Aktualności

Jeden wynosił skradzione przedmioty z mieszkania, drugi pakował je do samochodu

Data publikacji 22.03.2023

Policjanci ze Śródmieścia zatrzymali dwie osoby podejrzane o kradzież z włamaniem do mieszkania. Sprawcy działając wspólnie i w porozumieniu wynieśli z lokalu sprzęt rtv i elektronarzędzia o łącznej wartości ponad 7000 złotych. Policjanci odzyskali także większość skradzionych rzeczy.

Policjanci ze śródmiejskiego wydziału do walki z przestępczością przeciwko mieniu zatrzymali dwie osoby, które włamały się do remontowanego mieszkania przy ulicy Piwnej. Do zdarzenia doszło w lutym tego roku. Od tamtego czasu policjanci pracowali nad tą sprawą, aby ustalić wszystkie jej okoliczności oraz sprawców przestępstwa.

Dzięki żmudnej pracy operacyjnej i wnikliwej analizie nagrań z kamer monitoringu policjanci nie tylko ustalili faktyczny przebieg tego zdarzenia, ale także trafnie wytypowali i zatrzymali mężczyzn podejrzanych o to przestępstwo.

Złodzieje dokładnie zaplanowali zarówno samo włamanie jak i drogę „odwrotu”. Dostali się do mieszkania pokonując elektroniczne zabezpieczenia w drzwiach wejściowych. Kiedy jeden z mężczyzn wynosił z mieszkania „fanty”, jego kompan czekał już przed budynkiem z otwartym bagażnikiem i położonymi fotelami. Łupem złodziei padł między innymi telewizor, dekoder oraz różnego rodzaju elektronarzędzia o łącznej wartości blisko 8000 złotych. W mieszkaniu jednego z podejrzanych policjanci znaleźli sprzęt audio mogący pochodzić z innego przestępstwa.

Policjanci odzyskali większość skradzionych przedmiotów. Część z nich podejrzani zdążyli już wstawić do lombardów. Obaj zatrzymani usłyszeli już zarzuty kradzieży z włamaniem działając wspólnie i w porozumieniu. Za to przestępstwo kodeks karny przewiduje do 10 lat pozbawienia wolności. Na wniosek Prokuratury Rejonowej Warszawa Śródmieście Północ, Sąd zdecydował już o tymczasowym aresztowaniu obu osób na 3 miesiące.

podinsp. Robert Szumiata/bś

  • Mężczyzna podejrzany o kradzież z włamaniem do mieszkania
  • Mężczyzna podejrzany o kradzież z włamaniem do mieszkania
  • Odzyskane przez policjantów przedmioty
  • Odzyskane przez policjantów przedmioty
  • Odzyskany przez policjantów telewizor
Powrót na górę strony