Aktualności

Efekty policyjnych działań „NURD”

Data publikacji 06.02.2024

27 mandatów karnych na kwotę ponad 24 000 złotych oraz punkty karne nałożyli na kierowców policjanci ze śródmiejskiego Wydziału Wywiadowczo-Patrolowego oraz Dzielnicowi. To skutek wykroczeń popełnionych na niechronionych uczestnikach ruchu drogowego jakimi są piesi. Sami piesi też jednak nie są niestety bez winy. Zgodnie z poleceniem Komendanta Stołecznego Policji działania mające na celu poprawę bezpieczeństwa pieszych są kontynuowane już od początku ubiegłego roku.

Wciąż jeszcze zbyt dużą liczbę osób rannych i ofiar śmiertelnych w wypadkach drogowych stanowią niechronieni uczestnicy ruchu drogowego, czyli piesi. Dlatego tak ważna jest profilaktyka w tym zakresie oraz zdecydowana reakcja policjantów na ujawnione wykroczenia.  

Jednym z najczęstszych „grzechów” popełnianych przez kierowców jest nieustąpienie pierwszeństwa pieszym na przejściu dla pieszych. Za te i inne wykroczenia podczas ostatnich działań „NURD” śródmiejscy policjanci ukarali mandatami łącznie 27 osób na kwotę 24 000 złotych. Dodatkowo policjanci nałożyli na kierowców punkty karne zgodnie z obowiązującym taryfikatorem.

Ponadto policjanci zatrzymali 2 dowody rejestracyjne i sporządzili 11 wniosków o ukaranie do Sądu.

podinsp. Robert Szumiata

Powrót na górę strony