Aktualności

Kobieta i mężczyzna aresztowani za posiadanie kilograma narkotyków

Data publikacji 07.02.2024

Kryminalni ze Śródmieścia zatrzymali kobietę i mężczyznę podejrzanych o posiadanie znacznej ilości środków odurzających. Przy 28-latku i w mieszkaniach obojga zatrzymanych policjanci znaleźli różnego rodzaju narkotyki oraz wagi służącą do ich porcjowania. Zatrzymanej parze grozi teraz do 10 lat pozbawienia wolności.

Policjanci ze śródmiejskiego wydziału operacyjno-rozpoznawczego „namierzyli” parę, która miała być w posiadaniu znacznej ilości narkotyków. Trop zaprowadził kryminalnych na ulicę Pokorną w Warszawie. To tam kryminalni zatrzymali kobietę i mężczyznę siedzących w samochodzie. Przy 28-latku policjanci znaleźli mefedron i marihuanę. Kolejnym krokiem było przeszukanie mieszkań należących do kobiety i mężczyzny. W mieszkaniu 28-latka, na blacie kuchennego stołu kryminalni znaleźli wagę elektroniczną służącą do porcjowania narkotyków oraz tzw. dilerki z narkotykami.

W mieszkaniu jego koleżanki, również na blacie kuchennego stołu policjanci znaleźli 3 wagi dilerskie, torebki z zapięciem strunowym z narkotykami oraz szklany pojemnik z kolejnymi środkami odurzającymi. Ponadto w lodówce był ukryty jeszcze jeden szklany słoik z narkotykami, plastikowy pojemnik, pakiety z foli termozgrzewalnej oraz foliowe torebki, wszystko wypełnione różnego rodzaju środkami odurzającymi. W sumie kryminalni zabezpieczyli ponad kilogram narkotyków.  

Kobieta i mężczyzna zostali zatrzymani, a znalezione narkotyki zabezpieczone jako dowód w sprawie. Para usłyszała już zarzuty posiadania znacznej ilości środków odurzających za co zgodnie z ustawą o przeciwdziałaniu narkomanii grozi do 10 lat pozbawienia wolności. Sąd na wniosek Prokuratury Rejonowej Warszawa Śródmieście podjął decyzję o ich tymczasowym aresztowaniu.

podinsp. Robert Szumiata/ea

  • Zabezpieczone przez policjantów narkotyki
  • Zabezpieczone przez policjantów narkotyki
  • Zabezpieczone przez policjantów narkotyki
  • Zatrzymana przez policjantów kobieta podjerzana o posiadanie znacznej ilości środków odurzających
  • Zatrzymany przez policjantów mężczyzna podjerzany o posiadanie znacznej ilości środków odurzających

Film Kobieta i mężczyzna aresztowani za posiadanie kilograma narkotyków

Opis filmu: Kobieta i mężczyzna aresztowani za posiadanie kilograma narkotyków

Pobierz plik Kobieta i mężczyzna aresztowani za posiadanie kilograma narkotyków (format mp4 - rozmiar 36.08 MB)

Powrót na górę strony