Aktualności

Tematem spotkania było bezpieczeństwo na stoku

Data publikacji 22.02.2023

To pierwszy raz kiedy spotkanie policjantów z dziećmi i młodzieżą w ramach "Zimy w Mieście" odbyło się w kinie. Pogadanka prowadzona była w ramach ogólnopolskiej akcji informacyjno-edukacyjnej pn. „Kręci mnie bezpieczeństwo na stoku”. Akcja została przygotowana przez Biuro Prewencji KGP i poświęcona jest bezpieczeństwu osób przebywających w górach i korzystających ze zorganizowanych terenów narciarskich.

Głównym celem akcji jest promowanie odpowiedzialnych zachowań narciarzy i snowboardzistów oraz upowszechnianie Dekalogu Reguł Międzynarodowej Federacji Narciarskiej (FIS).

Spotkanie policjantów z dziećmi, młodzieżą i ich rodzicami dotyczyło bezpieczeństwa w czasie ferii. Najmłodsi poznali 10 najważniejszych reguł obowiązujących na stokach całego świata. 

Poruszono również temat osoby obcej i sposobu zachowania w momencie zaczepek z jej strony. Dzieci doskonale wiedziały jakie są numery alarmowe i chętnie dzieliły się posiadana wiedzą na temat bezpiecznych zachowań.

Uczestników spotkania poinformowano też o trwającym do 3 marca 2023 roku konkursie Biura Prewencji KGP „Śnieżny dekalog” i sposobach wzięcia w nim udziału. 

podinsp. Robert Szumiata

 

  • Spotkanie dotyczące bezpieczeństwa na stoku
  • Spotkanie dotyczące bezpieczeństwa na stoku
Powrót na górę strony