Aktualności

W podwieszanym suficie ukryte były dokumenty a w mieszkaniu narkotyki

Data publikacji 29.04.2023

Kryminalni ze Śródmieścia zatrzymali mężczyznę podejrzanego między innymi o posiadanie znacznej ilości środków odurzających. Narkotyki rozłożone były na blacie w kuchni a w skrytce podwieszanego sufitu policjanci znaleźli prawa jazdy i dowody osobiste mogące być zastawem za wzięte narkotyki. Za popełnione przestępstwo zatrzymanemu mężczyźnie grozi teraz do 10 lat pozbawienia wolności.

Policjanci ze śródmiejskiego wydziału operacyjno-rozpoznawczego „namierzyli” osobę w mieszkaniu, której miały znajdować się znaczne ilości narkotyków. Trop zaprowadził kryminalnych niedaleko ulicy Ostrołęckiej.   

Kryminalni wkroczyli do akcji w momencie, kiedy z lokalu wychodził 30-latek i od razu przystąpili do przeszukania. W kuchni na stole leżały torebki i zawiniątka z foli aluminiowej a w nich między innymi marihuana, amfetamina, mefedron, tabletki ekstazy, 4 telefony i waga do porcjowania narkotyków.

W sumie policjanci znaleźli i zabezpieczyli bisko 600 gramów brutto różnego rodzaju środków odurzających. To jednak nie wszystko, w podwieszanym suficie kryminalni znaleźli skrytkę a w niej 5 dowodów osobistych i 4 prawa jazdy. Policjanci podejrzewają, że dokumenty jako zastaw mogły zostawić osoby zaopatrujące się u 30-latka w narkotyki. Dalsze śledztwo wyjaśni w jaki sposób zatrzymany mężczyzna wszedł w posiadanie tych dokumentów i czy nie zostały użyte do popełnienia innych przestępstw.

30-latek został zatrzymany a narkotyki, telefony i dokumenty zabezpieczone jako dowód w sprawie. Mężczyzna w prowadzonym przez Prokuraturę Rejonową Warszawa Praga Poludnie śledztwie usłyszał już między innymi zarzut posiadania znacznej ilości środków odurzających za co zgodnie z ustawą o przeciwdziałaniu narkomanii grozi do 10 lat pozbawienia wolności. Sąd podjął już decyzję o jego tymczasowym aresztowaniu na 3 miesiące.

podinsp. Robert Szumiata

 

  • Zabezpieczone przez policjantów narkotyki i przedmioty
  • Zabezpieczone przez policjantów narkotyki
  • Zabezpieczone przez policjantów dokumnty
  • Zdęcie skrytki w podwieszanym suficie
Powrót na górę strony