Aktualności

Policjanci zapobiegli sytuacji zagrażającej życiu dwóch mężczyzn

Data publikacji 29.08.2023

Policjanci Służby Dyżurnej z Komendy Rejonowej przy ulicy Wilczej 21 zareagowali skutecznie na dwie bardzo groźne sytuacje. Ich determinacja i zawodowe doświadczenie doprowadziły do szczęśliwego finału sprawy.

O niebezpiecznej sytuacji zagrażającej życiu dwóch mężczyzn w różnych miastach Polski śródmiejscy policjanci dowiedzieli się od radiooperatora Stołecznego Stanowiska Kierowania. Z informacji przekazanej przez pracowników Telefonu Zaufania „123” oraz Centrum Wsparcia Dla Osób w Kryzysie wynikało, że potrzebna natychmiastowa pomoc.

Kluczowe w tej sytuacji było jak najszybsze skontaktowanie się z mężczyznami i ustalenie, gdzie obecnie się znajdują. Było to bardzo trudne z wielu powodów jednak determinacja policjantów służby dyżurnej ich opanowanie i zawodowe doświadczenie w tego typu sytuacjach pozwoliły zapobiec tragedii.

Kiedy udało się już skontaktować z mężczyznami, nakłonić ich do zaniechania tego co zaplanowali oraz podania adresu, gdzie się znajdują, we wskazane miejsce błyskawicznie wysłano patrol lokalnej policji. Funkcjonariusze wezwał karetkę pogotowia, a do czasu przybycia lekarza zaopiekowali się mężczyznami.

podinsp. Robert Szumiata

Powrót na górę strony