Aktualności

Dzielnicowi w trosce o bezpieczeństwo ofiary przemocy wydali ważne nakazy i zakazy

Data publikacji 13.02.2024

Policjanci ze Śródmieścia wydali wobec męża kobiety nakaz natychmiastowego opuszczenia wspólnie zajmowanego lokalu i jego otoczenia, zakaz zbliżania się do mieszkania i jego otoczenia, zakaz zbliżania się do osoby doznającej przemocy na odległość nie mniejszą niż 100 metrów oraz zakaz kontaktowania się z osobą doznającą przemocy. To efekt interwencji podjętej przez policjantów z Wydziału Wywiadowczo-Patrolowego oraz reakcja Dzielnicowych na przemoc jaką pokrzywdzona doświadczała od 64-latka nadużywającego alkohol.

Przemoc domowa to niestety wciąż jeszcze spory problem dla wielu rodzin, szczególnie wtedy, kiedy jej ofiary milczą a przez to trudno jest im pomóc. W tym przypadku było jednak inaczej. Kobieta nie bała się opowiedzieć policjantom o tym, co ją spotykało ze strony męża. 64-latek zarówno w dniu interwencji jak i we wcześniejszych sytuacjach poniżał swoją partnerkę, wyzywała ją, szarpał i uderzał.

Ofiarą przemocy zaopiekowali się najpierw interweniujący Wywiadowcy a chwilę później Dzielnicowi. To oni przeprowadzili rozmowę z kobietą, w której opowiedziała policjantom o tym jak doświadczała przemocy fizycznej i psychicznej od mężczyzny.

Reakcja policjantów mogła być tylko jedna. Chcąc chronić pokrzywdzoną przed sprawcą przemocy wykorzystali obowiązujące przepisy prawa i wydali wobec mężczyzny 4 bardzo ważne nakazy i zakazy.

podinsp. Robert Szumiata

 

Powrót na górę strony