Aktualności

Dzielnicowi w trosce o bezpieczeństwo ofiary przemocy wydali dwa ważne nakazy i zakazy

Data publikacji 07.03.2023

Policjanci ze Śródmieścia wydali wobec konkubenta nakaz natychmiastowego opuszczenia wspólnie zajmowanego lokalu oraz zakaz zbliżania się do mieszkania i jego otoczenia. To efekt interwencji podjętej przez policjantów z wydziału wywiadowczo-patrolowego oraz reakcja dzielnicowych na przemoc jaką pokrzywdzona doświadczała od 42-latka nadużywającego alkohol.

Przemoc domowa to niestety wciąż jeszcze spory problem dla wielu rodzin, szczególnie wtedy, kiedy jej ofiary milczą a przez to trudno jest im pomóc. W tym przypadku było inaczej. Kobieta nie bała się opowiedzieć policjantom o tym, co ją spotykało ze strony mężczyzny, z którym mieszka. 42-latek zarówno w dniu interwencji jak i we wcześniejszych sytuacjach poniżał swoją partnerkę, wyzywała ją, szarpał i uderzał po całym ciele.

Ofiarą przemocy zaopiekowali się najpierw interweniujący wywiadowcy a chwilę później dzielnicowi. To oni przeprowadzili rozmowę z kobietą, w której opowiedziała policjantom o tym jak doświadczała przemocy fizycznej i psychicznej od konkubenta.

Reakcja policjantów mogła być tylko jedna. Chcąc chronić pokrzywdzoną przed sprawcą przemocy wykorzystali obowiązujące przepisy prawa i wydali wobec mężczyzny nakaz natychmiastowego opuszczenia wspólnie zajmowanego lokalu oraz zakaz zbliżania się do mieszkania i jego otoczenia.

podinsp. Robert Szumiata

Powrót na górę strony