Aktualności

Dzielnicowi w trosce o bezpieczeństwo ofiary przemocy wydali dwa ważne nakazy i zakazy

Data publikacji 30.01.2023

Policjanci ze Śródmieścia wydali wobec córki kobiety nakaz natychmiastowego opuszczenia wspólnie zajmowanego lokalu oraz zakaz zbliżania się do mieszkania i jego otoczenia. To efekt interwencji podjętej przez policjantów z wydziału wywiadowczo-patrolowego oraz reakcja dzielnicowych na przemoc jaką pokrzywdzona doświadczała od 32-latki nadużywającej alkohol.

Przemoc domowa to niestety wciąż jeszcze spory problem dla wielu rodzin, szczególnie wtedy, kiedy jej ofiary milczą a przez to trudno jest im pomóc. W tym przypadku było inaczej. Kobieta nie bała się opowiedzieć policjantom o tym, co ją spotykało ze strony własnej córki i nie zawahała się poprosić o pomoc, kiedy ta po raz kolejny wróciła pijana do domu. 32-latka podobnie jak we wcześniejszych sytuacjach poniżała swoją matkę, wyzywała ją a nawet szarpała i uderzała po całym ciele.

Ofiarą przemocy zaopiekowali się najpierw interweniujący wywiadowcy a chwilę później dzielnicowi. To oni przeprowadzili rozmowę z kobietą, w której opowiedziała policjantom o tym jak doświadczała przemocy fizycznej i psychicznej od najbliższej sobie osoby.

Reakcja policjantów mogła być tylko jedna. Chcąc chronić pokrzywdzoną przed sprawcą przemocy wykorzystali obowiązujące przepisy prawa i wydali wobec kobiety nakaz natychmiastowego opuszczenia wspólnie zajmowanego z matką lokalu oraz zakaz zbliżania się do mieszkania i jego otoczenia.

podinsp. Robert Szumiata

Powrót na górę strony