Aktualności

Policjanci ze Śródmieścia i pracownicy śródmiejskiej Delegatury SCB dbają o bezpieczeństwo dzieci w drodze do szkoły

Data publikacji 04.09.2023

Rozpoczął się już kolejny rok szkolny. Dzieci wróciły z wakacji i jak zwykle w tym czasie musiały usiąść do szkolnych ławek, aby rozpocząć naukę. Z uwagi na powakacyjne rozkojarzenie pierwsze dni września mogą być dla uczniów szczególnie niebezpieczne, stąd specjalne policyjne patrole i wzmożone kontrole w rejonach przyszkolnych jak również akcje edukacyjne skierowane do dzieci.

Jak co roku o tej porze ruszyła ogólnopolska kampania „Bezpieczna droga do szkoły”. Włączyli się w nią aktywnie również śródmiejscy Dzielnicowi, Policjanci z Zespołu ds. Prewencji Kryminalnej oraz pracownicy śródmiejskiej Delegatury Stołecznego Centrum Bezpieczeństwa.

Dzielnicowi ze Śródmieścia każdego dnia, już od wczesnych godzin rannych są obecni przed szkołami dbając o bezpieczeństwo dzieci podążających na lekcje i wracających z nich do domu. Policjanci stanowczo reagują na każde przypadki naruszenia przepisów drogowych przez kierowców, którzy swoim zachowaniem mogą zagrozić bezpieczeństwu uczniów.

Policyjne statystyki jednoznacznie wskazują na to, że w porównaniu z innymi miesiącami w pierwszych dniach września wzrasta liczba zdarzeń drogowych z udziałem dzieci być może rozkojarzonych jeszcze wakacyjnymi wrażeniami i wspomnieniami. Do kolizji i wypadków dochodzi głównie w okolicach placówek edukacyjnych w czasie, kiedy uczniowie idą do szkoły bądź z niej wracają.

Dzisiaj od samego rana byliśmy obecni przed Szkołą Podstawową nr. 158 przy ulicy Ciasnej 13. Wspólnie z pracownikami śródmiejskiej Delegatury Stołecznego Centrum Bezpieczeństwa przeprowadziliśmy akcję profilaktyczną mającą na celu przypomnienie uczniom o podstawowych zasadach bezpieczeństwa na drodze.

Nasi Dzielnicowi oraz pracownicy śródmiejskiej Delegatury Stołecznego Centrum Bezpieczeństwa rozdawali uczniom przydatne, na co dzień odblaski w formie zawieszek i opasek.

podinsp. Robert Szumiata

 

  • Policjanci ze Śródmieścia i pracownicy BBiZK dbają o bezpieczeństwo dzieci w drodze do szkoły
  • Policjanci ze Śródmieścia i pracownicy BBiZK dbają o bezpieczeństwo dzieci w drodze do szkoły
Powrót na górę strony