Aktualności

Najpierw ukradł kluczyki, a później samochód

Data publikacji 24.05.2023

Policjanci ze śródmiejskiego Wydziału do Walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu odzyskali skradziony samochód i zatrzymali mężczyznę podejrzanego o kradzież peugeota. 32-latek wykorzystał nieuwagę pokrzywdzonego i wyciągnął mu kluczyki z kieszeni kurtki. Za to przestępstwo kodeks karny przewiduje do 10 lat pozbawienia wolności.

Do kradzieży kluczyków od peugeota doszło najprawdopodobniej w jednym z pubów przy ulicy Mazowieckiej w Warszawie. Sprawca wykorzystał nieuwagę klienta lokalu i wyjął mu je z kieszeni kurtki, po czym odnalazł zaparkowany nieopodal samochód i nim odjechał.

Policjanci ze śródmiejskiego Wydziału do Walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu zaraz po złożonym przez pokrzywdzonego zawiadomieniu rozpoczęli poszukiwania zarówno wartego 60 000 złotych samochodu jak i sprawcy jego kradzieży. Żmudna praca operacyjna i wielogodzinne analizy nagrań z kamer monitoringu przyniosły w końcu zamierzone rezultaty. 32-latek został „namierzony” i zatrzymany w jednym z mieszkań w centrum Warszawy. Policjanci odzyskali także skradzionego peugeota.

Mężczyzna usłyszał zarzut kradzieży z włamaniem do samochodu, do którego się przyznał. Sąd na wniosek Prokuratury Rejonowej Warszawa Śródmieście Północ podjął już decyzję o tymczasowym aresztowaniu 32-latka na okres 3 miesięcy.   

podinsp. Robert Szumiata/bś

Powrót na górę strony