Aktualności

Policjant po służbie zatrzymał pijanego kierowcę

Data publikacji 12.05.2023

Funkcjonariusz ze śródmiejskiego Wydziału Dochodzeniowo-Śledczego zatrzymał w dniu wolnym od służby osobę, która swoim zachowaniem stwarzała na drodze realne zagrożenie dla życia i zdrowia innych uczestników ruchu. Okazało się, że 32-latek był od wpływem narkotyków i środków psychotropowych.

Policjant wracał będąc na dniu wolnym jechał swoi samochodem ulicą Topiel a następnie ulicą Czerwonego Krzyża. Na tym odcinku drogi kierowca hyundaia getz dwukrotnie zajechał naszemu policjantowi drogę zmuszając go do gwałtownego hamowania i zmiany pasa ruchu. Kierowca nie reagował także w odpowiedni sposób na sygnalizację świetlną a jego tor jazdy był daleki od ogólnie przyjętych zasad  poruszania się po drodze.

Policjant postanowił sprawdzić co jest powodem tak niebezpiecznego zachowania. W dogodnym do tego czasie i miejscu policjant przedstawił się, poprosił kierowcę o wyłączenie silnika w samochodzie i opuszczeniu pojazdu. Policjant wezwał patrol policji, aby sprawdził stan trzeźwości 32-latka.

Okazało się, że kierowca jest trzeźwy jednak jego zachowanie i odpowiedzi na zadawane pytania dały podstawy, aby podejrzewać, że jest pod wpływem narkotyków albo innych środków działających podobnie. 32-latkowi pobrano więc krew, do badania które wykazało obecność środków odurzających i psychotropowych.

Mężczyzna usłyszał zarzuty i zgodnie z kodeksem karny za popełnione przestępstwo grozi między innymi do 2 lat pozbawienia wolności.

podinsp. Robert Szumiata

 

Powrót na górę strony