynności doprowadził funkcjonariuszy do 32-latka.

Okazało się, że podejrzany jest partnerem pokrzywdzonej. Wykorzystując zaufanie i chwilę nieuwagi podmienił pudełka. Ukradł drogi zegarek, a w zamian zostawił puste opakowanie. Policjanci z Wydziału Operacyjno-Rozpoznawczego błyskawicznie wpadli na jego trop. Jeszcze tego samego dnia ci sami funkcjonariusze zatrzymali 32-latka w jednym z mieszkań przy Wybrzeżu Kościuszkowskim.

Podejrzany został przewieziony do śródmiejskiej komendy, gdzie przyznał się do kradzieży zegarka oraz usłyszał zarzuty. Dalsze czynności wykonane przez policjantów zakończyły się odzyskaniem skradzionego wcześniej mienia. Okazało się, że sprawca zaraz po kradzieży sprzedał zegarek. 32-latkowi może grozić do 5 lat pozbawienia wolności.

Postępowanie w tej sprawie nadzoruje Prokuratura Rejonowa Warszawa Śródmieście-Północ.

 

sierż. szt. Jakub Pacyniak/mw

  • Policjant prowadzący zatrzymanego
    Policjant prowadzący zatrzymanego
  • Odzyskany zegarek
    Odzyskany zegarek
  • Odzyskany zegarek
    Odzyskany zegarek

Film Zatrzymany za kradzież drogiego zegarka

Opis filmu: Zatrzymany za kradzież drogiego zegarka

Pobierz plik Zatrzymany za kradzież drogiego zegarka (format mp4 - rozmiar 3.85 MB)

Powrót na górę strony