Aktualności

Policjanci rozmawiają z dziećmi o ich bezpieczeństwie podczas wakacji

Data publikacji 19.08.2023

Trwają długo wyczekiwane przez wszystkich wakacje. Warto więc przypomnieć uczniom, jak spędzić ten wolny czas, żeby nie paść ofiarą przestępstwa lub po prostu nie zrobić sobie krzywdy. Niepożądanym zdarzeniom i wypadkom drogowym z pewnością sprzyja wakacyjne rozkojarzenie.

Policjanci ze śródmiejskiego Zespołu Prewencji Kryminalnej oraz Dzielnicowi postanowili wyjść do dzieci i młodzieży, aby porozmawiać z nimi o ich bezpieczeństwie, uświadomić młodym ludziom, że wokół może czekać na nich wiele zagrożeń i warto wiedzieć, jak sobie z nimi radzić.

Przez najbliższe dwa miesiące będziemy obecni w parkach, na placach zabaw, skateparkach i wszędzie tam, gdzie gromadzą się młodzi ludzie. Będziemy dzielić się swoim doświadczeniem i wiedzą prezentując także na tabletach różnego rodzaju filmy i spoty profilaktyczne.

Będziemy także opowiadać o podstawowych zasadach poruszania się na hulajnogach, prawidłowym korzystaniu z infrastruktury rowerowej, przejść dla pieszych, dzikich kąpielisk, nadmorskich plaż i miejskich basenów.

Porozmawiamy także z rodzicami, aby pamiętali o właściwym i odpowiedzialnym sposobie sprawowania opieki nad swoimi dziećmi. Dzisiaj byliśmy obecni między w Ogrodzie Krasińskich i na placu zabaw w Parku Fontann.

podinsp. Robert Szumiata

 

  • Policjanci rozmawiają z dziećmi o ich bezpieczeństwie podczas wakacji
  • Policjanci rozmawiają z dziećmi o ich bezpieczeństwie podczas wakacji
  • Policjanci rozmawiają z dziećmi o ich bezpieczeństwie podczas wakacji
Powrót na górę strony