Aktualności

Efekty policyjnych działań wymierzonych w pijanych kierowców

Data publikacji 20.11.2023

„Trzeźwy kierowca” to kolejna prewencyjna akcja policji mająca na celu wyeliminowanie z naszych dróg kierowców, którzy wsiedli za kierownicę pijąc wcześniej alkohol. Tak nieodpowiedzialne zachowanie mające bezpośredni wpływ na zdrowie i życie innych uczestników ruchu drogowego zawsze spotyka się ze stanowczą reakcją interweniujących policjantów. Dlatego w miniony weekend „posypały” się nie tylko mandaty.

Policjanci ze Śródmieścia wzięli udział w weekendowej akcji „Trzeźwy kierowca” wraz ze swoimi koleżankami i kolegami z innych jednostek stołecznego garnizonu. W sumie przez sobotę i niedzielę śródmiejscy policjanci skontrolowali 174 kierowców.

Policjanci za różne wykroczenia wystawili w sumie 24 mandaty karne na kwotę 6.600 złotych.

Ponad to policjanci zatrzymali 5 praw jazdy, 2 dowody rejestracyjne, 3 kierowców pod wpływem narkotyków, 2 kierowców w stanie nietrzeźwości, 2 kierowców za naruszenie zakazu sądowego oraz jedno fałszywe prawo jazdy.

Efekty wspomnianych działań pokazują, że są one niezmiernie potrzebne i, że wciąż jeszcze są osoby, które z tak niskich pobudek ryzykują życie swoje i innych.    

podinsp. Robert Szumiata 

 

 

 

Powrót na górę strony